Print

Novinky od firmy EUCHNER pro rok 2015

-- 17.03.15

Německá firma EUCHNER patří k předním světovým výrobcům komponent sloužících k zajištění bezpečnosti osob, jež pracují na strojních zařízeních. Jedná se hlavně o bezpečnostní dveřní spínače, zámky, systémy s vysokou úrovní kódování využívající RFID transpondéry, bezpečnostní PLC a vyhodnocovací jednotky atd., tedy o systémy zajišťující velmi vysokou odolnost proti pokusům o neoprávněné zmanipulování. V letošním roce bude na trh uvedeno několik novinek, které si podrobněji představíme.

Bezpečnostní zámek CTP s vysokou úrovní kódování

Nový bezpečnostní zámek CTP (obrázek 1) kombinuje léty prověřený funkční princip elektromechanických bezpečnostních zámků s monitorováním jištění ochranného krytu s moderní technologií unikátně kódovaných RFID transpondérů. Díky tomu dosahují zámky CTP PLe / kat. 4 dle ČSN EN ISO 13849-1 nejvyšší kvality, a to bez vyloučení závady na mechanických dílech zámku (fault exclusion). CTP také vysoce překračuje požadavky normy ČSN EN ISO 14119:2013 na spínače typu 4 s vysokou úrovní kódování. Zámky CTP jsou ideální pro aplikace vyžadující nejen vysoké PL, ale i velkou jisticí sílu (až 2 500 N). Zámky CTP jsou vybaveny detailní diagnostikou, LED indikátory jsou umístěny na předním krytu zámku a jsou tedy dobře viditelné. Diagnostické a monitorovací signály je samozřejmě možné pomocí výstupů přivést i do nadřazeného systému.

Některá provedení zámků CTP umožňují také sériové řazení až 20 prvků vybavených rozhraním AR (CES-AR, CET-AR, ESL-AR, MGB-AR) při zachování PLe. Odolné mechanické provedení s krytím IP69K, malé rozměry, vhodný tvar a hlavně rozměrová kompatibilita s rozšířenými elektromechanickými zámky typových řad Euchner TP, STP a STA představují ideální produkt pro snadné splnění požadavků na „minimalizování možností ochromení blokovacího zařízení“, tak jak o nich mluví kapitola 7 nové normy ČSN EN ISO 14119:2013.

ESL – dveřní madlo s integrovaným bezpečnostním spínačem

Nový bezpečnostní systém ESL (obrázek 2) je multifunkční dveřní madlo pro ochranu a monitorování bezpečnostních dveří, krytů a klapek na strojích a výrobních linkách. Skládá se z vlastního madla a integrovaného bezpečnostního spínače a využívá prověřenou technologii unikátně kódovaných RFID transpondérů. Integrovaná elektronika CES-AR umožňuje zapojit až 20 systémů ESL (nebo jiných s technologií Euchner AR) do série. ESL má také 2 LED indikátory zobrazující stavové a diagnostické informace.

Kompaktní a symetrické provedení dovoluje snadnou montáž na hliníkové nebo ocelové profily šířky 30 až 50 mm, a to jak pro dveře zavěšené vpravo, tak i pro dveře zavěšené vlevo. Uživatel může také snadno přemístit konektor nahoru nebo dolů.

Robustní celokovové provedení je vhodné pro průmyslové použití, pouzdro je konstruováno tak, aby mohlo být používáno také jako doraz dveří. V pouzdře je navíc instalována zámková vložka – tou lze madlo uzamknout a zabránit tak neautorizovaným osobám otevřít dveře a zastavit stroj nebo linku.

Dveřní madlo ESL lze také doplnit mechanismem s tlačítkem, které umožňuje zevnitř chráněného prostoru a bez použití nástrojů otevřít dveře.

Modulární programovatelný bezpečnostní systém MSC

Nový malý bezpečnostní řídicí systém MSC (obrázek 3) je univerzální, volně programovatelný modulární bezpečnostní systém pro ochranu strojů a jiných instalací. Lze k němu připojit velké množství různých typů bezpečnostních prvků. Základní jednotka i všechny rozšiřující moduly dosahují PLe (Performance Level e) a kategorie 4 dle ČSN EN ISO 13849-1 MSC nabízí maximální flexibilitu. Už se samotnou základní jednotkou je možné realizovat aplikace až s 8 vstupy a se 2 výstupy. Pro rozsáhlejší aplikace lze MSC rozšiřovat pomocí několika typů rozšiřujících modulů se vstupy a výstupy. To dovoluje uživateli sestavit si systém přesně odpovídající jeho vlastním požadavkům. EUCHNER nabízí také široký výběr komunikačních modulů pro různé průmyslové sběrnice.

Programování se děje komfortně pomocí PC a programu „EUCHNER Safety Designer“, který je zdarma a je přiložen ke každé základní jednotce. Tento program má jasné rozvržení na obrazovce a je velmi intuitivní. Pro vytváření vlastních programů je k dispozici velké množství již hotových bezpečnostních funkcí a bloků, stejně jako logických operátorů. Základní jednotka se pro účely programování připojuje k PC pohodlně přes USB port umístěný na jejím předním krytu.

Volitelně lze základní jednotku doplnit o paměťový modul, na který se automaticky ukládá kopie aktuálního programu. Díky tomu je případná výměna základní jednotky velmi rychlá a jednoduchá. MSC také nabízí mnoho způsobů, jak provádět diagnostiku, tj. od jednoduché diagnostiky pomocí LED na předním krytu až po detailní kontrolu pomocí programu „EUCHNER Safety Designer“. Proto lze příčinu chyby rychle odhalit a problém vyřešit.

Pasivní distribuční modul AC-DP-04-SA

Nový pasivní distribuční modul dovoluje rychlé a snadné sériové pospojování bezpečnostních spínačů přímo v místě instalace. Lze k němu připojit až 4 spínače řady CES-AR, CET-AR nebo ESL-AR. Decentralizované řešení pospojování je zvláště výhodné pro modulární stroje nebo tam, kde není dostatek místa v rozváděči.

Díky standardním kabelům s konektory M12 je zapojení snadné, rychlé a minimalizuje možnost vzniku chyb. Neobsazené konektory na distribučním modulu se osadí zkratovacími zástrčkami. Bezpečnostní i monitorovací signály jsou přímo v místě instalace seřazeny dohromady, pomocí 2 konektorů jsou vyvedeny do nadřazeného bezpečnostního vyhodnocovacího systému a do PLC zajišťujícího vizualizaci, případně monitorování stavu jednotlivých dveří nebo krytů. Každý vstupní port na modulu je také vybaven indikační LED. Při větším počtu spínačů je možné také distribuční moduly řadit do série. Moduly mají kompaktní rozměry a odolné pouzdro s krytím IP67.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI