Print

Nový digitální hub propojí roboty po celém světě

-- 12.03.20

Hlavním cílem je navázat kontakty mezi kupujícím a prodávajícím

Zakladatelé globálního robotického hubu #HowToRobot - Søren Peters, výkonný ředitel a Elías Lundström, odborník na odvětví robotiky, navštívili 2. března 2020 Prahu, aby zde v rámci semináře Pražský den robotů na dánském velvyslanectví promluvili k zástupcům výrobního sektoru a novinářům o aktuálním vývoji a výzvách ve světě robotiky. Využili jsme příležitosti a požádali Sørena Peterse o krátký rozhovor.

Jaký byl první impuls k vytvoření #HowToRobot?

Úplně chybějící přehled o trhu s roboty ztěžoval i nám jako konzultantům (Gain & Co) pomoc zákazníkům náležitým způsobem. Proto jsme pro sebe začali stavět novou platformu.

Jaká pravidla musí splňovat subjekty nabízející nebo hledající robotická řešení na vaší platformě?

Chcete-li být dodavatelem na #HowToRobot, musíte být aktivní na trhu, který skutečně prodává robotická řešení nebo součásti robotů, jakými jsou chapadla, kamery pro vidění atd. Předtím, než necháme dodavatele, abychom se ujistili, že je tento požadavek splněn, provedeme vlastní kontrolu.

Pokud jde o návštěvníky, např. zákazníky se zájem o roboty, web je zdarma k použití. Některé funkce, například získávání odpovědí od dodavatelů nebo ukládání výsledků, vyžadují registraci. Pro všechny ostatní je procházení zdarma. Hlavním účelem webu je sdílení znalostí, a proto by to bylo zpoplatnění příliš omezující a nepřiměřené.

Jak je zaručena spolehlivost společností nabízejících své robotické produkty?

#HowToRobot nezprostředkovává žádné roboty ani nabídky. Naším hlavním cílem je navázat kontakty mezi kupujícím a prodávajícím. Pokud jde o identifikaci spolehlivosti dodavatele, jsou veškeré údaje na stránce poskytovány buď samotným dodavatelem, nebo ve spolupráci s předními datovými agenturami. Silně se zaměřujeme také na osobní kontroly kvality z naší strany.

Jste klasický prostředník, který nabízel platformu pro podnikání nebo nabízíte něco navíc v #HowToRobot?

Typickým prostředníkem je klasický obchodník, jinými slovy někdo, kdo vydělá procento z obchodu. Na #HowToRobot ale žádné obchody nejsou uzavřeny napřímo. Není naší náplní být klasickým prostředníkem. Naším cílem však je vytvořit tržní přehled, který umožní kupujícímu a prodávajícímu setkat se a poskytnout nástroje, které zajistí, že obchody budou prováděny otevřeným a kvalitativním způsobem. Stejně jako v každém obchodě dělají rovnocenní partneři nejlepší nabídky. Vzhledem k tomu, že robotický průmysl je stále mladý a roste, je důležité poskytnout oběma stranám nástroje, které osvětlí detaily v dohodě.

Funguje již hub v plném provozu? Uskutečnil již nějaké transakce? Kolik výrobců na něm v současné době nabízí své produkty?

Ano, od 2. března je hub v provozu. Platformu již ale používáme ve zkušebním režimu několik měsíců. Jak je ale uvedeno výše, hub neprovádí žádné transakce, pouze navazuje kontakt pomocí RFI (žádost o informace) od kupujícího k prodávajícímu, a proto na #HowToRobot neprobíhají žádné peněžní transakce mezi kupujícím a prodávajícím.

V současné době databáze obsahuje o něco méně než 10 000 dodavatelů robotů. Jelikož je platforma mladá, otevřeli jsme jen tu možnost, aby dodavatelé robotů skutečně ukázali svá řešení a komponenty. Ale v současné době pracujeme na plný úvazek, abychom dodavatelům pomohli získat jejich profily a usadit se se svými produkty na platformě.

Autor: Vítězslav Fejfar


 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-06-10 - 2020-06-10
Místo: Brno
Marketing 4 Engineering
2020-06-11 - 2020-06-11
Místo: Praha

Katalog

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI