Print

Napäťové zdroje QUINT POWER prispôsobia budúcnosť Vašej prevádzky

-- 11.10.16

Každý stroj má v prevádzke svoj účel, no napriek tomu sú si všetky stroje v jednom podobné – nemôžu fungovať bez elektrickej energie. Preto pri zabezpečovaní dostupnosti prevádzky 24 V hrajú kľúčovú rolu napäťové zdroje v rozvádzači.

Nové napäťové zdroje od spoločnosti Phoenix Contact z radu Quint sa prispôsobujú daným podmienkam a môžu byť flexibilne nakonfigurované tak, aby zabezpečili spoľahlivú dodávku napájania pre každý systém a stroj.

Nová generácia napájacích zdrojov QUINT od spoločnosti Phoenix Contact je vybavená integrovaným NFC rozhraním (Near Field Communication) na parametrizáciu prostredníctvom mobilných telefónov alebo PC (obr. 1). Prevádzkový inžinier takto dokáže dodržať presné prahové hodnoty a charakteristické krivky podľa požiadaviek samotnej prevádzky.

Takto je možné individuálne nastaviť viac ako 40 parametrov. Ďalšou výhodou je ľahká reprodukcia týchto nastavení. Po parametrizácii napájania sa dá jednoducho preniesť nastavenie do iných zariadení pomocou aplikácie v telefóne, alebo softvéru. Tlačidlá na prednom paneli napájacieho zdroja QUINT slúžia na nastavenie výstupného napätia. Rovnako ako iné nastavované parametre, môžu byť aj tieto chránené heslom, a teda bránia neoprávnenému prístupu a manipulácii.

Nedávno na trh uvedenú SFB technológiu od spoločnosti Phoenix Contact je možné v najnovšej generácii napájacich zdrojov QUINT individuálne zablokovať. SFB technológia poskytuje šesťnásobok menovitého prúdu po dobu 15 ms, čo je dostatočná doba na vypnutie všetkých štandardných ističov.

Takto môžu byť 24V DC obvody spoľahlivo chránené aj pri nízkych nákladoch. Vypne sa iba chybný obvod, táto chyba je tým identifikovaná, a dôležité časti v prevádzke alebo systéme zostanú funkčné naďalej (obr. 2).

Novou funkciou napájacieho zdroja Quint je možnosť objednávky s prednastavenými vlastnosťami. Zákazníci si môžu nakonfigurovať zariadenie online podľa svojich špecifických požiadaviek. Po uložení údajov je možné objednať ďalšie napájacie zdroje kedykoľvek s rovnakým vlastným nastavením.

Vysoký výkon sa vypláca

Nové napájacie zdroje Quint sú veľmi dobre chránené pred mechanickým a elektrickým poškodením. Napájacie jednotky majú výkonové rezervy, ktoré dokážu poskytnúť statický alebo dynamický „Boost“. Takto sa zabezpečí spoľahlivosť použitia pre rôzne typy zariadení.

Dlhodobá expanzia je pre závody úplne bežná. No len veľmi málo plánovačov počíta s celkovým potrebným prúdom v danej prevádzke. To môže viesť k poruche výstupného napätia štandardných zariadení, čo má za následok prevádzkové prestoje. Nový napájací zdroj Quint od Phoenix Contact ľahko udržiava funkčnosť prevádzky, keďže môže nepretržite dodávať v prípade potreby až 125 % menovitého prúdu. Ak zariadenie pracuje v režime statického „boostu“, zdroj vysiela oznamujúci signál. To upozorní operátorov závodu, že systém beží pri vysokom zaťažení a majú dostatok času reagovať vhodnými opatreniami. Výsledkom toho je možnosť kedykoľvek bezpečne realizovať expanziu prevádzky. (obr. 3)

Ak je potrebné reštartovať kapacitné záťaže s vysokými prúdmi alebo keď sa niekoľko 24 voltových záťaží rozbieha v rovnakom čase, dynamická funkcia „boost“ dodáva až 200 % menovitého prúdu po dobu piatich sekúnd. Scenáre, pri ktorých by bol potrebný 20 A napájací zdroj, si vystačia s 10 A jednotkou, keďže sú tieto vysoké prúdy spracované bez akýchkoľvek poklesov napätia.

Prevencia ako kľúč k lepšej dostupnosti systému Napájací zdroj ponúka funkciu preventívneho sledovania, pomocou ktorej dokážu operátori spúšťať na prístroji vzdialenú diagnostiku s cieľom optimalizácie dostupnosti prevádzky.

Napájací zdroj trvale monitoruje výstupné napätie a prúd. Kritické situácie sa zobrazia na prednom LED panely, plávajúcich reléových kontaktoch a aktívnych signálnych výstupoch. Informácie z monitorovania sa zasielajú priamo do riadiaceho systému ešte predtým, než skutočne dôjde k poruche.

Ak napájací zdroj dodáva vyšší ako zadaný menovitý prúd, tak zariadenie pracuje v režime „boost“. Napájací zdroj a pripojené zariadenia budú fungovať aj naďalej normálne a výstupné napätie ostane na úrovni 24 V DC. Ak sa zaťaženie zvyšuje počas činnosti statického „boostu“ a nedokáže ho spracovať ani dynamický „boost“, napájacie napätie poklesne. Preventívna signalizácia umožňuje včasnú detekciu poruchy ešte pred jej skutočným vznikom. Napríklad ak sa identifikuje motor s mechanickým problémom, je možné ho opraviť ešte predtým než sú ostatné záťaže vystavené poklesom napätia.

Štvrtá generácia výkonných napájacích zdrojov QUINT POWER v 1-fázovom a 3-fázovom prevedení (5, 10, 20 A) Vám vďaka novým funkciám zaistí najvyššiu dostupnosť systému (obr. 4


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-06-10 - 2020-06-10
Místo: Brno
Marketing 4 Engineering
2020-06-11 - 2020-06-11
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI