Print

Integrace robotiky: Snadnější, předem nakonfigurovaná větší flexibilita a programovatelnost

-- 29.01.18

Integrace robotů s dalšími systémy je stále snadnější. Přispívají k tomu větší míra předběžné konfigurace, větší flexibilita a uplatňování zásad nejlepší praxe při programování. 

Integrace robotiky s dalšími automatizačními systémy je snadnější než dříve, jak vyplývá ze stručné série otázek a z odpovědí Jordana Schwarze, specialisty na robotiku společnosti Olympus Controls, jež sídlí v kalifornském městě Fremont. 

Je integrace robotů s dalšími stroji, polohováním a systémy stejně obtížná jako před pěti nebo 10 lety?

Kdepak, integrace robotů s externími zařízeními a stroji se za posledních několik let výrazně zjednodušila. Jedním z největších důvodů rychlejší a snadnější integrace robotů je dostupnost softwarových ovladačů specificky určených pro daná externí zařízení. Například pro chapadlo On Robot existuje specifický ovladač pro použití se systémem Universal Robot. Ovladač On Robot extrémně zjednodušuje používání chapadla On Robot se systémem Universal Robot, protože komunikace mezi robotem a chapadlem už byla vyvinuta. Snadnost integrace chapadla a robotu umožňuje integrátorům robotiky a konečným uživatelům mít skutečný systém plug-and-play. 

Jaké zásady nejlepší praxe pomáhají optimalizovat procesy integrace robotiky?

Nejlepším postupem pro optimalizaci integrace robotiky je vyvinout předem nakonfigurovaná mechanická a softwarová řešení pro integraci běžné robotiky. Jednou z největších překážek (a největším žroutem času při integraci robotiky) je nutnost konfigurovat robotický systém pro aktuální aplikaci. Každá aplikace robotiky je jiná, nicméně různé integrace robotiky mají mnoho společných rysů v oblasti softwaru a hardwaru, které lze mezi jednotlivými projekty společně využívat. Díky tomu mohou integrátoři robotů začít každý projekt ze známé pozice v projektu a nemusejí začínat úplně od nuly. 

Povězte nám něco o nedávné aplikaci integrace robotiky a o výzvách, řešeních a přínosech.

Nedávno jsme pracovali na projektu robotiky využívajícím systém Universal Robot a dvě chapadla On Robot pro aplikaci zakládání a vykládání materiálu ze stroje. Museli jsme rovněž vytvořit podavač pro díly, které by robot uchopoval a zakládal do stroje. Největší výzvou projektu bylo zvolit prsty chapadel pro uchopování všech požadovaných objektů v dané aplikaci. Řešením bylo vytvořit zakázkové prsty chapadel, které by umožňovaly lepší vyzvedávání a pokládání dílů. 

Jaké výhody mělo stát se certifikovaným integrátorem? Čím se liší vaše postupy od někoho, kdo není certifikovaný?

Stát se certifikovaným integrátorem je velmi důležité, protože se zákazník může spolehnout, že certifikovaný integrátor má odpovídající znalosti a zkušenosti s roboty. Mnoho dodavatelů robotů vyžaduje, aby integrátoři získali pro jejich roboty vyškolení a certifikát, dříve než se pustí do integrace robotů do systémů. Jednou z největších výhod, které certifikovaní integrátoři dosáhnou, je získání dokumentace k programování a implementace zásad nejlepší praxe při programování pro zákazníka. Zásady nejlepší praxe při programování jsou důležité, protože zákazník potřebuje vědět, jak má odstraňovat problémy se strojem a zároveň jak se řídit vytvořeným, již programovým kódem pro robot. Certifikovaní integrátoři budou rovněž znát ten nejlepší způsob programování robotu, a to s ohledem na aplikaci zákazníka, což může znamenat velký rozdíl, pokud jde o složitost programového kódu. 

Jordan Schwarz je specialista na robotiku společnosti Olympus Controls, jež sídlí v kalifornském městě Fremont. Mark T. Hoske je obsahový ředitele časopisu Control Engineering vydavatelství CFE Media, mhoske@cfemedia.com.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Automatizace a modernizace pivovarů 2019
2019-01-24 - 2019-01-24
Místo: Hotel Luční bouda, Pec pod Sněžkou
DIAGO 2019
2019-01-29 - 2019-01-30
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Roboty 2019
2019-01-30 - 2019-02-01
Místo: Brno, hotel Avanti
Úspory v průmyslu
2019-03-05 - 2019-03-05
Místo: Hotel STEP ****, Praha
AMPER 2019
2019-03-19 - 2019-03-22
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI