Print

Modernizace systému DCS pro optimalizaci operací

-- 18.05.18

Pokud je distribuovaný řídicí systém (Distributed Control System – DCS) firmy více než 10 let starý, je pravděpodobně významnou překážkou dosahování výrobních cílů.

I když mohou staré distribuované řídicí systémy nadále fungovat spolehlivě, závody, které je využívají, mohou podléhat falešné představě zabezpečení a myslet si, že „všechno je v pořádku“. Ve skutečnosti může udržování staršího systému DCS způsobovat zaostávání organizace. Když závody modernizaci systému odkládají nebo se jí vyhýbají, rizika rostou. Konkurenti zdokonalují své operace. Zaměstnanci odcházejí a mění se organizační očekávání. Dynamické trhy vyžadují pružnost a vhledy, které starší systémy DCS neumí poskytnout. V případě modernizace pak systémy DCS umožňují závodům využívat výhod nedávných a silných technologických změn.

Před 20 či 30 lety ještě neexistovalo mnoho technologií, jako jsou bezdrátové sítě, inteligentní zařízení a samozřejmě internet. Tyto inovace umožňují moderním systémům nabízet vyšší spolehlivost a jsou navrženy s větším ohledem na interoperabilitu systémů, flexibilitu, analytické funkce, informovanost operátorů a správu alarmů. Asi nejdůležitější je však skutečnost, že prvky a metody používané pro zajištění kybernetického zabezpečení a bezpečnosti se v průběhu let staly silnějšími a standardizovanějšími.

Chraňte se pomocí výkonnějšího kybernetického zabezpečení

Výrobci, kteří navrhovali systémy vyráběné přibližně v letech 1990 až 2000, nepředpokládali problémy se zabezpečením, jimž průmysl čelí dnes. Závody, které dnes využívají starší systémy, nepracují v prostředí zohledňujícím zabezpečení, jež by poskytovalo pružnost a struktury pro řízení životního cyklu, což je nezbytné pro reagování na nové a často se objevující hrozby. Zavádění strategií pro tyto systémy může být extrémně obtížné.

V mnoha případech je nemožné tyto starší systémy náležitě zabezpečit. Pokud se tým závodu snaží reagovat na kybernetický útok bez náležité infrastruktury a nástrojů, je pravděpodobné, že dojde k chybám, vysokým nákladům a prodloužení výpadků ve výrobě. Navíc bude tým k modernizaci přinucen, aby řešil narušení zabezpečení reaktivním způsobem namísto proaktivního plánování.

Využívejte informací dostupných prostřednictvím průmyslového internetu věcí (Industrial Internet of Things – IIoT)

IIoT a technologie, které jej provázejí, poskytují modernímu závodu obrovskou moc. Distribuování informací, chytrá infrastruktura, integrace systémů a sdílení odborných znalostí zvyšují spolehlivost, přinášejí preciznější vhledy a dávají rozhodovací pravomoc do rukou těm správným lidem.

Dosahujte vyšší produktivity prostřednictvím vylepšení operací

Když si mohou lidé zobrazovat a využívat informace, kdekoli se zrovna nacházejí, a ve formátech, které potřebují, mohou lépe reagovat na proces, rychleji přijímat produktivní rozhodnutí a přispívat ke zlepšování provozu a k následné vyšší bezpečnosti, spolehlivosti a efektivitě. Nedávná vylepšení základu systému DCS využívají HTML5 pro vytvoření prostředí, kde si mohou on-line připojení pracovníci prohlížet a používat data z mnoha zdrojů napříč organizací. To jim poskytuje mnoho možností vizualizovat informace a za chodu upravovat své prostředí, aby získávali lepší výsledky v reálném čase.

Příležitosti a úspěch při modernizaci

Náklady na řešení zabezpečení, konektivity a operací jsou malé v porovnání s výsledky, které organizace získávají, protože automatizace je odrazovým můstkem k obchodnímu úspěchu. Ke konečným výsledkům vylepšení automatizace patří zabezpečená a snadná distribuce informací do systému DCS a z něj a zjednodušení operací pro zvýšení produktivity.

Po modernizaci už systém DCS nadále nebude omezovat výrobu a efektivitu a umožní organizacím větší provozní jistotu. Zabezpečení a rozsah informací budou dostatečně flexibilní, aby firmy mohly využívat přicházející příležitosti a splňovat požadavky trhu na bezpečnost a výrobu. 

Aaron Crews je ředitel pro globální modernizační řešení společnosti Emerson Automation Solutions. Upravil Jack Smith, obsahový ředitel časopisu Control Engineering, CFE Media, jsmith@cfemedia.com.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Dny teplárenství a energetiky
2019-04-24 - 2019-04-25
Místo: Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS, Hradec Králové
Výroba nové generace - Lokální průmysl na globální úrovni
2019-04-24 - 2019-04-24
Místo: MSIC Ostrava
Digitální výroba 2019
2019-05-14 - 2019-05-16
Místo: Brno
Digitální logistika 2019
2019-05-14 - 2019-05-14
Místo: Hotel Avanti, Brno
Mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody-Kanalizace 2019
2019-05-21 - 2019-05-23
Místo: Praha, Letňany - nová hala 3 a 4

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI