Print

NIWEEK 2017: Živý speciál z unikátního setkání uživatelů LabVIEW

-- 26.05.17

23.5. 17:00 NI vybavuje inženýry a vědce systémy, které urychlují produktivitu, inovace o objevy. A čím to bude v roce 2017?

Redakce mají během NIWeek jednu malou výhodu. Informace se k nám dostávají částečně v předstihu před běžnými uživateli. Stejně tak již o pár hodin dříve byla osádka složená z novinářů z celého světa seznámena s novinkami, které budou rezonovat dalším programem celého týdne v režii National Instruments. 

LabVIEW další generace – po třiceti letech něco jedinečného (?)

„Již dlouhá léta dostávám často otázku, jak popsat LabVIEW někomu, kdo se s ním nikdy nesetkal,“ vysvětloval na úvod Jeff Kodosky pohnutky, které měly vést k (nečekanému) hlavnímu ohalení NI Week 2017 a pokračoval:.“ A opravdu mívám problém přijít s definicí, která by vedla k domnění, že na druhé straně došlo k přesnému pochopení.“

A vše samozřejmě pokračoval k očekávanému. Kdo letos čekal jen další nutné oznámení LabVIEW 2017, bude překvapen. Další zastávka v každoročním vývoji byla spíše skokem a svorně s verzí 2017 přichází nové LabVIEW NXG 1.0, jež má přinést větší produktivitu a užitečnost tohoto nástroje pro všechny, včetně lidí bez programátorských schopností…

„Naše mysl často chápe i abstraktní pojmy, když k tomu dostane nějaký, klidně i zjednodušený grafický podklad,“ vracel se k původní myšlence Kodosky. LabVIEW NXG překlenuje propast mezi konfiguračním softwarem a vlastními programovacími jazyky s inovativním novým přístupem k automatizaci měření, který umožňuje odborníkům soustředit se na to, co je nejdůležitější… tedy na problém, ne na nástroj, který jim jeho řešení umožní.

„Před třiceti lety jsme vydali originální verzi LabVIEW, která byla navržena tak, aby pomohla inženýrům automatizovat jejich měřící systémy, aniž by se museli naučit esoterický jazyk tradičních programovacích jazyků. LabVIEW tedy vždy byl „neprogramovací" cesta k automatizaci měřicího systému," řekl spoluzakladatel NI známý také jako" otec LabVIEW. 

„Dlouhou dobu jsme se soustředili na to, co všechno by ještě bylo možné dělat s LabVIEW, než abychom se raději soustředili na jeho hlavní cíl – tedy pomáhat inženýrů zrychlovat a usnadňovat jejich práci. Nyní jsme toto při zaváděním produktu LabVIEW NXG měli jako jasnou prioritu a je proto navržen od základů pro vytváření efektivního pracovního postupu. Společné aplikace mohou využívat jednoduchý přístup založený na konfiguraci, zatímco složitější aplikace mohou využívat plnou otevřenou grafickou programovatelnost jazyka LabVIEW,“ vysvětloval dále Kodosky.

Zajímavé je také ujištění, že o svou pozici na trhu nemusí bojovat se svým starším bratrem nijak usilovně. Ať už kupujete LabVIEW poprvé, nebo máte již několik let aktivní servisní smlouvu, máte přístup k oběma LabVIEW NXG 1.0 i standardnímu LabVIEW 2017.

Další informace o LabVIEW NXG 1.0 a LabVIEW 2017 najdete na www.ni.com/labview.

Poznámka redakce: Téma LabVIEW NXG je hnacím motorem programu letošní NIWeek. K jeho detailům se proto znovu vrátíme. Souhrnné téma, včetně srovnání s LabVIEW 2017 následně naleznete jak v dalším tištěném vydání Control Engineering Česko, tak znovu na www.controlengcesko.com.  


Nejen LabVIEW NI je živ

I přesto, že LabVIEW koluje tělem National Instruments jako krev tím lidským, stěží se dalo očekávat, že vývoj a tedy i oznámení novinek se ustálí na jeho slibované revoluční změně. 

National Instruments představuje také nové multislotové ethernetové šasi. cDAQ-9185 a cDAQ-9189 zavádějí novou časovou synchronizaci postavenou na nejnovějších standardech Ethernetu, které vyvíjejí TSN (Time Sensitive Networking) a robustním hardware CompactDAQ pro distribuovaná měření.

Zákazníci z oblasti automotive a aerospace určitě ocení další novinku v podobě ATE Core Configurations.  Jeho posláním je zjednodušit návrh, obstarávání, montáž a zavádění inteligentnějších testovacích systémů, ideálně za nižších nákladů. Tato 19-palcová racková konfigurace jsou k dispozici v různých výškách rackových jednotek a nabízejí škálovatelné výkonové profily, které odpovídají potřebám téměř jakékoliv aplikace. 

Jak zaznělo i dříve v prezentacích, tak budoucnost přichází ve chvíli, kdy se dočkáme skutečné 5G sítě. Svou víru v tato řešení znovu ukazuje také NI svým prvním SDR pro 28 GHz rádiových hlav pro mm mmWave Transceiver System. Softwarově definované rádiové zařízení (SDR) a softwaru specifické pro aplikace poskytují komplexní a komplexní výchozí bod pro měření a výzkum 5G, které se zabývají specifikacemi 3GPP i Verizon 5G. 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Pokročilé SCADA nástroje pro nové desetiletí
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
PRŮMYSLOVÝ ETHERNET A MOŽNOSTI JEHO VYUŽITÍ
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI