Print

MVK Fusion = jeden modul pro maximální rozmanitost

-- 03.06.19

Modul PROFINET/PROFIsafe slučuje tři základní funkce instalační techniky: 

 • digitální standardní senzory a akční členy
 • digitální bezpečnostní senzory a akční členy
 • IO-Link 

Tato kombinace je působivě inovační. Umožňuje nové a převratné koncepce pro automatizaci. Instalace se zjednodušuje a urychluje.

Složitost v konfiguraci se díky MVK Fusion výrazně snižuje, neboť se plně provádí v inženýrském nástroji bezpečnostního řízení. Softwarový vývojář ani elektrokonstruktér se nemusejí učit specifické nástroje výrobce a studovat jeho příručky.

S MVK Fusion bude zapotřebí méně sběrnicových modulů na modulární jednotku, v nejlepším případě pouze jeden. To nabízí zajímavé možnosti pro řadu automatizačních aplikací. 

Jeden modul pro maximální rozmanitost

Zvláštností sběrnicového modulu MVK Fusion je jeho rozmanitost. Spojuje tři základní funkce instalační techniky – digitální standardní senzory a akční členy, digitální bezpečnostní senzory a akční členy a také IO-Link. 

 • Dvě digitální standardní zásuvná místa je možné nakonfigurovat libovolně jako vstup nebo výstup, tj. přesně tak, jak to vyžaduje daná aplikace.
 • Čtyři bezpečnostní zásuvná místa zajišťují, že mohou být bez zvýšených nákladů do instalační koncepce zahrnuty téměř všechny digitální bezpečnostní požadavky.
 • Dvě zásuvná místa IO-Link nabízejí velmi širokou škálu funkcí, protože integrují do sběrnicového systému i složité senzory a akční členy. Kromě toho jsou také vhodné pro nákladově efektivní rozšíření digitálních standardních signálů prostřednictvím hubů IO-Link. 

To usnadňuje instalaci, šetří prostor a snižuje počet potřebných modulů. 

Maximální flexibilita pro bezpečnostní aplikace

MVK Fusion slučuje bezpečnostní úkoly instalačního řešení v jednom modulu: 

 • Se třemi bezpečnými vstupními porty vždy po dvou kanálech jsou shromažďovány signály typických bezpečnostních senzorů, jako jsou nouzové vypínače, světelné závory, obouruční ovládání, bezpečnostní dveře atd., až do maximální úrovně vlastností PLe .
 • Bezpečný výstupní port se dvěma bezpečnými výstupy může být konfigurován podle potřeb dané aplikace (spínání PP, PM nebo PPM) a umožňuje proto integraci nejrůznějších typů akčních členů až po dvojité ventily a ventilové ostrovy; i v tomto případě až do úrovně vlastností PLe.
 • Speciální IO-Link port třídy B zajišťuje, aby bylo možné zařízení IO-Link, jako jsou ventilové ostrovy nebo huby, jednoduchým způsobem bezpečně vypínat až do úrovně vlastností PLd.

MVK Fusion tak umožňuje dosažení vysokých bezpečnostních úrovní a nabízí optimální ochranu pro člověka a stroj. 

Nastavení bezpečnostních parametrů na několik kliknutí myší

S MVK Fusion je konfigurace bezpečnostních senzorů a akčních členů působivě snadná: stačí pár kliknutí myší, kterými se vybere bezpečnostní funkce (např. světelné záclony nebo nouzové vypínače) v inženýrském nástroji bezpečnostního řízení, a konfigurace je kompletně dokončena.

Uživatel – většinou softwarový vývojář či elektrokonstruktér – nepotřebuje žádné specifické znalosti o parametrech modulu. Odpadá dodatečný pracovní krok ověření (výpočet CRC) prostřednictvím dalšího speciálního softwaru výrobce. Práce tak jde rychleji a šetří nervy, protože chybná zadání jsou vyloučena. 

Vysoký výkon

Moduly jsou vhodné pro aplikace s Conformance Class C (IRT), Shared Device a Netload Class III. Díky tomu nestojí nic v cestě aplikacím, kde je požadován maximální výkon a absolutní spolehlivost. Jsou stavebním kamenem pro řešení PROFINET par excellence. 

Široké spektrum využití a rozsáhlé diagnostické možnosti 

 • Plně zalisované robustní pouzdro z kovu otevírá široké spektrum využití až po extrémní svářecí aplikace.
 • Modul ukládá chyby s časovým razítkem na integrovaném webovém serveru, a to i v případě výpadku napětí; heslem je „chyby skutečně nalézat, nikoli pouze hledat“, jsou redukovány prostoje.
 • Pomocí otočného přepínače se nastavuje bezpečnostní adresa přímo na modulu a prostřednictvím adresy „000“ je také možné MVK Fusion obnovit do továrního nastavení.
 • Použití je možné i při vysokých okolních teplotách (až do 60 °C) v kombinaci s vysokými proudy (až do 16 A); volitelný chladič pro tyto extrémní podmínky rozšiřuje možnosti využití.
 • Modul je možné použít, což je neobvyklé, i v obzvláště vysoko umístěných výrobních závodech (až do 3000 m. n. m.).
 • U každého jednotlivého kanálu jsou monitorovány chyby, jako je přetížení, zkrat senzoru nebo přerušení kabelu; rozsáhlé diagnostické možnosti zajišťují, že chyby je možné rychle identifikovat, analyzovat a odstranit. 

Pro více informací navštivte www.murrelektronik.cz.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

 •   Události  
 •   Katalog  

Události

Technical Computing Camp 2019
2019-09-05 - 2019-09-06
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada
Moderní technologie ve farmacii
2019-09-24 - 2019-09-24
Místo: Brno
Moderní technologie v potravinářství
2019-09-25 - 2019-09-25
Místo: Brno
Mezinárodní strojírenský veletrh 2019
2019-10-07 - 2019-10-11
Místo: Výstaviště Brno
MSV TOUR 2019
2019-10-07 - 2019-10-10
Místo: MSV, Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI