Print

Partneři časopisu zvou na MSV 2017

-- 25.08.17

Redakce časopisu doporučuje navštívit zajímavé expozice na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Koná se tradičně na brněnském Výstavišti v termínu 9.–13. října 2017.

Omron Industrial Automation, hala V, stánek 157

Společnost Omron představí v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu na stánku V157 unikátní mobilní robot a nejrychlejší paralelní robot na světě.

Výrobní podniky musí velmi rychle reagovat a plnit požadavky svých zákazníků, zároveň se nejen na tuzemském trhu potýkají s nedostatkem zaměstnanců. Rozvoj robotiky přináší téměř neomezené možnosti pro vytváření moderního průmyslu a především zvýšení efektivity. Průmyslové roboty Omron jsou svou flexibilitou a snadným zavedením do provozu ideální pro využití ve výrobních či logistických závodech.

Na brněnském Výstavišti bude v hale V na stánku 157 k vidění mobilní robot Omron LD. Jedná se o plně autonomní vozidlo (AIV) s funkcí rozpoznávání překážek, která zajišťuje jeho samostatnost a bezpečný provoz. V porovnání s tradičními automaticky naváděnými vozidly (AGV) se tyto mobilní roboty umí samy navigovat výhradně na základě přirozených vlastností daného prostředí. Rovněž jsou vybaveny vestavěnou inteligencí, díky které se dokáží vyhnout překážkám a optimalizovat výběr dráhy. LD mobilní roboty mohou pracovat ve skupinách, např. až do 100 robotů, které jsou centrálně řízeny tzv. manažerem skupiny (MES nebo WMS). Manažer pak funguje jako dispečink, který umožňuje robotům sdílet informace, např. o překážkách a který zároveň optimalizuje využití celé flotily. 

Kromě mobilního robota LD bude na stánku Omron představen nejrychlejší paralelní Delta robot na světě s možností až 300 pracovních cyklů za minutu. Název Quattro je odvozený od čtyřramenné konstrukce. Ta zvětšuje jeho pracovní dosah a tím i například lepší obsluhu širokých dopravníkových pásů. Hlavně však díky unikátnímu provedení umožnuje rotační pohyb uchopovače bez potřeby další dodatečné centrální servo-osy. Rychlost a provedení z materiálů bezpečných pro primární manipulaci s potravinami jej předurčuje do časově nejnáročnějších aplikací typicky v potravinářském průmyslu. 

Zapojení průmyslových robotů do výroby šetří čas na práci zaměstnanců, kteří se tak mohou věnovat tvořivé činnosti nebo komplexnějším úkolům. Roboty naopak vykonávají úkony, které vyžadují fyzicky náročnou práci, jsou příliš stereotypní nebo probíhají v hygienicky nevhodném prostředí.

Součástí expozice společnosti Omron bude také připomenutí nové automatizační platformy Sysmac a to formou praktické demonstrace jejích možností ve funkčním demu. 

industrial.omron.cz/cs/products/mobile-robot
industrial.omron.cz/cs/products/quattro

EPLAN ENGINEERING CZ, s.r.o., hala P, stánek 09

Na letošním strojírenském veletrhu v Brně představí společnost EPLAN nový software Syngineer propojující prostřednictvím mechatronické struktury systémy MCAD, ECAD a software pro PLC. Usnadnění komunikace napříč různými obory a urychlení konstrukčního a vývojového procesu v oblastech mechanického, řídicího a softwarového inženýrství budou hlavním tématem našeho stánku „House of Mechatronics“ – hala P, stánek č. 09.

www.eplan.cz

Micro-Epsilon Czech Republic, spol. s r. o., hala C, stánek 26

Světový leader v oblasti senzoriky, společnost Micro-Epsilon, nabízí již více než 40 let spolehlivá, vysoce výkonná a jedinečná řešení zejména při požadavku na přesné měření nebo kontrolu. Sortiment výrobků zahrnuje snímače pro měření vzdálenosti a profilu, snímače pro bezkontaktní měření teploty a pro rozpoznávání a měření barev. 

Společnost Micro-Epsilon představí ve své expozici v pavilonu V na veletrhu Amper v Brně novinky z oblasti přesného měření vzdálenosti, polohy a profilu, dále bezkontaktního měření teploty, detekce barev a průmyslových endoskopů. Novinkou letošního ročníku budou kontroléry pro konfokální snímače řady confocalDT 2421 a 2422, u kterých je nově k dispozici dvoukanálové provedení. Dále budou k vidění kapacitní systémy capaNCDT 6200. Novinkou v této skupině je elektronika DT6112 určenou pro vysoce dynamické úlohy měření. Nebudou chybět snímače pracující na bázi vířivých proudů a také laserové triangulační snímače optoNCDT řady ILD1320 a ILD1420. V oblasti infračerveného měření teploty bude možné vyzkoušet novou infrakameru TIM 640 s rozlišením 640x480. Dále široký sortiment pyrometrů, jako např. model CTVideo s křížovým zaměřováním a video modulem pro snadnější zaměřování na horkých materiálech.

www.micro-epsilon.cz

Siemens Česká republika, hala P, stánek 9

Společnost Siemens ČR se již po 59. představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2017, nejvýznamnějším průmyslovém veletrhu ve střední Evropě, který se uskuteční 9.–13. října na výstavišti v Brně. I tento rok je hlavní tématem Siemens digitalizace. Firma představí své komplexní portfolio řešení pro oblast stavby obráběcích a výrobních strojů. Na konkrétních příkladech ukáže, jak využít potenciál digitalizace ve výrobě, jak dosáhnout vyšší pružnosti a efektivity ve výrobě a jak zkrátit výrobní cyklus a uvedení nového stroje na trh. Pod hlavní mottem „Digitalizujeme svět obrábění“ představí český Siemens v jedné z největších expozic veletrhu v hlavním pavilonu P na stánku č. 19 výhody, které digitalizace přináší jak koncovým uživatelům obráběcích strojů, tak i jejich výrobcům. Celá prezentace bude zaměřená na rozsáhlé integrované portfolio komplexních řešení pro digitalizaci výroby, a to od prvotního návrhu stroje přes jeho vykonstruování, až po uvedení do provozu a zajištění servisu. Jedná se o integrovaný ekosystém pro oblast obráběcích strojů, který je na trhu jedinečný.

www.siemens.cz/msv


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Functional Safety Engineer Training v Bratislave
2018-06-26 - 2018-06-29
Místo: Bratislava
Moderní technologie pro potravinářský průmysl
2018-09-25 - 2018-09-25
Místo: Olomouc
Moderní technologie pro farmaceutický průmysl
2018-09-26 - 2018-09-26
Místo: Olomouc
PROMOTIC SCADA + eWON flexy workshop
2018-09-26 - 2018-09-26
Místo: Hotel Absolutum Boutique Hotel, Praha
MSV Tour 2018
2018-10-01 - 2018-10-04
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI