Print

ESP holding pomáhá výrobním podnikům

-- 25.04.14

Sledování výrobních, skladových a logistických procesů je základem ekonomického úspěchu každé firmy. K tomu, aby byl proces přesný a dokonalý, je nutné mít moderní a výkonné zařízení a vybavení včetně programů na „míru“.

Společnost ESP holding a.s. se od svého založení v roce 1994 úzce specializuje právě na oblast systémů automatické identifikace a mobilního sběru dat. Svým zákazníkům pomáhá integrací moderních softwarových řešení ke zlepšování sledovanosti výrobních, skladovacích nebo logistických procesů. Činnost společnosti je rozdělena do těchto technologických divizí: mobilní sběr dat, čtení čárových kódů a RFID technologie, dodávky technologií RF systémů pro sklady a logistiku a v neposlední řadě vývoj a integrace SW systémů, včetně poradenství a následného servisu a „ladění“.

Společnost ESP holding se v roce 2008 transformovala z původní společnosti EuropeStarting Point s.r.o., která byla založena v roce 1994 a specializovala se  pouze na problematiku čárových kódů. ESP holding s vývojem komunikačních a identifikačních technologií své zaměření rozšiřuje, a vychází tak vstříc potřebám koncového uživatele po stále větším komfortu při zpracování dat – ať se jedná o dostupnost, jednoduchost nebo rychlost.

http://controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Bar%C4%8Da/Casopis_duben_2014/digi_ESP.JPGDůležitým milníkem pro firmu bylo založení dceřiné společnosti CardHouse s.r.o. v roce 2001. Ta se specializuje na technologie pro identifikaci osob, zejména na bázi plastových karet. Identifikační karty tak dostaly samostatný marketingový prostor, což se během následujících let ukázalo jako velmi úspěšný krok. V posledních letech se dostávají na trh technologie, které ve spolupráci s několika renomovanými výrobci využívají rozpoznávání hlasu jako formy identifikace pro skladové systémy.

„Svědomitým přístupem k řešení stále náročnějších poptávek vyspěl tým naší společnosti v systémového integrátora mobilních a identifikačních řešení. Zákazníkům zajišťujeme při realizaci projektů skutečně komplexní služby. Od analýzy situace, projektové studie až po vývoj SW, implementační a servisní služby. Nejvíce si tedy vážíme celkových řešení, při nichž máme možnost aplikovat mnohaleté zkušenosti,“ vypočítává konkurenční výhody představitel firmy Václav Pištora a dodává: „Zákazníci nás vnímají pozitivně a vracejí se k nám pro nová řešení.“

Mírný nárůst čísel v loňském roce potvrdil pozici společnosti ESP, jako spolehlivého a zkušeného dodavatele. Zajímavý je návrat investic do vývojového oddělení, jež „nestíhá“, a začalo proto využívat externí kapacity. Vše je dáno zvýšenou poptávkou trhu po řešeních, která uživatelům zajistí zvýšení produktivity a tím si upevní své místo na trhu.

Software a hardware se neustále vyvíjí. Každá zakázka či obchodní případ je jiný. Všechny mají ale společného jmenovatele – optimální řešení, které přinese úspory díky zrychlení logistických procesů a eliminaci chyb. Samostatná řešení sice ve firmě převládají, ale spolupráce s dalšími technologickými partnery posiluje, protože zákazníci čím dál častěji vyžadují tzv. totální řešení od jediného dodavatele.

Zákazníci si stále častěji uvědomují, že éra papíru a tužky např. v mobilních řešeních je definitivně pryč a i relativně velmi malé společnosti právě do těchto technologií také investují. Hlavním důvodem je především snaha vyvarovat se chybám způsobených lidským faktorem. Takové chyby mohou rozhodovat o přízni zákazníků a jejich úspěchu v tvrdé konkurenci.

„V roce 2014 plánuje společnost ESP holding uvést na trh několik nových řešení, týkajících se automatické identifikace s využitím RFID technologie (radiofrekvenční identifikace) nebo cloudová řešení pro logistické a výrobní společnosti a nabídnout i další softwarové produkty formou SAAS (Software as a service /software jako služba – nejde o prodej, ale o dlouhodobý pronájem/). „Jedním z takových produktů, do kterých jsme investovali, byl vývoj CMMS systému (Computerized Maintenance Management System elektronický systém pro správu a plánování preventivní údržby/) Controlpro management údržby, který zákazníkům přináší prokazatelné úspory formou eliminace poruch ve výrobě a přesným plánováním servisu libovolných zařízení,“ doplňuje Václav Pištora.

Autor: Václav Pištora, ESP holding a.s.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI