Print

FactoryTalk AssetCentre zjednodušuje řízení životního cyklu, automatizuje detekci technických prostředků

-- 09.08.16

Automatizované vyhledávání v síti pomáhá při správě rozšiřování systému na platformě Connected Enterprise.

Průmysloví i menší výrobci získávají důslednější přehled o svých provozech díky vzájemně propojeným technologiím. Nyní mají k dispozici jednotný nástroj pro správu automatizačních technických prostředků. Software FactoryTalk AssetCentre v7.0 od společnosti Rockwell Automation automatizuje detekci a sleduje stav zařízení, síťových přepínačů a softwaru v počítačích na pracovních stanicích v rámci celého závodu nebo výrobního provozu. Tento software optimalizuje řízení životního cyklu a pomáhá k snížení objemu odstávek zařízení.

Moderní výrobní prostředí obsahuje stovky až tisíce technických prostředků. V rozvíjejícím se světě průmyslového internetu věcí (IIoT) se tyto prostředky stávají stále inteligentnější, ale nadále zůstává složitou otázkou identifikovat a inventarizovat každý z provozních zdrojů v rámci systému. Nástroj pro inventarizaci prostředků FactoryTalk AssetCentre prohledá síť za účelem detekce informací o hardwaru, firmwaru a softwaru aktivních technických zdrojů ve výrobním závodě. Tato zařízení se poté průběžně sledují v soupisu aktivních prostředků. 

Nástroj pro správu technických prostředků je možné nastavit tak, aby síť prohledával v pravidelných intervalech, nebo se spouštěl na vyžádání. Nově detekovaná zařízení jsou vypsána do přehledu pro potvrzení ze strany uživatele, než jsou přidána do aktivního soupisu. Soustavné sledování aktualizací zajišťuje historické informace o tom, jak se systém doposud měnil, a rovněž o potenciálních rizicích, jako například o neautorizovaném softwaru používaném na počítačích pracovních stanic. I nadále zůstává možnost manuálního zadání informací pro zařízení, která nelze během vyhledávání identifikovat, nebo pro doplnění chybějících informací či atributů pro detekovaná zařízení.

„Investice do automatizační infrastruktury napomohly průmyslovým společnostem k lepšímu řízení jejich procesů a technických prostředků, ale správa těchto investic se až příliš často zaměřuje pouze na kritické prostředky nebo na reakce na selhání určité části systému,“ říká Chirayu Shah, produktový marketingový manažer společnosti Rockwell Automation. „Obsáhlý program pro správu technických prostředků je navržený pro účely zlepšení rozhodovacích procesů, jež se vztahují k životnímu cyklu jednotlivých zařízení.“

Nástroj pro inventarizaci prostředků zvyšuje efektivitu různých provozních úkonů. Optimalizované řízení životního cyklu zlepšuje postup specifikace rozsahu projektů. Uvažujme příklad, kdy některý z techniků potřebuje vědět, kolik zařízení ve výrobě je v provozu během aktualizace firmwaru, zvláště těch zařízení, jejichž životnost se blíží ke konci. Nástroj pro inventarizaci technických prostředků automaticky detekuje veškeré informace o aktuálním firmwaru, IP adresách a další údaje, které pomohou celý projekt definovat.

Automatizovaná detekce rovněž pomůže při instalaci bezpečnostních záplat do příslušných zařízení. Když například některý dodavatel vydá upozornění a opravu týkající se nějaké bezpečnostní hrozby v rámci firmwaru určitého zařízení, technické oddělení by tradičně muselo manuálně inventarizovat každé zařízení, aby stanovilo míru jeho zranitelnosti v souvislosti s danou hrozbou nebo rizikem. S nástrojem pro inventarizaci prostředků detekují technici velmi rychle relevantní zařízení a vytvoří plán pro snížení příslušného rizika.

Nejnovější verze softwaru FactoryTalk AssetCentre obsahuje rovněž přehled dat připravený pro mobilní zařízení, který poskytuje kdykoli a kdekoli přístup k informacím o stavu posledního vyhledávání výsledků včetně schopností k zobrazení úspěšných a neúspěšných zásahů. Uvedený přehled dat zobrazuje auditní záznam změn a výkonnosti technických prostředků, a umožní tak uživatelům vzdálený přístup k systému a případně řešit potenciální problémy přímo z používaného, preferovaného zařízení.

K zajištění ještě většího pohodlí umožňuje software FactoryTalk AssetCentre provádět instalaci bez přítomnosti obsluhy. Vzdálená instalace softwaru je k dispozici pro pracoviště nebo místa, jež jsou složitě dosažitelná, čímž se snižují pracovní nároky a přepravní náklady.

www.rockwellautomation.com/cs_CZ/overview.page


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Pokročilé SCADA nástroje pro nové desetiletí
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
PRŮMYSLOVÝ ETHERNET A MOŽNOSTI JEHO VYUŽITÍ
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI