Print

Lihovar šetří díky virtualizaci čas a peníze

-- 25.07.16

Společnost Midwest Grain Products (MGP) ušetřila odhadem 3 miliony dolarů díky modernizaci s využitím virtualizace v porovnání s alternativním řešením v podobě kompletní demontáže a nahrazení hardwaru. 

Ti, kteří již pracovali s virtualizovaným systémem, by se už nechtěli vracet ke konvenčnímu řízení,  a to kvůli úspoře nákladů, vyšší kvalitě, konzistentnosti procesu a efektivnějšímu využití času.

Zvolený dodavatel automatizace pomohl vypracovat migrační cestu ve třech krocích a využil přitom virtualizace, která nakonec ušetřila více než 3 miliony dolarů ve srovnání s variantou kompletní výměny hardwaru od jiného dodavatele. 

Palírna žitné whiskey Midwest Grain Products (MGP) v Lawrenceburgu (stát Indiana) vyrábí nelahvovanou žitnou „straight whiskey“ s 95% poměrem obilovin. Tato whisky je oblíbená u plníren i spotřebitelů a poptávka nadále roste. Nepřetržitý provoz závodu nepřipouští žádná přerušení. Lihovar společnosti MGP v Lawrenceburgu denně vyrábí 190 000 až 240 000 litrů hnědých destilátů a dalších 75 000 litrů neutrálního obilného alkoholu; veškeré produkty značky jsou součástí celostátně uznávaných whiskey, bourbonů, ginů a vodek. 

Řídicí systém v lihovaru byl několikrát modernizován, aby držel krok s požadavky. Systém potřeboval pro svůj další růst modernizaci, protože životní cyklus distribuovaného řídicího systému (DCS) již končil a program rozhraní HMI už nebyl dostupný ani podporovaný. Vzhledem k tomu, že odstávka stojí desetitisíce dolarů za hodinu, udržení závodu v běhu bylo nejvyšší prioritou. 

Virtualizovaná migrace

Virtualizace, asi ta nejdůležitější část migrace, se často přehlíží. Virtualizace přistupuje k řízení z hlediska informačních technologií. Provoz, technici i údržba se zabývají fyzickými klienty a jsou zvyklí pracovat s fyzickými kabely. Virtualizace odstraňuje nutnost řídit prostřednictvím fyzických prvků a emuluje hardware, operační systémy, ukládání dat a sítě prostřednictvím virtuálních operačních systémů v rámci hostitelského operačního systému. Virtualizační systém využívá software, který běží na hlavním hostitelském serveru se systémem pro řízení procesu. 

Virtualizace dovoluje, aby jeden hostitelský server sdílelo více operačních systémů. Virtualizace na bázi klienta řídí hostitelský procesor a efektivně přiděluje serverové zdroje, přičemž umožňuje každému systému nebo virtuálnímu stroji, aby pracoval nezávisle se svým vlastním interpretem (shell) a aby systémy spolu vzájemně komunikovaly. Vizualizační software dovoluje uživatelům agregovat oddělené fyzické komponenty do množiny sdílitelných zdrojů, které lze dynamicky poskytovat aplikacím, kdy a kde je to potřeba. Virtuální stroj je umístěn nad hypervizorem, je nezávislý a soustředí se jen na vlastní potřeby. Více virtuálních strojů běží nad fyzickým hostitelem. 

Migrace se vyplácí

Migrační strategie s využitím virtualizace úspěšně postupuje a směřuje k dokončení v roce 2020. Migrace se nejprve soustředila na oblasti s největší zranitelností a pokračovala až do nejméně zranitelných oblastí – začínala rozhraními HMI a končila připojeními I/O. Migrují se kotle/rozvody a sušiče. V roce 2016 se budou řešit fermentovací linky a v příštím roce budou modernizovány varny a destilační zařízení. 

Migrace byla zahájena v roce 2014 a zahrnuje modernizaci 200 obrazovek rozhraní HMI. Nyní probíhá výměna osmi starších uzlů řídicích prvků systému DCS za redundantní systémové regulátory řídicího systému. Migraci zakončí komunikace ze sítě Ethernet nebo zařízení se 7 300 I/O body a bude nahrazeno více než 260 I/O karet. Procesní datový sklad a informační server budou podporovat dlouhodobou archivaci a letošní potřeby vykazování. Virtualizace závodu snížila náklady díky menšímu počtu počítačů, které je nutno spravovat a opravovat. Řídicí systémy jsou spravovány z centrálního místa. 

Specialisté na přístrojovou techniku a řídicí prvky se mohou postarat o všechno v závodě z kanceláře a práci na hardwaru je věnováno přibližně o 20 % méně času. Pomohlo to zvýšit životnost řídicího systému – z dřívějších 5–7 let na současných 10–15 let před nutností modifikace softwaru. 

Jason Singleton je specialista na přístrojovou techniku a řídicí prvky společnosti MGP v Lawrenceburgu, stát Indiana.

Upravil Mark T. Hoske, obsahový ředitel časopisu Control Engineering, mhoske@cfemedia.com.

Virtuální stroj, umístěný nad hypervizorem, pracuje nezávisle a soustředí se na své požadavky, aniž by zatěžoval server. Systém využívá hypervizor VMware Sphere na hlavním hostitelském serveru se systémem Siemens Simatic PCS 7, což dovoluje, aby více operačních systémů sdílelo jeden hostitelský server. Obrázek poskytla společnost MGP. 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Úspory v průmyslu
2019-03-05 - 2019-03-05
Místo: Hotel STEP ****, Praha
AMPER 2019
2019-03-19 - 2019-03-22
Místo: Výstaviště Brno
AMPER TOUR - komentované prohlídky
2019-03-19 - 2019-03-21
Místo: Výstaviště Brno
Výroba nové generace: Evoluce v signalizační technice
2019-03-19 - 2019-03-19
Místo: Brno, Veletrh Amper

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI