Print

Modernizace systému DCS pro optimalizaci operací

-- 18.05.18

Pokud je distribuovaný řídicí systém (Distributed Control System – DCS) firmy více než 10 let starý, je pravděpodobně významnou překážkou dosahování výrobních cílů.

I když mohou staré distribuované řídicí systémy nadále fungovat spolehlivě, závody, které je využívají, mohou podléhat falešné představě zabezpečení a myslet si, že „všechno je v pořádku“. Ve skutečnosti může udržování staršího systému DCS způsobovat zaostávání organizace. Když závody modernizaci systému odkládají nebo se jí vyhýbají, rizika rostou. Konkurenti zdokonalují své operace. Zaměstnanci odcházejí a mění se organizační očekávání. Dynamické trhy vyžadují pružnost a vhledy, které starší systémy DCS neumí poskytnout. V případě modernizace pak systémy DCS umožňují závodům využívat výhod nedávných a silných technologických změn.

Před 20 či 30 lety ještě neexistovalo mnoho technologií, jako jsou bezdrátové sítě, inteligentní zařízení a samozřejmě internet. Tyto inovace umožňují moderním systémům nabízet vyšší spolehlivost a jsou navrženy s větším ohledem na interoperabilitu systémů, flexibilitu, analytické funkce, informovanost operátorů a správu alarmů. Asi nejdůležitější je však skutečnost, že prvky a metody používané pro zajištění kybernetického zabezpečení a bezpečnosti se v průběhu let staly silnějšími a standardizovanějšími.

Chraňte se pomocí výkonnějšího kybernetického zabezpečení

Výrobci, kteří navrhovali systémy vyráběné přibližně v letech 1990 až 2000, nepředpokládali problémy se zabezpečením, jimž průmysl čelí dnes. Závody, které dnes využívají starší systémy, nepracují v prostředí zohledňujícím zabezpečení, jež by poskytovalo pružnost a struktury pro řízení životního cyklu, což je nezbytné pro reagování na nové a často se objevující hrozby. Zavádění strategií pro tyto systémy může být extrémně obtížné.

V mnoha případech je nemožné tyto starší systémy náležitě zabezpečit. Pokud se tým závodu snaží reagovat na kybernetický útok bez náležité infrastruktury a nástrojů, je pravděpodobné, že dojde k chybám, vysokým nákladům a prodloužení výpadků ve výrobě. Navíc bude tým k modernizaci přinucen, aby řešil narušení zabezpečení reaktivním způsobem namísto proaktivního plánování.

Využívejte informací dostupných prostřednictvím průmyslového internetu věcí (Industrial Internet of Things – IIoT)

IIoT a technologie, které jej provázejí, poskytují modernímu závodu obrovskou moc. Distribuování informací, chytrá infrastruktura, integrace systémů a sdílení odborných znalostí zvyšují spolehlivost, přinášejí preciznější vhledy a dávají rozhodovací pravomoc do rukou těm správným lidem.

Dosahujte vyšší produktivity prostřednictvím vylepšení operací

Když si mohou lidé zobrazovat a využívat informace, kdekoli se zrovna nacházejí, a ve formátech, které potřebují, mohou lépe reagovat na proces, rychleji přijímat produktivní rozhodnutí a přispívat ke zlepšování provozu a k následné vyšší bezpečnosti, spolehlivosti a efektivitě. Nedávná vylepšení základu systému DCS využívají HTML5 pro vytvoření prostředí, kde si mohou on-line připojení pracovníci prohlížet a používat data z mnoha zdrojů napříč organizací. To jim poskytuje mnoho možností vizualizovat informace a za chodu upravovat své prostředí, aby získávali lepší výsledky v reálném čase.

Příležitosti a úspěch při modernizaci

Náklady na řešení zabezpečení, konektivity a operací jsou malé v porovnání s výsledky, které organizace získávají, protože automatizace je odrazovým můstkem k obchodnímu úspěchu. Ke konečným výsledkům vylepšení automatizace patří zabezpečená a snadná distribuce informací do systému DCS a z něj a zjednodušení operací pro zvýšení produktivity.

Po modernizaci už systém DCS nadále nebude omezovat výrobu a efektivitu a umožní organizacím větší provozní jistotu. Zabezpečení a rozsah informací budou dostatečně flexibilní, aby firmy mohly využívat přicházející příležitosti a splňovat požadavky trhu na bezpečnost a výrobu. 

Aaron Crews je ředitel pro globální modernizační řešení společnosti Emerson Automation Solutions. Upravil Jack Smith, obsahový ředitel časopisu Control Engineering, CFE Media, jsmith@cfemedia.com.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

SCADA PROMOTIC a vzdialené dáta cez cloudovú platformu Talk2M (eWON)
2018-11-22 - 2018-11-22
Místo: Holiday Inn, Žilina
Automatizace a modernizace pivovarů 2019
2019-01-24 - 2019-01-24
Místo: Hotel Luční bouda, Pec pod Sněžkou
DIAGO 2019
2019-01-29 - 2019-01-30
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Roboty 2019
2019-01-30 - 2019-02-01
Místo: Brno, hotel Avanti

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI