Print

Plodné jaro

-- 24.05.13

Vážení čtenáři, na trhu průmyslové automatizace se plně začíná projevovat jaro. Zástupci trhu následují přírodu a rodí nové produkty a řešení se značnou intenzitou. Až jsme si v redakci říkali, že nám mezi všemi tiskovými konferencemi, které hlásily nové přírůstky do portfolií, nenajdeme čas pro běžnou práci, jež při dobré konstelaci vyústí ve Váš spokojený čtenářských zážitek. Jediné štěstí, že informace o automatizačních přírůstcích nás naplňují více než ty, které hlásá jedna soukromá televize na konci zpráv, proto i v květnu nepřicházíte o pravidelný zdroj informací o řízení, přístrojovém vybavení a automatizaci.

A i když ve mně máj, zejména pak jeho první den, leckdy vyvolává skryté literární vlohy, jelikož jsem již loni své „údržbáře“ v místě pro úvodník našeho druhého časopisu umořil vlastním ztvárněním Máchova veledíla (nebo právě proto), raději se letos budu věnovat striktně oboru, a tedy i obsahu aktuálního vydání. Není to jen proto, že Vás podobnými výlevy nechci děsit takto zkraje svého znovupůsobení v tomto časopise, ale spíše chci upozornit na to, že dále v listě naleznete opět skutečně velice zajímavé podněty z automatizačního trhu.

Hned první, ale zdaleka ne poslední zajímavostí námětu, který propůjčil vizáž obálce časopisu, je interaktivní rovina tématu (úvodní téma je propojeno v digitálních formách) přímo s videoklipem k dané problematice. Vězte také, že rozšiřování různých forem sdělení je teprve na začátku, protože ani my nechceme skončit v propadlišti dějin společně s běžným tiskem a sledujeme veškeré rodící se oblíbené mediální trendy. To, že jsme již plně dostupní také na Vašich mobilních zařízeních, není žádnou novinkou, ale uvidíme, kam až se tyto snahy mohou ještě rozšiřovat (jen tak mezi námi, již brzy Vás čekají také rozsáhlé změny u běžné internetové verze našeho obsahu). Raději však opustím formu a vrátím se k obsahu. Téma řízení servopohony je natolik aktuální, že se jej kolegové v americké redakci rozhodli pojmout formou několika samostatných příspěvků, které jsou ne vždy plně obsaženy v tomto vydání, ale spíše se snaží navodit problematiku a pro důkladnější studium Vás navádějí opět na rozšířené digitální verze. Téma z obálky tedy není pouze souhrnem aktuální nabídky servopohonů, ale nastiňuje, kam povede aktuální trend vyvíjet menší, rychlejší a lepší řešení.

Stejného rozmělnění do několika menších textových oddílů se dočkalo i druhé hybné téma související s tímto vybavením, kde se podíváme na zoubek pronikání vizualizace směrem od IT sítí k sítím průmyslovým. Třetím velkým tématem, v němž si na této straně dovolím vypíchnout je souboj třípísmenných zkratek PLC vs. PAC, jenž zřejmě nedopadne tak jednoznačně jako pokus udolat ukrajinského boxerského velikána. Přestože zde nedochází k žádnému KO, bylo by mylné zůstat v přesvědčení, že jde pouze o dobrý marketingový tah ze strany prodejců; jednotlivá produktová řešení se totiž hodí do různých aplikací.

Můžete mi ale věřit, že tímto výčet zajímavých příspěvků tohoto vydání ani zdaleka nekončí. Kromě dalších témat z dílen našich zahraničních kolegů opět nakukujeme do české kuchyně, ať už skrze vlastní příspěvky či záznamy již zmiňovaných tiskových konferencí nebo oborových akcí, kterých jsme v uplynulém období byli svědky. A nyní je namístě přihřát si naši redakční polívčičku, jelikož všichni, kdo jste se nemohli dostavit osobně, pokračujte prosím ve čtení rovnou na straně věnované akcím, jež proběhly v režii našeho vydavatelství. Pevně věřím, že Vás témata tohoto vydání zaujmou více, než upoutala řeč stávajícího prezidenta v poslanecké sněmovně „druhého“ kandidáta na Hrad.

Přeji ničím nerušenou, třeba večerní četbu a jaro plodné v každém směru… Nebo jinak, chcete-li… Je pozdní večer – kterýkoli máj, večerní máj – je opět Control Engineeringu čas…

 

 

 

Lukáš Smelík

šéfredaktor 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI