Print

LabVIEW 8.5

-- 19.09.07

Grafické vývojové prostředí přináší nový modul Statechart Design, zjednodušuje programování FPGA polí a průmyslového řízení

Společnost National Instruments představila nejnovější verzi 8.5 grafického vývojového prostředí LabVIEW pro vývoj testovacích, řídicích a embedded systémů.

Společnost zúročila téměř 10 let investic do technologie paralelního zpracování několika procesů („multithreading“), a proto grafické prostředí LabVIEW 8.5 zjednodušuje vývoj aplikací pro procesory s více jádry i FP GA pole. Paralelizace algoritmů je velice intuitivní díky grafickému programování založenému na toku dat (dataflow). Výrobci procesorů v poslední době dosahují vyššího výkonu přidáváním výpočetních jader, namísto dřívějšího zvyšování hodinové frekvence. LabVIEW 8.5 dokáže těchto nových procesorů plně využít a zvýšit propustnost testů, rychlost složitých výpočtů a spolehlivost systémů pracujících v reálném čase na vyhrazených procesorových jádrech. Prostředí LabVIEW 8.5 rovněž rozšiřuje platformu LabVIEW dále na integrované a průmyslové aplikace s novým návrhovým modulem se stavovými diagramy pro modelování a implementaci chování systému a také nových knihoven vstupů a výstupů a analytických funkcí pro průmyslový monitoring a řízení.

„Technici a vědci jsou závislí na neustálém vylepšování počítačových procesorů, operačních systémů a sběrnicových technologií, aby mohli při měření a u řídicích systémů dosahovat vyšších výkonů,“ řekl Dr. James Truchard, prezident a spoluzakladatel společnosti National Instruments. „Posunem k procesorům s více jádry na počítači mají programátoři LabVIEW užitek ze zjednodušeného grafického přístupu k technologii současného zpracování několika vláken procesů, takže technici a vědci mohou maximalizovat výkon na více jádrech a nemusí přitom provést téměř žádné nebo jen malé změny ve svých aplikacích.“

Grafické vývojové prostředí pro procesory s více jádry a FPGA architekturu

S přechodem na novou generaci procesorů musejí uživatelé zvažovat, zda-li vlastně může jejich vývojový software zajistit potenciální navýšení výkonu pro systémy s více jádry, případně architekturou FPGA. V grafickém vývojovém prostředí LabVIEW tvoří paralelní datové toky přirozenou strukturu. To umožňuje uživatelům snadno programovat své aplikace pro procesory s více jádry a FP GA pole. Zrychlení je nejvíce patrné v aplikacích analýzy a zpracování signálů, řízení a streamingu dat a signálů. Prostředí LabVIEW 8.5 využívá multithreadingové technologie z dřívějších verzí, nově pak optimalizuje uživatelské aplikace pro několik jader procesoru, pokud jsou dostupné. Dalším vylepšením jsou ovladače a knihovny „thread-safe“, které zrychlují běh aplikací pro testování vysokofrekvenčních signálů, vysokorychlostních digitálních I/ O signálů a smíšených signálů.

Modul Real-Time pro LabVIEW 8.5 nově zajišťuje symetrický multiprocessing (SMP). Díky tomu mohou konstruktéři integrovaných a průmyslových systémů automaticky rozdělit proces mezi více jader procesoru, při zachování determinismu. Je-li to nutné, mohou uživatelé naopak i manuálně přidělovat části kódu určitým jádrům procesoru, a tím ladit systémy reálného času nebo umístit časově kritické části kódu na vyhrazené jádro. Zkušení programátoři, kteří chtějí opravdu důsledně vyladit a optimalizovat svůj kód, mohou použít sadu nástrojů NI Real-Time Execution Trace Toolkit 2.0 pro vizuální zobrazení časování a časových návazností mezi sekcemi kódu, vlákny a jádry procesoru, na nichž probíhá zpracování kódu.

Díky paralelnímu zpracování dat, které je LabVIEW vlastní, je ideální platformou také pro vývoj aplikací pro FPGA pole. Prostředí LabVIEW 8.5 dále zjednodušuje programování FPGA polí pomocí průvodce FPGA Project Wizard, který automatizuje nastavení I/O, vývoj algoritmu a celkové nastavení pro společné I/O, čítač/časovač a aplikace s inkrementálními čidly. Prostřednictvím průvodce FPGA Project Wizard mohou uživatelé automatizovat generování složitějších kódů pro vysokorychlostní přenos dat DMA (přímý přístup do paměti). Prostředí LabVIEW 8.5 navíc nabízí vícekanálové filtrování a PID řízení, které jsou obvykle zapotřebí v regulačních obvodech, a tím šetří počet použitých FPGA hradel u aplikací s vysokým počtem kanálů.

Další informace: www.ni.com/czech


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI