Print

NX1: Zvyšte produktivitu, využívejte informace

-- 24.10.18

Výrobci se nyní intenzivně zabývají vizualizací stavu strojů a procesů, prediktivní údržbou předcházející prostojům a dalším způsobům využívání informací, které přispívají k dalšímu zvyšování produktivity. Ačkoli je nezbytné snadno a bezpečně sdílet informace mezi výrobními závody a hostitelskými IT systémy, vysokorychlostní zpracování velkého množství dat řídicí jednotkou prodlužuje dobu řídicích cyklů a brání nám tak dosáhnout lepší produktivity. Kromě toho je ve výrobních závodech u průmyslových sítí na jedné straně požadována vysoká rychlost a přesnost, na druhé straně ale vysoká míra bezpečnosti pro připojení k hostitelským IT systémům. Výsledkem je významná překážka propojitelnosti sítí. 

Pro tuto situaci byla navržena řada NX1 s cílem sběru synchronizovaných dat ze senzorů, servomotorů a jednotek spojených s řídicí jednotkou ve stejné pevně dané době cyklu díky jedinečné vícejádrové technologii Omron umožňující řízení strojů a současně vysokorychlostní zpracování dat. 

Tato řídicí jednotka dokáže posílat získaná data do hostitelských IT systémů a ve stejný okamžik zachovávat potřebnou míru řízení. Kompaktní provedení šířky 66 mm zahrnuje tři průmyslové porty Ethernet – EtherNet/IP a EtherCAT – a k tomu rozhraní serveru OPC UA pro průmyslový internet věcí (IIoT) určený k průmyslové automatizaci a pro informační technologie. Takovéto možnosti připojení umožňují využití IT ve výrobních závodech a snadné i bezpečné připojení k hostitelským IT systémům. Model pro připojení databází*3 dokáže data o výrobě přímo ukládat do databází v reálném čase bez nutnosti použití počítače či middlewaru a se spolehlivou sledovatelností všech produktů, přispívající ke zlepšování řízení kvality. 

Ještě více zlepšete kvalitu, zdokonalte bezpečnostní opatření

Řadu NX1 lze ve spojení s vysokorychlostní analogovou vstupní jednotkou NX-HAD4 použít ke kontrolám díky vysokorychlostnímu vzorkování analogových dat, které dříve vyžadovalo použití speciálních kontrolních strojů. V případě propojení s jednotkou bezpečnostního procesoru NX-SL5 integruje řada NX1 kontrolu nad bezpečností výrobních linek a strojů. Díky integraci bezpečnostních opatření a modularizovaných programů pro řízení bezpečnosti odpadá potřeba přeprogramovávání v případě změny uspořádání linek. Je tak možné zajistit jak flexibilitu produkce, tak bezpečnost.

Připojte se k nám v rámci dne BEZPLATNÉHO technického školení a zvyšte svůj výrobní výkon díky společnosti Omron a našim profesionálním distribučním partnerům! Společně nabízíme speciální propagační akci Sysmac Experience přesně pro vás, bez ohledu na to, jestli jste ve společnosti Omron nováček, nebo si chcete rozšířit svoje znalosti. Objednejte si od svého distributora startovní sadu NX1 PLC za speciální sníženou cenu a budete moci využít skvělou nabídku:

  • Výkonná a kompaktní jednotka PLC NX1, napájecí zdroj a software
  • Den školení zdarma u vašeho distributora pod vedením odborníka Omron
  • Plnohodnotný přístup k platformě Sysmac umožňující snadnou integraci součástí
  • Nabídka základního školení a doplňkových kurzů produktivity stroje

Více informací naleznete na webových stránkách.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

FORMY a PLASTY 2020
2020-10-07 - 2020-10-08
Místo: Brno
Výrobný manažment
2020-10-13 - 2020-10-14
Místo: Holiday Inn Žilina
ÚDRŽBA 2020 - „Efektivnost aplikace Průmyslu 4.0 do managementu údržby“
2020-10-14 - 2020-10-15
Místo: Konferenční centrum AV, zámek Liblice

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI