Print

Není inkoust jako inkoust, vybere si každý

-- 25.09.19

V Leonardo technology si uvědomujeme, že kvalita inkjet tiskárny závisí také na základní látce pro tisk a tou jsou vysoce kvalitní inkousty Leibinger. Proto disponujeme velkým množstvím druhů nejkvalitnějších inkoustů, což se přímo odráží v bezporuchovosti stroje a prakticky bezkonkurenčním pokrytí trhu co do škály potisku povrchů. 

V nabídce pro inkjet tiskárny Leibinger, které vynikají svou vysokou kvalitou, je obrovská škála standardních a speciálních inkoustů pro nespočet aplikací.

Inkousty se liší barevnou škálou od černé, bílé přes modrou, světle modrou, zelenou až po žlutou a oranžovou. Dále se různí svými fyzikálními vlastnostmi, jako je odolnost vůči alkoholu nutná v kosmetickém a lihovarnickém průmyslu, máme i inkousty odolné vůči brzdové kapalině, oleji, benzínu a naftě pro automobilový průmysl a také inkousty uzpůsobené pro odolnost vysokým teplotám. Zvláštní kapitolou v naší nabídce jsou bezpečnostní neviditelné inkousty, které fosforeskují světle modře pod UV světlem; jejich použití je např. v tiskárnách cenin. Speciální tzv. jedlé inkousty mají certifikáty FDA a jsou vyvinuty pro značení ve zdravotnictví a potravinářství. Příkladem může být přímý potisk bochníku sýra nebo zdravotního materiálu.

Solvent neboli ředidlo

Ke každému inkoustu je třeba vhodně doplnit i ředidlo (solvent), které musí být na stejném základě jako inkoust. Slouží k udržování stále stejné viskozity inkoustu. Některé tiskárny potřebují na výplach hadic solvent, čímž se značně zvyšuje spotřeba solventu a navíc použitý špinavý solvent jde zpět do nádrže inkoustu a ředí tak inkoust. Tato nevýhoda se ukáže při častém zapínání a vypínání tiskárny, kdy se značně naředí inkoust, což je ekonomicky velmi nevýhodné. Tiskárny Leibinger nepoužívají solventy na výplach hadic už z principu konstrukce, a proto značně šetří spotřebu solventu a vaše peníze, navíc tím jsou ekologicky šetrnější k životnímu prostředí.

Vezmeme-li v potaz technické složení inkoustu a solventu, musíme poznamenat, že tyto látky obsahují vodivé soli. Jde o látky, které umožňují lepší nabíjení kapiček inkoustu, tedy kvalitní bezproblémový tisk. Proto není možné použít čistý základ solventu jako náplň do tiskáren; vždy se vyžaduje použití pouze solventu Leibinger, který má uzpůsobené vlastnosti pro tisk ve spojení se svými inkousty.

Odolnost inkoustů Leibinger

Základní a nejrozšířenější je rychleschnoucí černý inkoust na bázi MEKu, dále penetrační inkousty pronikající tenkou vrstvou oleje, inkousty omyvatelné vodou pro odstranění nápisu, speciální inkousty pro použití do velmi vysokých teplot (až do 1 300 °C). Bezpečnostní inkousty jsou neviditelné a fosforeskují pod UV světlem, speciální jsou rovněž jedlé inkousty pro potraviny nebo také inkousty měnící barvu po sterilizaci.

Z dalších typů podle druhu rozpouštědla (solventu) můžeme uvést etanolové (alkoholové) či inkousty na vodním základě, kombinace MEKu a alkoholu a další speciální inkousty i do prostředí pod normami ISO 14000.

Benefity:

  • Více než 68 typů pigmentových a nepigmentových inkoustů pro nespočet aplikací
  • Speciální inkousty odolné vůči teplotám od –196 °C až do +1000 °C
  • Vysokorychlostní inkousty pro potisk kabelů a vodičů rychlostí více než 1000 m/min ve spojení s inkjet tiskárnou Leibinger JET Rapid

Potřebujete vhodný inkoust pro vaši aplikaci nebo inkjet tiskárnu, která vám ušetří výdaje za spotřební materiál? Kontaktujte nás, vytvoříme vám řešení na míru.

Leonardo technology s. r. o.

Ulička 37, 691 43 Hlohovec

E-mail: bubenicek@LT.cz 

www.LT.cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-06-10 - 2020-06-10
Místo: Brno
Marketing 4 Engineering
2020-06-11 - 2020-06-11
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI