Print

MAN trvale zkvalitňuje výrobu prostřednictvím řešení ATS Inspect

-- 30.11.17

Společnost MAN Truck & Bus AG hledala řešení pro kompletní vizuální kontrolu svých produktů, aby si udržela náskok před konkurencí. Zjistěte, proč si vybrali právě řešení ATS Inspect.

O společnosti MAN

MAN Truck & Bus AG vyvíjí a vyrábí v rakouském městě Steyr jak lehké a středně těžké nákladní vozy, tak i speciální vozidla a kabiny pro ostatní výrobní závody.

V závodě MAN Steyr usilují v souvislostí se spokojeností zákazníků, kvalitou a efektivitou výroby, o status nejlepšího evropského výrobce.

Pro dosažení těchto cílů si stanovili mnoho souběžných strategií, postupů a akcí na všech úrovních společnosti. Některé z nich jsou viditelné přímo, jiné fungují spíše v pozadí, aby umožnily udržet a zdokonalovat standardy.

V hale na výrobních linkách se nachází jedno velmi viditelné řešení, které pomáhá udržovat kvalitu výroby na nejvyšší možné úrovni. Tím řešením je ATS Inspect.

ATS Inspect pomáhá snižovat náklady spojené se zmetkovitostí, opravami a reklamacemi, díky funkcím jako jsou sběr, analýza a reporting vlastností výrobku. Co to přesně znamená?

“Pracovat se systémem je pro operátory jednoduché a pohodlné.“

Kontrola vizuálních vad

ATS Inspect je využíván operátory na klíčových kontrolních stanovištích podél výrobní linky. Operátoři mají na starost vizuální kontrolu vozidel.

Pokud operátor nalezne vadu, např. škrábanec, důlek či nesprávný díl, zaznačí zjištěnou neshodu jednoduše na digitální fotografii daného výrobku. Stačí tak jen pár kliknutí, aby zaznamenal přesné umístění, typ a závažnost vady.

Zjištěné neshody mohou být zadávány do systému pomocí pracovních stanic i tabletů, které operátorům umožňují pohybovat se okolo vozidla a současně při tom zaznamenávat výsledky kontrol. Zajištění kvality pro zakázkovou výrobu

Ve Steyru dobře vědí, že nejrůznější požadavky zákazníků kladou zvýšené nároky na flexibilitu výroby. Žádné vozidlo, které opouští jejich výrobní linku, není úplně stejné.

Tato zakázková výroba nutně vyžaduje dobře promyšlené, komplexní kontrolní procesy, na což je ideální právě ATS Inspect.

Když vozidlo v rámci výrobní linky dorazí na kontrolní stanoviště, dochází ke skenování čárového kódu s identifikačním číslem vozu. ATS Inspect díky této identifikaci sám automaticky přizpůsobí kontrolní postupy přesným požadavkům na dané vozidlo.

Operátor má pak k dispozici výběr náhledů snímků, které přesně odpovídají modelu i konfiguraci vozu a pracovišti, na kterém pracuje. Operátor pak může přesně zaznamenat neshody na daných obrazovkách.

Podobné je to i u elektronických kontrolních seznamů, kde operátor potvrzuje, že má vozidlo správné parametry a výbavu. I zde dochází k automatickému přizpůsobení kontrolních dotazů, a to přesně podle individuálních požadavků na daný model vozu.

Propracované kontrolní procesy tak nedovolí, aby jakákoliv vozidla s vadami, nesprávnými parametry či výbavou, opustila brány závodu. V MANu Steyr si díky tomu mohou být jisti, že se jim zakázková výroba nepromítne negativně do nákladů na kvalitu.

“Všichni jsou velmi dobře informováni, protože oprávněné osoby mají ihned přístup k reportům.“

Celková Traceabilita 

Součástí řešení ATS Inspect je také traceabilita. MAN Steyr může díky této funkci sledovat aktuální i historický pohyb a stav každé vyrobené jednotky na hale. Každé kontrolní stanoviště, skrz které vozy procházejí, zaznamenává do systému další data týkající se kvality a vytváří detailní obraz o aktuálním stavu vozu a výroby, včetně procesů.

ATS Inspect poskytuje kompletní evidenci pracovišť, kde se jednotlivé vozy pohybovaly a v jakou dobu se na daném místě nacházely. V případě problému s kvalitou jsou tak v MANu perfektně připraveni reagovat, protože mohou zkontrolovat všechny dosud provedené úkony. A jakmile odhalí příčinu problému, mohou velmi snadno dohledat všechna vozidla, která prošla problematickým úsekem, před i poté, co situace nastala.

Jednoduchost ovládání

ATS Inspect vede intuitivně operátory prostřednictvím dotykové obrazovky celým pracovním postupem. Zaškolení nových zaměstnanců je proto extrémně rychlé a jednoduché.

Uživatelské rozhraní ATS Inspect bylo promyšleně navrženo přesně podle potřeb uživatelů, bez zbytečně rozptylujících prvků. Operátoři proto mají k dispozici jen takové funkce, které nezbytně potřebují ke svému nerušenému a soustředěnému výkonu

Reporting

Možnost rychle a správně analyzovat nasbíraná data byla jedním z klíčových požadavků společnosti MAN při výběru dodavatele řešení.

A právě tento požadavek je jednou ze silných stránek řešení ATS Inspect.

Data zadaná do systému jsou ihned analyzována a MAN má jistotu, že informace vygenerované v reportech jsou vždy aktuální.

K dispozici je široká škála předpřipravených reportů, které MANu umožňují prohlédnout si všechny aspekty kvality výroby, a to od celkové historie kontrol jednotlivých vozů, až po přehled vývoje trendu celkového počtu defektů zaznamenaných např. během posledního měsíce.

Na fotografii níže jsou vidět reporty pro zaměstnance na dílně. Tyto jsou přístupné jak operátorům, tak manažerům, takže v případě potíží lze učinit ihned správná rozhodnutí a vše včas vyřešit s využitím klíčových informací ze systému.

“Velmi se nám líbí rozsah reportů i jejich upravitelnost.“

Další informace

MAN Steyr považuje ATS Inspect za nedílnou součást své mise pro udržení reputace jakožto výrobce nejspolehlivějších nákladních vozů. Pro více informací o řešení ATS Inspect navštivte webovou stránku www.ats-inspect.com, kde mimo jiné naleznete další příběhy výrobců, kteří ATS Inspect využívají k upevnění náskoku před konkurencí.

ATS Inspect je vyvíjen a testován v České republice.

Součást balíku ATS ADOS

ATS Inspect je součástí oceňovaného balíku aplikací pro Průmysl 4.0 a chytré továrny - ATS ADOS. ATS ADOS usnadňuje sběr, analýzu a reporting nejrůznějších výrobních informací. Díky aplikacím ATS ADOS můžete Vaše výrobní procesy učinit efektivnější, kvalitnější a levnější. Navštivte webovou stránku ATS ADOS zde.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Nekonvenční zdroje elektrické energie
2020-08-04 - 2020-08-06
Místo: Hotel Ryšavý, Vémyslice
Dny teplárenství a energetiky
2020-09-08 - 2020-09-09
Místo: KC ALDIS, Hradec Králové
Digitální výroba 2020
2020-09-09 - 2020-09-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-09-10 - 2020-09-10
Místo: Praha
Potravinářství + Farmacie 2020
2020-09-22 - 2020-09-22
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI