Print

Industrial IoT v praxi

-- 13.03.17

Všudypřítomnost sítě Ethernet, rozrůstající se komunikační možnosti senzorů, zařízení využívaná pro automatizaci výrobních procesů a rovněž jejich neustále rostoucí obliba proměnily obraz průmyslu k lepšímu, než jsme byli doposud zvyklí. Podnikání nalezlo obrovské množství možností, jak získat náhled do průběhu obchodních i technologických procesů, s čímž se zase pojí efektivní možnost jejich spravování.

Musíme si tedy položit otázku, proč máme i přes takto radikální technologický průlom nadále tak malý počet spektakulárních aplikací myšlenky Industrial IoT v praxi. Zdá se, že tento stav věci může odpovídat požadavkům mezioborovosti, která stojí za efektivní realizací záměru IIoT.

V Advantechu jsme si vědomi celé řady problémů, před nimiž stojí projekční týmy IIoT. Úkoly, jako jsou např. integrace obchodních systémů s těmi výrobními či zásobování systému EAM, ERP a MES daty z OT, se často ukazují jako velice problematické.

Častou výzvou je efektivní měření strojů a technických zařízení. Monitoring využívání výrobních prostředků, pracovních podmínek nebo poskytování dat pro potřeby systémů EAM, MES a ERP vyžadují novátorské přístupy k provádění měření. Třeba s ohledem na skutečnost, že tradiční řídicí systémy (ICS) jsou převážně velmi silně diverzifikované a zdrojové kódy programovatelných ovladačů bývají nedostupné, je nejlepším řešením měření strojního vybavení pomocí měřicích modulů, které původně podporují cloudová řešení a protokoly známé ve světě IT. V průběhu posledních let vypracoval Advantech velice všestrannou nabídku tohoto typu řešení. Naši zákazníci tak mají k dispozici bohatou škálu modulů určených pro IT, vybavených protokoly MQTT a REST API a podporujících technologii Wi-Fi, LoRa, 3G.

Jiným problémem, s nímž jsme se setkali, je efektivní integrace dat OT v obchodních systémech. Velice častým výsledkem tohoto stavu je ruční přepisování dat ze systému SCADA nebo DCS do ERP. Ve snaze vyjít těmto výzvám vstříc vyvinul Advantech platformu WebAccess, která se stala základním kamenem nejen pro novou nabídku IIoT, ale rovněž pro obchodní partnerství. Díky platformě WebAccess přestala být integrace s obchodními systémy problémem. Díky řadě cíleně určených API získali uživatelé možnost snadné integrace dat z velice různorodého OT prostředí.

V uplynulém roce se nabídka firmy Advantech rozrostla o SRP řešení (Solution Ready Platform), které trvale propojuje vybavení s platformou WebAccess a jež uvedlo Advantech do světa komplexních řešení Industrial IoT. SRP balíčky byly připraveny se zaměřením na maximální zjednodušení praktické aplikace libovolného řešení, které realizuje předpoklady koncepce IIoT. Každé SRP je platformou k zařízením vybavenou nezbytnými programátorskými rozhraními, do níž je možné zasadit specializovaná softwarová řešení.

Díky otevřené IIoT platformě, která je připravena k tomu, aby do ní byla zasazena celá řada softwarových řešení, je Advantech otevřen spolupráci s celou řadou firem, které se specializují na IIoT projekty. Nejdůležitějším rozlišovacím znakem takovéto spolupráce je obousměrnost. Model spolupráce nabízený firmou Advantech předpokládá, že do spolupráce budou zapojena řešení, která přinášejí partneři. Díky tomu má každý partner možnost proniknout na globální trhy s vlastními řešeními prostřednictvím mezinárodní prodejní sítě.

Po celá léta se oblasti IO a OT rozvíjely ve svém vlastním uzavřeném prostředí a specialisté z obou odvětví na sebe pohlíželi nezřídka se závistí a nedůvěrou. K této situaci přispíval ještě fakt, že po mnoho let se oblast OT, klíčová pro operace, těšila mnohem menšímu zájmu než klasické IT, které bylo zcela přirozeně spojováno s podnikáním a obchodem. V důsledku toho nám v oblasti integrace IT/OT zůstává ještě mnoho práce. V této situaci je Advantech se svou nabídkou IIoT naprosto ideálním partnerem. 

www.advantech.eu


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Úspory v průmyslu
2019-03-05 - 2019-03-05
Místo: Hotel STEP ****, Praha
AMPER 2019
2019-03-19 - 2019-03-22
Místo: Výstaviště Brno
AMPER TOUR - komentované prohlídky
2019-03-19 - 2019-03-21
Místo: Výstaviště Brno
Výroba nové generace: Evoluce v signalizační technice
2019-03-19 - 2019-03-19
Místo: Brno, Veletrh Amper

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI