Print

Efektivní výroba potravin v éře digitální výroby

-- 28.08.18

Spousta potravinářských provozů již dlouhé roky těží z výhod automatizace a robotizace, které mnozí řadí mezi pilíře nové průmyslové revoluce. Ta jde však, pokud hovoříme o moderních technologiích, cestou zvyšování digitalizace na úrovni výrobního procesu. A právě možnosti digitalizace při výrobě potravin a nápojů budou jedním z klíčových témat dalšího ročníku konference Moderní technologie pro potravinářskou výrobu. Olomouc se tak dne 18. září stane cílovou stanicí pro všechny, kteří chtějí prozkoumat možnosti moderní výroby v programu bezplatné konference i na ploše doprovodné výstavy.

Tlakem modernizace a digitalizace výroby je dnes jednoznačně potřeba reagovat pružněji na zvyšující se požadavky trhu. „Náš trh se dostal do bodu diferenciace zákaznických preferencí. Po letech nadšení z průmyslových produktů světových značek, které se vyrábějí ve velkých objemech a chutnají i vypadají za všech okolností stejně, začínají zákazníci vyhledávat lokální a malé výrobce, již si zakládají na originalitě svých výrobků a sezónní nabídce,“ tvrdí Martin Kočí, specialista pro oblast Food & Beverage společnosti Siemens, který bude v programu odkrývat právě současné možnosti digitalizace průmyslových podniků.

Mezi zákazníky společnosti Siemens pak v první řadě patří řada velkých průmyslových výrobců potravin a nápojů, kteří svorně čelí velkému tlaku na straně obchodních řetězců, jejichž cenová politika tlačí výrobce natolik, že jedinou možností je právě maximálně efektivní výroba. Několik příkladů přímo z praxe pak nabízí právě program konference, zejména pak ve dvou diskusních panelech za účasti předních zástupců potravinářského trhu a představitelé provozů, které prosazují právě progresivní technologie jako nástroj zvyšování své konkurenceschopnosti.

Video z loňského ročníku v Praze:

Praktický přínos informací z konferenčního dne dokládá také účast dalšího řečníka, který připravil téma monitoringu energetické náročnosti a monitoringu efektivity balicích a plnicích linek. „Příspěvek se zaměří nikoliv na detailní popis řešení a funkcionalit, ale dává za cíl srovnat, jaká očekávání na začátku projektů tohoto typu jsou, s jakými realizačními úskalími se jak koncový uživatel, tak i realizátor musí po dobu realizace vyrovnat a zdali po ukončení projektu byl splněn původní záměr,“ slibuje Radim Novotný za firmu SIDAT. Závěr vystoupení by měl patřit drobné úvaze na téma budoucnosti průmyslových informačních systémů tohoto zaměření za účasti zákazníka, který podobný typ projektu implementoval.

Potravinářský průmysl však nemůže žít pouze z jedniček a nul. Jedním z neméně klíčových požadavků trhu zůstává potřeba reflektovat podmínky výroby po stránce čistoty a hygieny. „Výroba potravin podléhá přísným hygienickým předpisům, které platí jak pro vlastní výrobní prostory, tak také pro prostory, ve kterých probíhají procesy předcházející výrobě a následné procesy,“ vysvětluje Leoš Blažek ze společnosti Rittal Czech s. r. o. Sám by se chtěl v příspěvku věnovat právě legislativním požadavkům na potravinářské strojní zařízení jako EHEDG a standardy ISO a IFS. Také by chtěl odkrýt, jaké možnosti se v této oblasti nabízejí.

Ani zmíněná digitální doba nemůže nastat bez správného hardwarového vybavení, o čemž chce účastníky přesvědčit Petr Skřípský ze společnosti noax Technologie. „Informace ve správný okamžik, na správném místě a v reálném čase – podstatná část digitální výroby a předpoklad, aby si společnosti udržely konkurenceschopnost na trhu,“ předesílá Skřípský svůj příspěvek, který by chtěl zaměřit na trend v potravinářských provozech a technologické možnosti zejména v portfoliu průmyslových PC, na které se primárně soustřeďuje.  

Demonstrace technologií pro potravinářský průmysl na jednom místě je dalším z hlavních myšlenkových motorů tohoto každoročního setkání. I letos bude pro návštěvníky připravena rozsáhlá doprovodná výstava technologií, které umožní najít i praktická řešení do výroby s individuálními konzultacemi konkrétních požadavků. To vše na jednom místě, zdarma a s plným komfortem běžných konferencí.

Více informací o možnostech bezplatné registrace a programu konference naleznete na www.konference-tmi.cz.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Technical Computing Camp 2019
2019-09-05 - 2019-09-06
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada
Moderní technologie ve farmacii
2019-09-24 - 2019-09-24
Místo: Brno
Moderní technologie v potravinářství
2019-09-25 - 2019-09-25
Místo: Brno
Mezinárodní strojírenský veletrh 2019
2019-10-07 - 2019-10-11
Místo: Výstaviště Brno
MSV TOUR 2019
2019-10-07 - 2019-10-10
Místo: MSV, Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI