Print

Omron představuje řadu inteligentních kamer FHV7 se světově první osvětlovací technologií multi-color light a s 12megapixelovým obrazovým senzorem

-- 30.11.18

Společnost Omron Corporation (sídlo společnosti: Šimogjo-Ku, Kjóto; generální ředitel: Jošihito Jamada) oznámila celosvětové uvedení nové řady inteligentních kamer FHV7 v kombinaci s funkcemi osvětlení a zpracování obrazu pro pokročilou kamerovou kontrolu. Díky osvětlovací technologii multi-color light*1 a 12megapixelovému rozlišení, které představuje to nejlepší ve své třídě*2, již jediná inteligentní kamera řady FHV7 postačí na to, aby při kamerových kontrolách na výrobních linkách se smíšenou produkcí bylo dosahováno těch nejvyšších standardů přesnosti v oboru.

Na významu nabývá sociální odpovědnost společností, jelikož se zpřísňují požadavky spotřebitelů na kvalitu. Aby výrobci těmto požadavkům vyhověli, zavádějí přísnější kontroly v oblasti řízení kvality, které jim umožňují udržovat a zlepšovat kvalitu produktů a rychle identifikovat příčiny vad. Krom toho v souladu s trendem hromadného přizpůsobování za účelem uspokojování proměnlivých potřeb spotřebitelů se různé produkty častěji vyrábějí na jediné lince, což vyžaduje kontroly kvality produktů různých barev a velikostí. Při provádění takovýchto pokročilých kontrol kvality ve flexibilní výrobě je zásadní minimalizovat prostoje při přechodu na odlišné produkty.

Právě v této souvislosti vstupuje společnost Omron na pole vysoce výkonných inteligentních kamer, které umožňují snadné provádění pokročilých kamerových kontrol ve výrobních procesech. Řada FHV7, vybavená osvětlovací technologií multi-color light a objektivem s automatickým zaostřováním, umí flexibilně reagovat na změny barvy a velikosti kontrolovaných objektů. Tím odpadá potřeba speciálních dovedností při instalaci kamery a úpravách jejího nastavení podle různých produktů a kontrolních kritérií, a to i na flexibilních výrobních linkách, kde se vyrábějí nejrůznější typy produktů v různém množství. Nadto zpracování obrazu prvotřídní rychlostí*2 a 12megapixelová kamera, která zajišťuje nejlepší rozlišení ve své třídě, umožňují zpřesňování kontrol a zvyšování výrobní kvality, aniž by docházelo ke zpomalení výroby. Tyto funkce doplňuje algoritmus vysokorychlostní komprese obrazu, který komprimuje kontrolní obrazy dvojnásobnou rychlostí*3, než je běžné, a umožňuje tak ukládání obrazových dat i v průběhu měření, a tím tedy úplnou dohledatelnost ve výrobních procesech s důrazem na řízení kvality.

V porovnání s nejúspěšnějším modelem společnosti Omron, řídicí jednotkou senzoru řady FH, nabízí řada FHV7 tutéž vysokou úroveň zpracování obrazu, a to při čtvrtinové velikosti. Toho je dosaženo integrací technologie Omron pro vysokorychlostní, velice přesné zpracování obrazu s konstrukční technologií kompaktních, vysokorychlostních kamer s vysokým rozlišením od společnosti Omron SENTECH získané v červenci 2017.

Používáním inteligentních kamer řady FHV7 společnost Omron společně se svými zákazníky urychluje inovativní automatizaci a nadále usiluje o podstatné zlepšování produktivity a řízení kvality ve výrobním průmyslu.

Funkce

1. Kontrola různých produktů jedinou kamerou

  • Technologie multi-color light skýtá rychlé řešení problému měření různých barev. Pokud se změní design produktu nebo přibude nový model, namísto nahrazování či vylaďování světel prostě jen změníte parametr.
  • Obrazový senzor s maximálním 12megapixelovým rozlišením umožňuje velmi přesné kontroly širších oblastí. Tím odpadá potřeba instalace více kamer či mechanismu pohybujícího kamerou tak, aby zachytila různé kontrolní body na různých modelech na téže výrobní lince. Snižují se tak konstrukční nároky a náklady na součástky.
  • Objektiv s automatickým zaostřováním má ohniskovou vzdálenost v rozsahu 59 až 2000 mm*4. I když jsou vyráběny produkty různých velikostí, rozsah ostření lze snadno měnit pomocí parametrů. Tím není zapotřebí mechanismu pohybujícího kamerou a snižují se tak konstrukční nároky a náklady na součástky.

​2. Modulární konstrukce pro širokou škálu použití

  • Modulární konstrukce umožňuje volně kombinovat objektiv a světlo s kamerou.
  • Výměna modulů nemá vliv na rozměry kamery, čímž se snižují nároky na konstrukci a údržbu.

3. Zvyšování kvality výroby bez obětování doby cyklu

  • Procesor s dvojitým jádrem zajišťuje nejrychlejší zpracování obrazu mezi inteligentními kamerami – čtyřikrát rychlejší oproti dosavadní rychlosti. Je možné zachovat dobu výrobního cyklu i tehdy, když se zvýší rozlišení nebo jsou přidány kontrolované položky.
  • Vysokorychlostní protokolování umožňuje provádět měření během ukládání obrazových dat a vysokorychlostní komprese obrazových dat umožňuje úplnou dohledatelnost.

*1 První inteligentní kamera na světě s technologií multi-color light. Na základě průzkumu společnosti Omron z října 2018.

*2 Nejvyšší rychlost a nejvyšší rozlišení u inteligentní kamery. Na základě průzkumu společnosti Omron z října 2018.

*3 Porovnáno s dobou měření a časy ukládání dat u kamerových senzorů nainstalovaných ve strojích zákazníků. Na základě průzkumu společnosti Omron z října 2018.

*4 Rozsah ostření se liší v závislosti na typu objektivu. 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Moderní technologie v energetice
2019-05-28 - 2019-05-28
Místo: Hotel Avanti, Brno
Fórum kvality
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Holiday Inn, Žilina
Národné fórum údržby 2019
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Hotel PATRIA, Vysoké Tatry
I servis může být SMART
2019-06-04 - 2019-06-05
Místo: ABB s.r.o., Ostrava-Hrabová
Technology Days 2019
2019-06-17 - 2019-06-20
Místo: Výstavní a společenské centrum IDEON, Pardubice

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI