Print

Nové komunikační brány Ixxat Smart Grid pro IEC 61850 a IEC 60870 s podporou LTE

-- 12.11.20

Komunikační brány Ixxat® SG-gateway umožňují komunikaci mezi průmyslovými automatizačními zařízeními a systémy elektrorozvodných sítí. Společnost HMS Networks rozšiřuje řadu komunikačních bran Ixxat SG-gateway o nové verze včetně modemu 4G/LTE pro mobilní sítě, stejně jako ethernetového switche se čtyřmi porty, které dávají uživatelům další možnosti komunikace pro rozvodny a elektrárny.
 

Pro různé scénáře v energetice – mini-RTU, komunikační brána a přístup na dálku

Komunikační brány Ixxat SG-gateway se používají v různých oblastech automatizace provozu rozvodných sítí, např. v moderních elektrárnách nebo v rozlehlých instalacích energetických sítí pro retrofitované systémy a digitalizaci elektrických stanic. Komunikační brány SG-gateway se používají pro různé účely: Propojují sítě řídicích systémů energetických sítí se zařízeními průmyslové automatizace, umožňují přístup na dálku a fungují jako komunikační brány mezi různými protokoly, a tak umožňují vytváření nejmodernějších aplikací IIoT.

Rychlá komunikace v mobilních sítích pro zvýšení dostupnosti dat a lepší přehled

Komunikační brány Ixxat SG-gateway s integrovaným modemem 4G a rozsáhlou podporou protokolů jsou ideální pro snadnou digitalizaci malých, vzdálených stanic distribučních sítí. Připojení 4G CAT1 umožňuje komunikovat rychlostí 10 Mb/s k uživateli (downstream) a 5 Mb/s v opačném směru (upstream) s malou latencí, velkým pokrytím sítě a univerzálním datovým kanálem - nezávisle na tom, zda jde o kabelový Ethernet, DSL nebo optovláknovou síť. Sítě 4G mohou být využity jako hlavní nebo záložní komunikační kanál. Všechny podporované IP protokoly – včetně IEC 61850, IEC 60870-5-104, MQTT a OPC-UA – mohou být přenášeny i bezdrátově. Modem 4G je možné využít také jako nezávislý komunikační kanál např. pro údržbu zařízení nebo distribuci alarmů (SMS nebo MQTT), a umožňuje tak přímou implementaci aplikací pro prediktivní a vzdálenou údržbu.

Nová verze s univerzálním čtyřportovým switchem

Kromě možnosti komunikace prostřednictvím sítí 4G je nyní k dispozici také multiportová verze komunikačních bran Ixxat SG-gateway. To umožňuje vytvořit zabezpečení propojení sítí několika nezávislými kanály na úrovni datové komunikace. Zjednodušuje se tak výměna dat mezi řídicími systémy rozvodných sítí a systémy průmyslového Ethernetu (např. PROFINET nebo EtherNet/IP) a připojení k systémům IoT a do cloudu. Každý segment sítě je propojen separátně, ale přesto si může vyměňovat data jinými segmenty. Díky integrovaným zabezpečovacím funkcím, včetně firewallu, jsou jak návrh, tak údržba celého systému snadné, a přitom jsou ve srovnání s konvenční kombinací komunikační brány a switche robustnější a lépe zabezpečené proti neoprávněnému přístupu.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2021 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI