Print

Jak může fungovat elektrotechnický velkoobchod

-- 25.09.19

Již 28 let nabízí společnost AXIMA, spol. s r. o., široké portfolio služeb a produktů pro průmyslovou automatizaci. I když byla značka v minulosti spojována převážně s výrobou zakázkových zdrojů, nabízí nyní mnohem více.

Od návrhu po realizaci

Společnost AXIMA se v současnosti dělí na tři spolupracující části – úsek procesní automatizace, úsek výroby nabíječů baterií a úsek v minulosti trochu nešťastně nazývaný elektrotechnickým velkoobchodem. Poslední z výše jmenovaných v průběhu let vyrostl ve specialistu na průmyslové projekty a přímo o něm je tento článek.

Vlastní sklad s více než 50 000 položkami a čtyři prodejny (Brno, Jihlava, Svitavy a Dubnica nad Váhom), obsluhující nově příchozí i stávající zákazníky, zůstaly samozřejmě jeho součástí a jeho zaměstnanci nadále poskytují odborné poradenství a širokou škálu elektrotechnických komponent. Toto zázemí pak také umožňuje technickým týmům vytvářet i realizovat projekty od návrhu po zprovoznění, a to jak pro nové, tak i stávající výroby či pro jejich optimalizaci. Zkušený tým specialistů na elektrotechnická řešení přináší zákazníkům dlouhodobý profesionální servis a odborné poradenství jak u nových projektů, tak i v případě optimalizace stávajících provozů.

Sedm týmů na cestě k vaší spokojenosti

S jakými požadavky a v jakých konkrétních průmyslových odvětvích AXIMA působí? S jakými projekty vám může pomoci? Úsek elektrotechnických řešení je rozdělen do sedmi týmů, z nichž každý se věnuje určité oblasti, a dohromady tvoří celek schopný dodat na přání třeba i celou výrobní halu, ale vezměme to pěkně popořádku.

Tým 1 má na starosti spínací, jisticí a ochranné přístroje, ovládací a signalizační přístroje, konektory a svorky.

Ať už při výrobě strojů, či zajištění přenosu energie mohou klienti těžit z know-how školených specialistů, kteří napomáhají při zřizování či výměně produktů z velké šíře portfolia prověřených dodavatelů. Naši technici jsou nápomocni nejen ve fázi úvodní konzultace a během tvorby nabídky na míru, ale také při vytváření optimálních skladových zásob dle potřeb konkrétního zákazníka.

Tým 2 má v nabídce především kabelové nosné systémy, DIN lišty, vodicí řetězy, kabely a příslušenství do rozváděčů.

V úzké spolupráci s prvním technickým týmem zpracovává projekty pro výrobce rozváděčů, výrobních linek a nástrojů pro průmysl. Vedoucí produktové nabídky je připraven v úzké spolupráci se zákazníkem zajistit po předchozí konzultaci kompletní dodávku produktů se stejnými přednostmi jako u produktové nabídky týmu jedna.

Tým 3 má ze všech týmů nejširší odborný záběr, do kterého patří řídicí systémy, bezpečnostní komponenty, pohony, strojové vidění a kooperativní robotika.

Moderní průmyslová automatizace a robotizace jsou dnes už standardem a stávají se tak i součástí portfolia firmy. Začátek automatizačního projektu spočívá ve výběru vhodných komponent, programování a pokračuje in-house testováním vhodnosti vybraného řešení. Nezřídka je prováděn provoz zařízení na zkoušku, což mimo jiné ověří možnost začlenění do automatizační soustavy již instalované u klienta. Součástí projektu je nejen finální instalace, ale také zaškolení personálu zákazníka a následné konzultace během provozu zařízení.

Členové týmu 4 jsou odborníci na průmyslové osvětlení a ochranné kabelové systémy.

Čtvrtý specializovaný tým umí na klíč zajistit ochranu kabelového vedení, průmyslové osvětlení, osvětlení CNC a jiných strojů či profesionální světla pro pracovní stroje.

Projekty průmyslového osvětlení se vytvářejí na základě konkrétního provozu zákazníka, včetně kompletní dokumentace a instalace projektu. Není problém zajistit ani vysoce odolná řešení pro konstruktéry strojů do těžkých provozních podmínek.

Také před instalací ochranných systémů vedení kabelů a armatur dochází k důkladnému zhodnocení aplikací, které budou vhodné pro zvládnutí mechanické odolnosti, teplotních a bezpečnostních podmínek, včetně potřebné certifikace. Ve společnosti AXIMA je prováděna i příprava a realizace zakázkových řešení i úprava komerčně dostupných produktů pro konkrétní potřeby zákazníka. Samozřejmostí je zajištění komplexní logistiky i pro objemově náročnou dopravu.

Nově nabízí tento tým také unikátní „nehořlavé“ kabely vhodné pro průmyslovou výstavbu, tunely, veřejné a výškové stavby a další aplikace, kde je nutné zabezpečit dostatečný únikový čas v případě požáru.

Tým 5 se věnuje převážně napájecím zdrojům, transformátorům a střídačům napětí.

Od železniční dopravy přes energetické řízení až po jaderné elektrárny, to je spektrum, které pokrývá odborník na projekty a specifické požadavky týkající se zajištění elektrické energie.  AXIMA nabízí řešení, která splňují nejvyšší nároky na odolnost zdroje vůči rušení.  Léta zkušeností našeho specialisty oceníte zejména v těch částech výroby, kde dodávaná řešení nemají jinou možnost než spolehlivě fungovat.

Signalizační technologie a řešení štíhlé výroby je doménou týmu 6.

Při hledání aplikace v souladu se zásadami štíhlého řízení ať už v oblasti údržby, nebo výroby mohou odpovědní pracovníci využít služeb profesionálů zaměřených na optickou či akustickou signalizaci a systémy pro optimalizaci výrobních procesů. Posouzením přímo ve výrobě a s ohledem na přání zákazníka jsou vybrány vhodné a odpovídající produkty s řádnou certifikací, například v případě speciálních aplikací do prostředí s nebezpečím výbuchu. Řešení jsou dodávána včetně programování a dalších softwarových úprav.

Vedoucí produktové nabídky týmu 6 se specializuje také na produkty specifické pro ex prostředí – tedy prostředí s vysokým rizikem výbuchu.

Tým 7 krásně uzavírá přehlídku všech týmů AXIMA a „váže“ je dohromady; jeho polem působnosti jsou totiž rozváděče čili distribuce energie a všeho, co je s ní spojeno, včetně osvětlení a řízení vnitřního klimatu.

S vědomím, že až osm z deseti nabídek je projektovaných zákazníkovi na míru, pomáhají specialisté společnosti AXIMA vybrat ta nejlepší řešení pro konkrétní projekty. Osobním setkáním a zhodnocením situace i specifických požadavků začíná celý proces, následuje prezentace nabídky konkrétních řešení, zadání do výroby a následná dodávka a poradenství při instalaci u zákazníka. Ať už při výběru nového řešení, nebo při optimalizaci či obnově stávajících instalací přináší spolupráce s našimi odborníky především značnou úsporu času a nákladů.

Výhody spolupráce s jedním dodavatelem

Rozsáhlost nabídky, odborné znalosti, letité zkušenosti, ale hlavně propojení a spolupráce všech týmů představují největší konkurenční výhodu společnosti AXIMA.

AXIMA Elektrotechnická řešení nabízí sedm vysoce kvalifikovaných týmů, 16 specialistů s kumulovanou zkušeností přes 100 let, 60 značek, 17 výhradních zastoupení a přes 50 000 produktů. V kombinaci se čtyřmi prodejnami a sklady s produkty připravenými k okamžitému odběru může společnost AXIMA nabídnout každému zákazníkovi to nejlepší řešení.

www.axima-obchod.cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Pokročilé SCADA nástroje pro nové desetiletí
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
PRŮMYSLOVÝ ETHERNET A MOŽNOSTI JEHO VYUŽITÍ
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI