Print

Ideální partner pro řešení problémů průmyslové komunikace

-- 20.11.18

Společnost HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel systémů pro průmyslovou komunikaci. Společnost HMS vyvíjí a vyrábí produkty pod značkami Anybus®, IXXAT® a eWON®. Tyto produkty umožňují připojovat průmyslová zařízení k různým průmyslovým sítím a vzdáleně je monitorovat a řídit.

Na následujících příkladech použití produktů HMS si ukážeme, jak dokážou řešit problematiku zákazníků ve velmi odlišných aplikacích a odvětvích.

Prodlužte životnost svého transformátoru pomocí eWON Flexy a MQTT

Aby italská společnost Tamini Trasformatori zajistila dlouhou životnost svých transformátorů pro ocelárny, implementovala vyspělé řešení vzdáleného řízení v reálném čase a analýzy historických dat pro preventivní údržbu. Účelem transformátorů v ocelárnách je bránit střídavým cyklům vysokoenergetického zatížení. Jejich provoz je nutno neustále monitorovat, aby se zamezilo riziku opotřebení. Jádrem systému je brána IIoT eWON Flexy využívající technologii MQTT.

Sofistikované algoritmy nejprve analyzují historická data transformátorů. Kompilace trendů pak odhalí stav procesu a předvídá budoucí stav. Monitorovací systém je založen na datech, jako jsou systémová data (napětí, proud atd.) a data konkrétního stroje (teplota, hladiny oleje, alarmové signály atd.).

Zpracovávané informace umožňují vyhodnotit chování transformátorů a navrhnout kroky pro optimalizaci provozu. Ve druhém kroku jsou automaticky generována alarmová oznámení a jsou zaslána servisním pracovníkům společnosti Tamini, kteří mohou poskytovat konečnému zákazníkovi podporu v reálném čase prostřednictvím cloudu Talk2M eWON. Ve většině případů lze zásahy provést vzdáleně, což šetří čas a náklady spojené s cestováním na místo.

Jádrem tohoto komunikačního systému je router eWON Flexy s technologií MQTT.

Zařízení eWON Flexy je kombinací routeru VPN a brány IIoT. Primární funkcí je poskytovat zabezpečený vzdálený přístup přes tunel VPN při použití s cloudem Talk2M. Využívá modulární koncepci – výběr nejvhodnějších funkcí a protokolů (výběr z několika komunikačních karet), jejich připojení, řízení a správy. Řešení eWON poskytuje rozhraní pro analogové vstupy, digitální vstupy a Modbus/TCP, bezdrátově odesílá data po síti 3G/4G a zaručuje tak maximální integraci součástí.

Router Flexy podporuje technologii MQTT, která je plně kompatibilní s cloudovým systémem CoIOTe Platform, jenž je využíván pro vytvoření uživatelského rozhraní. Použití protokolu MQTT pro přenos dat usnadnilo komunikaci a zaručilo hospodárné využívání zdrojů a stabilitu v souladu s předpisy pro IoT.

Všestrannost zařízení eWON Flexy, pokud jde o rozhraní s provozní úrovní a cloudem, přinesla systémové architektuře zjednodušení a zvýšení výkonu.

Použití bezdrátové technologie Anybus pro testování sportovců

Společnost 1080 Motion, švédský technologický průkopník, vyrábí elektronické tréninkové stroje umožňující sportovcům měřit svůj pokrok v oblasti výkonu, rychlosti a síly. Její revoluční produkty 1080 Quantum a 1080 Sprint jsou neuromuskulární testovací stroje, které měří fyzickou výkonnost sportovce táhnoucího lanka různými směry.

Data zaznamenaná testovacím strojem se po rozhraní Bluetooth bezdrátově přenášejí do počítače nebo tabletu, kde je lze zobrazit ve webové aplikaci společnosti 1080 Motion. Pro bezdrátový přenos dat se využívá Anybus Wireless Bridge (neboli AWB) společnosti HMS Industrial Networks.

Úspěch společnosti 1080 Motion je dán jedinečnou kombinací odborných znalostí v oblasti sportovní fyziologie a pokročilých řídicích systémů. Řídicí systém ve stroji komunikuje s počítačem prostřednictvím protokolu TCP/IP a data jsou následně shromažďována a prezentována ve vlastní webové aplikaci společnosti 1080 Motion.

Stroje 1080 Quantum a 1080 Sprint komunikují prostřednictvím protokolu TCP/IP. Jsou připojeny k zařízení AWB (Anybus Wireless Bridge) ethernetovým kabelem s konektorem M12.

AWB může pro bezdrátovou komunikaci využívat WLAN i Bluetooth. Společnost 1080 Motion se rozhodla pro Bluetooth. Bluetooth je velmi solidní a spolehlivý způsob bezdrátové komunikace a využívá úzké pásmo frekvenčního spektra. Ke snížení citlivosti Bluetooth vůči rušení přispívají také funkce, jako je Adaptive Frequency Hopping (AFH).

Zařízení AWB, často využívané jako náhrada ethernetového kabelu (spojení mezi dvěma body na vzdálenost až 400 m), umožňuje provozovat nejpoužívanější průmyslové sítě, jako jsou BACnet/IP, PROFINET, EtherNet/IP a Modbus TCP.

Lze je také využívat jako přístupový bod pro několik uzlů WLAN/Bluetooth, jako jsou smartphony nebo tablety nacházející se v jeho dosahu. Zařízení AWB je navrženo pro nepříznivá průmyslová prostředí s výskytem rušení, kde zajišťuje spolehlivou bezdrátovou komunikaci.

Technologii společnosti 1080 Motion již využívá mnoho sportovních týmů, např. baseballový tým LA Angels, hokejový tým Malmö Redhawks, fotbalový klub Everton atd. Díky zavedení robustního a spolehlivého bezdrátového řešení může společnost 1080 Motion nadále rozšiřovat svou nabídku.

Spojení technologie počítačového vidění s branou Anybus

Italská společnost SPAMI vyvinula inspekční systém pro zvýšení kvality skleněných výrobků pro farmaceutické použití. Využívá technologii kontroly kvality pro inspekci trubkového skla při dodání do závodu a také konečného produktu. Řešení zahrnuje systém vizuální kontroly, systém průběžného měření teploty a také systém digitálního zpracování obrazu, který dokáže v konečném produktu zjišťovat a odstraňovat vady skla o velikosti pouhých několika mikrometrů.

Protože firma potřebovala vyřešit specifický komunikační problém, požádala o spolupráci společnost HMS.

Technické oddělení vyvinulo aplikaci k provádění série kontrol kvality produktu na základě technologie strojového vidění. Konkrétně bylo nutno připojit inteligentní kamery Cognex k řídicím prvkům PLC Siemens. „Potřebovali jsme, aby kamery s ethernetovým rozhraním komunikovaly s řídicími prvky PLC pomocí protokolu Profibus,“ vysvětluje Marino Gobita, jenž je zodpovědný za technické oddělení. V té době byli zvažováni i jiní potenciální dodavatelé, nicméně společnost HMS byla jedinou, která nabízela tak širokou nabídku konvertorů protokolu. „Tato široká dostupnost hrála při našem rozhodování klíčovou roli, neboť naše různorodé aplikace se od sebe často velmi výrazně liší. Zpočátku jsme například potřebovali řešit protokol Profibus, ale naše firma využívá i jiné druhy řídicích prvků PLC. Proto je pro nás nezbytné mít k dispozici rozsáhlou produktovou nabídku.“

Jako první produkt společnosti HMS bylo použito zařízení z řady konvertorů Anybus, které provádějí konverzi z protokolu Profibus na Modbus po Ethernetu – brána Anybus X-gateway.

„S naší volbou jsme velice spokojeni. Produkty Anybus společnosti HMS jsou velmi robustní, funkční a snadno použitelné ve srovnání s jinými podobnými zařízeními, která jsme zkoušeli. Všichni víme, že i když je velmi snadné najít složité věci, není tak lehké najít jednoduchá řešení,” uzavírá Marino Gobita.

Další informace poskytne Yvan Rudzinski, obchodní ředitel společnosti HMS pro region CEE (yvru@hms.se). Chcete-li najít místního distributora společnosti HMS v České republice, navštivte webové stránky naší značky.

HMS Industrial Networks

www.hms-networks.com 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Dny teplárenství a energetiky
2019-04-24 - 2019-04-25
Místo: Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS, Hradec Králové
Výroba nové generace - Lokální průmysl na globální úrovni
2019-04-24 - 2019-04-24
Místo: MSIC Ostrava
Digitální výroba 2019
2019-05-14 - 2019-05-16
Místo: Brno
Digitální logistika 2019
2019-05-14 - 2019-05-14
Místo: Hotel Avanti, Brno
Mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody-Kanalizace 2019
2019-05-21 - 2019-05-23
Místo: Praha, Letňany - nová hala 3 a 4

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI