Print

Nová generace produktů Sappy od Aimtecu: připravena na Průmysl 4.0 i SAP S/4HANA

-- 20.05.20

Blížící se termín přechodu na SAP S/4HANA i požadavky na integraci nových technologií a pokročilejší automatizaci vedly společnost Aimtec k vývoji nové generace jejích produktů na bázi SAP ERP. Sappy4x4, jak se produktová řada jmenuje, vychází ze zavedených odvětvových šablon ERP systému pro automotive a výrobní společnosti, ale nabízí také speciální add-ony pro skladové hospodářství, řízení výroby a kontrolu kvality obohacené o nové funkce pro S/4HANA a integraci pokročilých technologií. Aimtec už má za sebou první projekty implementace Sappy4x4 u zákazníka. 

Za produkty z rodiny Sappy stojí patnáct let designu, vývoje a testování. Hlavním účelem je efektivní a jednoduché využití standardních SAP funkcí pro výrobní a logistické společnosti. Aimtec nyní uvádí na trh novou generaci svých řešení, Sappy4x4, která s sebou nese všechny výhody SAP S/4HANA a zároveň si zachovává konfigurovatelnost pro přizpůsobení procesům v automotive (SappyCar) nebo ve výrobních firmách (SappyManufacturing). Úpravy se dočkaly i add-ony pro řízení skladových operací (SappyWMS), sběr dat o výrobě a její řízení (SappyMES) a pro měření, řízení a vyhodnocování kvality (SappyQMS).

„Přípravě na novou generaci SAP S/4HANA i našich Sappy produktů se věnujeme již dva roky. Nyní jsme ve fázi, kdy jsme první projekty spustili a další jsou v přípravě. Vývoji a implementaci u zákazníků se u nás věnuje 25 odborníků, včetně vývojářů a Fiori specialistů. Věříme, že Sappy4x4 v sobě kloubí tři základní vlastnosti: připravenost na SAP S/4HANA, na trendy Průmyslu 4.0 a také flexibilitu a konfigurovatelnost našich řešení, pro které jsou naše produkty oceňované u zákazníků, včetně globálních korporací,“ vysvětluje Jan Kratochvil, SAP Solutions Director společnosti Aimtec.

Nová architektura s novými funkcemi

Nejdůležitější změnou na pozadí Sappy produktů je nová architektura, resp. jádro. Umožňuje spuštění Sappy4x4 jak na původní verzi SAP ERP 6.0, tak na SAP S/4HANA, což přechod Sappy produktů na SAP S/4HANA značně zjednodušuje. Nové jádro umožňuje implementaci Sappy4x4 produktů již dnes, využívání výhod této verze a zároveň snížení rizika při transformaci procesů v budoucnu.

Díky nové architektuře běží veškeré transakce stejně na jakémkoli přístroji (počítač, průmyslový tablet, mobil, skener). Všechny produkty Sappy4x4 jsou připraveny na napojení na libovolnou technologii, včetně AR/VR, protože zobrazovací/komunikační vrstva je zcela oddělena od jádra (běhu transakce).

Sappy4x4 však přináší také několik nových nadstandardních funkcionalit pro běžně využívané technologie, jako jsou:

  • focení pomocí mobilního terminálu a automatické uložení fotografií do SAP,
  • podepisování pomocí mobilního terminálu a automatické zpracování podpisu a návazných transakcí (například tisk dodacího listu),
  • napojení na různá (i starší) zařízení (váhy, VNA různých výrobců, výrobní stroje a další),
  • přehlednější nápověda pro uživatele (vhodná například při spuštění nových procesů),
  • využití barevných témat pro zjednodušení skladových procesů.

Sappy4x4 je již v ostrém provozu u zákazníků

Aimtec má za sebou první úspěšnou implementaci celého SAP S/4HANA v rámci Sappy4x4 u zákazníka. Od ledna 2020 se SappyCar4x4 stará o procesy v české továrně významného automobilového dodavatele a ve 3. čtvrtletí by měla být dokončena implementace v jeho polské pobočce. S dalšími zákazníky pracuje Aimtec na analýzách proveditelnosti přechodu Sappy produktů na Sappy4x4 společně s možností přechodu na SAP S/4HANA. Společnost tak prokazuje schopnost a know-how, jak implementovat S/4HANA jako novou instalaci, stejně tak jako konverzi u zákazníků, kteří již SAP ERP využívají.

Sappy4x4 od Aimtecu

Sappy je rodina SAP add-onů, které rozvíjejí standardní operace ERP o pokročilejší funkce a poskytují koncovým uživatelům snadnější použití systému SAP přímo v provozu. Pokročilé add-ony zastupují vrstvu MOM (Manufacturing Operations Management), a to v oblasti řízení skladů a materiálových toků (SappyWMS), sběru dat a řízení výroby (SappyMES) a řízení a kontroly kvality (SappyQMS).

Více na aimtecglobal.com/sappy.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-06-10 - 2020-06-10
Místo: Brno
Marketing 4 Engineering
2020-06-11 - 2020-06-11
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI