Print

NIWEEK 2017: Živý speciál z unikátního setkání uživatelů LabVIEW

-- 26.05.17

25. 5. 13.30  Auta bez řidiče s podporou NI

Výroba automobilů v současné době prochází velice dynamickými změnami. Na jedné straně je vidět, že rozvoj sdílené ekonomiky a nástroje typu UBER nebo LIFTAGO dávají mladým zpochybňovat nutnost vlastnictví automobilu, na straně druhé jsou to zvyšované nároky na pohodlí v autech. Jedním z klíčových faktorů při výběru jsou pak i bezpečnostní prvky. Jejich testování, ba dokonce testování prvků pro budoucnost nazvanou autonomní vozidla umožňuje National Instruements společně se svými partnery. 

„Testování bezpečnostních prvků, například kamer či senzorů v reálném provozu představuje velice náročnou disciplínu,“ vysvětloval během NIWeek Derek O´Dea ze společnosti VALEO. Ta nyní vyvíjí možnosti, jak toto náročné testování přenést do plně virtuálního světa. 

„Senzory, kamery i radary. Jejich testování se již značně posunulo a samostatně již začínají fungovat poměrně spolehlivě. Nyní je však klíčovým úkolem vývoj umožňující synchronizaci těchto nástrojů a využívání dat z více senzorů najednou,“ přidal se Jamie Smith zastupující National Instruments. 

Právě tímto směrem se začaly ubírat firmy v partnerské síti NI. Například firma Konrad již vyvinula systém, jež se soustředí na problematiku, když potřebují, aby senzor i kamera byla schopna včas rozpoznat objekty, a to ve stejný čas. 

Právě problematika náročného testování v terénu vede všechny zúčastněné v tomto vývoji směrem, kde se snaží toto testování prvků dostat na úroveň laboratoře. „Samozřejmě je legislativně složité, a v oblasti autonomních vozidel asi bude ještě zajímavé sledovat další vývoj, aby tyto testy mohly být relevantní pro spolehlivost celého systému,“ obává se trochu Doug Farrel, opět z National Instruments. V každém případě, ale svorně všichni přiznávají, že téma, které znělo před pár lety, až příliš futuristicky možná není až tak vzdálenou hudbou budoucností.

Poznámka: Tématu autonomních vozidel a vývoje v automatickém testování komponent pro automobilovou bezpečnost se bude věnovat samostatný článek pod hlavičkou časopisu iTovárna.

Průmyslový internet věcí se stává realitou

National Instruments nikdy neskrývalo, že vidí v technologiích, které se skrývají pod označením IoT velkou příležitost. „NI patří mezi firmy, které mají zásadní vliv na rozvoj prostředí pro větší využití internetu věcí,“ uvedl na úvod Ray Hsu za National Instruments. Věří, že tyto technologie se již za pár let opravdu stanou standardní součástí našich životů a práce v průmyslu. 

Na vývoji se však nepodílí jako samostatný ostrůvek. Jakožto kmenový účastník vývoje skrze konsorcia pro průmyslový internet společně s dalšími technologickými firmami. Testování fyzických systémů se rychle mění s tím, jak se měřicí systémy přesouvají z řídicího stanoviště blíže k měřenému zařízení. Ačkoliv s sebou tento posun přináší kratší čas potřebný k instalaci, nižší náklady na připojení senzorů a vyšší přesnost měření, vytváří také nové výzvy z hlediska synchronizace a správy systémů, především s použitím dnešních průmyslových síťových technologií. NI se aktivně podílí zejména na definici standardu TSN, který je dalším rozšířením standardu IEEE 802.1 pro Ethernet a přidává distribuovanou časovou synchronizaci, nízkou latenci a konvergenci časově kritické a obecné síťové komunikace. Právě pro tuto oblast také přináší novinku - dvě nové základny CompactDAQ (cDAQ-9185 a cDAQ-9189) umožňující časovou synchronizaci přes Ethernet. 

„Tyto nové základny CompactDAQ automaticky synchronizují data z měření prostřednictvím síťové časové značky. To umožňuje přesnou synchronizaci na velké vzdálenosti, což značně usnadňuje zákaznickou instalaci a správu systému u distribuovaných systémů s vysokým počtem kanálů,“ řekl Todd Walter, vedoucí marketingu pro DAQ a vestavné systémy u NI. „Tato nová inovativní metoda synchronizace ve spojení s knihovnami pro zpracování signálů v prostředí LabVIEW pro návrh systémů pomáhá uživatelům s rychlým sběrem a analýzou výsledků, což umožňuje rychlejší testování a vyšší efektivitu.“

Schován za působivou zákaznickou prezentaci firmy Blue Origin, která se zabývá vývojem modulů umožňujících opětovné cesty do vesmíru, se skrývalo oznámení další novinky, která jistě potěší nejednoho zákazníka, včetně tuzemského trhu. Dlouhé volání po možnosti vzdálené správy a hromadné aktualizace zařízení bylo konečně vyslyšeno v podobě NI System Link


 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Pokročilé SCADA nástroje pro nové desetiletí
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
PRŮMYSLOVÝ ETHERNET A MOŽNOSTI JEHO VYUŽITÍ
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI