Print

HANNOVER MESSE 2019: Průmysl 4.0 a umělá inteligence

-- 01.11.18

Veletrh HANNOVER MESSE posouvá digitální transformaci a energetické hospodářství kupředu. Každý rok představuje další krok směrem do budoucnosti.  V roce 2019 je vedoucím tématem „Integrated Industry - Industrial Intelligence“. Téma je určeno digitálnímu propojení člověka se strojem ve věku umělé inteligence.  

„Umělá inteligence má potenciál pro vytvoření revoluce v průmyslu a energetickém hospodářství, “ říká Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva veletržní správy Deutsche Messe. „Lidé učí stroje jednat logicky a účelně, a tím uspokojovat potřeby zákazníků. Systémy umělé inteligence generují znalosti a umí dnes na základě dat a algoritmů průběžně optimalizovat stav provozu nebo bezpečně předvídat závady a poruchy ve výrobních procesech, v elektrické síti nebo v logistice. Této problematice je věnováno vedoucí téma Integrated Industry – Industrial Intelligence.“ 

K propojování lidí, strojů a dat dochází prostřednictvím společných platforem, na kterých jsou vyměňovány násobící se znalosti. Člověk ale nadále má rozhodující úlohu. Výroba budoucnosti se neobjede bez jeho znalostí procesů a mnohotvárné kvalifikace.  Člověk umožňuje sběr dat, jejich analýzu, strojové učení nebo vývoj algoritmů pro umělou inteligenci. Industrial Intelligence proto také znamená rozvíjet a rozšiřovat řízení znalostí a vzdělávat nositele znalostí.  

Vedoucí téma veletrhu HANNOVER MESSE 2019 zdůrazňuje rostoucí význam umělé inteligence a strojového učení v průmyslu a energetice.  Zahrnuje témata jako efektivní využívání energie nebo autonomní výrobní procesy, ale také výzvy v oblasti rozhraní, protokolů a bezpečnosti.  Na veletrhu HANNOVER MESSE se sejdou významní vědci, kteří se zabývají umělou inteligencí. Budou zde společně diskutovat o řešeních pro blízkou budoucnost a dále je rozvíjet. J. Köckler dále uvedl: „Vedoucí pracovníci, kteří ve svých firmách odpovídají za strategická rozhodnutí, by se měli intenzívně zabývat  potenciálem umělé inteligence a budoucími přelomovými změnami.   Právě veletrh HANNOVER MESSE 2019 je vhodnou platformou.“ 

IAMD 2019: Všechna řešení pro chytrou továrnu

Chytrou senzoriku, inteligentní řešení pohonu, modulární výrobu, automatizaci v logistice nebo komplexní řešení pro inteligentní výrobu – to všechno včetně těsné souhry s automatizací, technikou pohonu a fluidní technikou, softwarem a IT ukáže  v dubnu pod heslem „Integrated Industry – Industrial Intelligence“ vedoucí světový průmyslový veletrh HANNOVER MESSE. Ve čtrnácti halách veletrhu HANNOVER MESSE půjde od 1. do 5. dubna především o   Integrated Automation, Motion & Drives (IAMD).

Mezinárodním průmyslem hýbe v roce 2019 více než kdykoliv dřív integrace, digitalizace a propojení sítěmi.  V rámci IAMD budou prezentovány všechny stavební kameny a řešení pro továrnu budoucnosti: automatizace výroby a procesů, průmyslové IT, chytrá technika pohonu, inteligentní hydraulika a pneumatika. V popředí zde stojí jedno hledisko: Industrial Intelligence – vedoucí téma veletrhu HANNOVER MESSE 2019. Umělá inteligence a strojní učení zajišťují, aby nedocházelo k přerušení výroby, aby byla výrobní zařízení využívána efektivněji a souhra v chytré továrně fungovala ještě lépe.   

Velká část z více než 200 000 odborných návštěvníků bude mít v dubnu v Hannoveru před očima jasný cíl: vlastní výrobu vybavit nejnovější automatizační technikou a zajistit její digitalizaci. To platí pro veškerý odběratelský průmysl. Digitalizace otevírá zcela nové možnosti a zajišťuje přední místo v konkurenci.  

„V centru pozornosti na IAMD jsou řešení automatizace pro integraci, digitalizaci a inteligentní propojení průmyslových technologií sítěmi, “říká Arno Reich, Global Director IAMD v týmu veletržní správy HANNOVER MESSE. „Představí se zde také světová špička techniky pohonu a fluidní techniky a proběhnou zde diskuse o trendech na trhu a v technologiích.“ 

Více než půl roku před začátkem veletrhu HANNOVER MESSE si své místo na veletrhu napevno zajistily přední firmy na trhu, jako například Siemens, ABB, Festo, Bosch Rexroth, Schneider Electric, Phoenix Contact nebo Beckhoff. Inteligentní řešení pro techniku pohonu a fluidní techniku ukážou kromě jiných SEW EURODRIVE, Schaeffler, Continental,  Aventics, Hydac, KTR, Parker Hannifin, Trelleborg nebo ZF Friedrichshafen.   

Kdo chce svou výrobu vybavit nejnovější robotizační technikou, najde v Hannoveru všechny přední firmy trhu, mezi nimi například FANUC, KUKA, Yaskawa, Kawasaki, Universal Robots, HIWIN a Mitsubishi. Tato oblast rok od roku roste a odráží aktuální stav spolupráce mezi člověkem a robotem. Heslo zní coboty – robot se už dávnou stal pro člověka kolegou a nikoliv jeho konkurentem.  Zvláštní inovativní řešení robotiky budou opět vyznamenána cenou ROBOTICS AWARD.

 

Srdcem integrovaného, sítěmi propojeného a inteligentního průmyslu je rovněž senzorika. V energetické technice, strojírenství ani v elektrické mobilitě v rámci Průmyslu 4.0 to bez senzoriky nejde. Stala se spojujícím tématem veletrhu HANNOVER MESSE. Působivým způsobem to zde doloží také přední společnosti, jako například   ifm electronic, SICK, Pepperl + Fuchs, Hans Turck  Balluff. 

Kromě stánků firem čeká na odborné návštěvníky opět bohatý doprovodný program s mimořádnými prezentacemi a fóry.  Sem patří HANNOVER MESSE PUMP PLAZA, oblast Wireless, M2M & IoT,  Application Park jako centrum výrobců robotů, firem zabývajících se vývojem softwaru a průmyslovým zpracováním obrazu, nový pavilón SME, kde menší a středně velké firmy představí svá řešení pro Průmysl 4.0. O to půjde také během nového fóra Motion & Drives a etablovaných fór  IAMD a fóra Automation a Průmysl 4.0.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Technical Computing Camp 2019
2019-09-05 - 2019-09-06
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada
Moderní technologie ve farmacii
2019-09-24 - 2019-09-24
Místo: Brno
Moderní technologie v potravinářství
2019-09-25 - 2019-09-25
Místo: Brno
Mezinárodní strojírenský veletrh 2019
2019-10-07 - 2019-10-11
Místo: Výstaviště Brno
MSV TOUR 2019
2019-10-07 - 2019-10-10
Místo: MSV, Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI