Print

Pilz na veletrhu Amper 2018: Smart factory – Bezpečná řešení pro automatizaci

-- 14.03.18

Modulární design zařízení je klíčem k flexibilní výrobě v duchu Průmyslu 4.0. V Brně Pilz představí Smart Factory Demonstrator, plně automatizované řešení společnosti Pilz, aby ukázal, jak mohou být produkty vyrobeny způsobem, který je rychlý, flexibilní, bezpečný a nákladově efektivní.

Průmysl 4.0: Bezpečná a jednoduchá automatizace modulárních zařízení

Modulární výrobní linka ukazuje, jak distribuované systémy automatizace komunikují se senzorovou a pohonnou technologií. Automatizační systém PSS 4000 kompatibilní s průmyslovým prostředím Průmyslu 4.0 koordinuje činnost všech síťových komponent – bezpečnosti i automatizace, a to od inženýringu až po vizualizaci.

Inovace v technologii snímačů, řízení a pohonů

Na veletrhu Amper bude společnost Pilz vystavovat řadu inovací z oblasti senzorických řídicích systémů spolu s příslušnými diagnostickými a vizualizačními systémy a softwarem.

Bezpečnostní laserový snímač PSENscan

Bezpečnostní laserový snímač PSENscan nabízí dvourozměrné monitorování plochy s úhlem otevření 275° a s chráněnou oblastí až do vzdálenosti 5,5 metru. Díky bezpečné konfiguraci varovných a chráněných polí a zásluhou schopnosti přizpůsobit se provozním podmínkám jsou bezpečnostní laserové skenery ideální pro integraci do nejširšího spektra aplikací. Použijte bezpečnostní laserové skenery PSENscan zejména pro pevné a mobilní zabezpečení a kontrolu přístupu.

V kombinaci s konfigurovatelnými bezpečnostními systémy PNOZmulti nebo s řídicími systémy PSSuniversal máte kompletní ekonomické řešení na jednom místě.

Nášlapné bezpečnostní rohože PSENmat

Zařízení PSENmat je světová novinka: jde o bezpečnostní rohož citlivou na tlak, jež navíc disponuje integrovanou funkcí spínače. Protože je citlivá na tlak, má mnohem více možností využití než monitorování povrchu. PSENmat má také funkci, která spouští akce, jež mohou být předem volně definovány. To je povoleno prostřednictvím integrovaného virtuálního přepínače.

Díky PSENmat máte ochranu citlivou na tlak, která chrání pracovníky v souladu s normou EN ISO 13856-1. Bezpečnostní podložka detekuje člověka, který na ní stojí, spolehlivě zaznamenává jeho pozici a předává údaje o jeho poloze do bezpečnostního relé nebo řízení. Pokud někdo vstoupí do nebezpečné zóny, PSENmat zpomalí nebo zastaví stroj (ochrana přístupu). Pokud někdo v detekční zóně zůstává, bezpečnostní rohož také zabrání neúmyslnému opětovnému spuštění stroje (ochrana proti zasažení za detekční zónou). Reakční doba je v tomto případě krátká ≤ 25 milisekund.

Bezpečnostní rohož PSENmat citlivá na tlak má rovněž detekci polohy a umožňuje nové koncepce ovládání stroje. Výsledkem je, že pracovníci mohou používat individuálně definovatelné rohožové profily, aby využili výhod integrované funkce přepínače a pracovali bez použití rukou. Pomocí nástroje PSENmat můžete vytvořit neomezený pracovní prostor a podstatně snížit riziko nehod.

Oblastí, kde lze použít bezpečnostní rohože PSENmat citlivé na tlak, je mnoho, protože rohože jsou velmi flexibilní: mohou být použity tam, kde ostatní bezpečnostní výrobky dosáhly svých limitů. Proto je PSENmat vhodný především pro použití v komplexních, silně chráněných aplikacích, i když jsou podmínky viditelnosti špatné. Můžete také použít bezpečnostní rohož, abyste řídili provozní procesy ve vašem závodě a vašich strojích nebo abyste mohli kontrolovat kvalitu.

Integrované výstupy OSSD zajišťují vysoký stupeň flexibility. Mohou být připojeny k jakékoli analytické jednotce. Pokud propojíte bezpečnostní rohož citlivou na tlak do série, můžete podstatně zjednodušit zapojení. V závislosti na vašem požadavku můžete propojit až 22 bezpečnostních rohoží.

Nové bezpečnostní optické závory typu 4

Nové bezpečnostní optické závory PSENopt II umožňují bezpečný přístup k výrobnímu procesu a poskytují ochranu prstů a rukou v závislosti na požadavcích bezpečnosti. Vedle stávajících bezpečnostních optických závor typu 3 jsou nyní k dispozici i zařízení PSENopt II typu 4. Jsou vhodná pro aplikace do PLe podle IEC EN 61496-1-2.

Se štíhlou konstrukcí jsou nové optické závory PSENoptslim zvlášť vhodné pro použití v aplikacích, kde je prostor jedním z hlavních kritérií použití.

Diagnostika bezpečnostního zařízení: Vylepšená diagnostika, větší dostupnost

Kódované bezpečnostní spínače PSENcode lze nyní použít také spolu s kompaktním diagnostickým zařízením. Sestava se skládá ze snímačů, z modulu sběrnice a z připojovacích kabelů a poskytuje jednoduchou a rozsáhlou diagnostiku bezpečnostních relé.

Konfigurovatelné řídicí systémy PNOZmulti 2: Maximální flexibilita

K pravé straně základny PNOZ m B1 je nyní možné připojit až 12 bezpečných rozšiřujících modulů. K dispozici je také výstupní modul se 14 polovodičovými výstupy pro standardní aplikace. To uživatelům poskytuje maximální flexibilitu při řízení jejich bezpečnostních funkcí, zejména při velkých projektech.

Na veletrhu Amper 2018 v Brně vše najdete v pavilonu V, stánek 6.06.

www.pilz.cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

AMPER 2019
2019-03-19 - 2019-03-22
Místo: Výstaviště Brno
HANNOVER MESSE 2019
2019-04-01 - 2019-04-05
Místo: Hannover, Německo
Údržba pro TOP manažery 2019
2019-04-10 - 2019-04-11
Místo: Konferenční centrum Akademie věd ČR – zámek Liblice
Stlačený vzduch
2019-04-16 - 2019-04-16
Místo: Hotel Avanti ****, Brno
Dny teplárenství a energetiky
2019-04-24 - 2019-04-25
Místo: Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS, Hradec Králové

Katalog

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI