Print

Pohádka o nezavázaných tkaničkách

-- 17.02.14

Vážení čtenáři,

každý počátek roku s sebou nese nějaká očekávání. U nás v redakci bylo určitě velkou otázkou, jakým směrem  se bude vyvíjet trh s tištěnými periodiky. Co si budeme nalhávat – spousta informací se přesouvá na internet a tiskárny, aby nové zakázky pohledaly. Jelikož nehledíme
za horizont jednoho vydání, logicky jsme se museli zamyslet, kudy se vydat, abychom Vám, našim čtenářům, poskytovali informace právě tam, kde je hledáte.

Již v minulém roce bylo z našich nových aktivit patrné, že on-line nástrojům přikládáme důležitost, kterou si jistě zaslouží. Díky tomu můžete již nějaký čas tyto řádky číst také v rámci digitálního zpracování, jež je nyní dostupné i v rámci archivu u Vašich individuálních účtů dostupných na www.controlengcesko.com. Digitální vydání bude od příštího čísla bohatší, co se množství informací týká. Právě díky výše zmíněnému
nemáme klapky na očích a nebudeme do nekonečna rozšiřovat obsah tištěného vydání, nicméně internet v sobě skrývá jednu zajímavou výhodu (ale i nevýhodu) – na rozdíl od papíru snese internet opravdu všechno. Nemusíte se bát, nehodláme Vás zatěžovat články s nulovou přidanou hodnotou. Ba právě naopak – speciální digitální rozšíření každého tištěného vydání přinese spoustu dalších užitečných informací, které se z mnoha důvodů (ekonomických i ekologických) do tištěného vydání jednoduše nevlezly.

Abychom do tvorby tohoto bonusového obsahu zapojili také Vás, rozšiřujeme ve větší míře také komunikační kanály naší redakce. Určitě Vás mile překvapí nové profily časopisu na sítích Facebook, LinkedIN nebo Google+. Možná dnes nejsou ještě stoprocentně využívány zcela smysluplně, ale budoucnost směřuje chtě nechtě tímto směrem. (A ano, opravdu nemyslíme, že fotky prvních zoubků ratolestí jsou plným využitím potenciálu…)

Jinak řečeno, nebráníme se pokroku, snažíme se v něm vidět příležitost. Nyní je pravá chvíle na ono očekávané ALE. Rád bych se krátce opřel o dvě studie, které mi přišly pod ruku. První se přímo týká našeho podnikání – jde o zprávu, která mě upřímně tolik nepřekvapila, ale obávám se, že řadě marketingových oddělení časem přidělá nejednu vrásku na čele. Internet není všelék a některé skupiny obyvatel stále internetové čtení preferovat nehodlají. (Je to sice v rozporu s tím, kam směřuje naše rozšíření, ale jak jsem řekl – hledáme cesty pro všechny.) Studie měla název „Většina čtenářů nechce opustit tištěné tituly“. Stejně tak je nechceme opustit my, i my máme naši „papírovou“ verzi nejraději; pocit, kdy k nám dorazí čerstvý výtisk z tiskárny jednoduše ani sto komentářů na Facebooku nenahradí. Je pak o to více zajímavé, že k čtenářům, kteří nadále preferují tištěná periodika, jež mají přímou konkurenční volbu v digitálních titulech, se podle očekávání řadí nejen zástupci starší generace, ale také zástupci vyššího managementu, podnikatelé a lidé s vysokoškolským vzděláním. Nepoznáváte se? Tak si prostě říkám, že s tištěnými médii by to nemuselo být ani v budoucnu tak špatné. Věřím tedy, že se na této stránce budeme potkávat ještě dostatečně dlouho.

Abych dostál slibu, že představím dvě zajímavé studie, zmíním i tu další. K ní se pojí výzva, abyste navštívili profi l časopisu Control Engineering Česko na Facebooku (či LinkedIN) a vyjádřili k tématu svůj názor. Studie totiž prezentovala zjištění, že české děti si sice neumí zavázat tkaničku, hravě však zvládnou hrát na počítači, ovládat mobil a další technické vymoženosti současnosti. Co si myslíte Vy? Roste nám generace, která půjde za technologickým pokrokem v botách na suchý zip, nebo to znamená jen to, že je ve stejných botách posíláme od pokroku hodně špatným směrem?

Přeji Vám ničím nerušenou četbu, ať už držíte v rukou tištěný výtisk, nebo tablet…

 

 

 

Lukáš Smelík

šéfredaktor

lukas.smelik@trademedia.us


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI