Print

Definování hodnoty edge computingu

-- 16.05.18

Prozkoumejte tři důležité faktory zavádění řešení edge computingu.

S nárůstem počtu připojených zařízení a strojů si průmyslové podniky uvědomují potřebu efektivního způsobu správy obrovského množství dat. Protože jsou průmyslové technologie stále složitější a zařízení stále výkonnější, edge computing se jeví jako cenné řešení pro zapřáhnutí veškeré této výpočetní síly k získání hodnoty pro firmu. Organizace zjišťují, že ve své infrastruktuře provozních technologií (PT) nemají k dispozici konektivitu potřebnou pro odesílání obrovského množství dat do cloudu a zpět a že nemají ani luxus příslušného časového prostoru. Problémy s latencí zhoršují schopnost podnikat kroky na základě dat v reálném čase. Proto pro organizace s potřebou velkých dat a analytiky v reálném čase může být praktičtější a cenově výhodnější mít tuto výpočetní sílu na okraji (edge).

Edge computing přináší výpočetní výkon blíže k místům, kde se v řídicí smyčce odehrává měření a rozhodování, a může být pro průmyslové podniky obrovským přínosem. Některá přicházející řešení edge computingu mohou uživatelům poskytovat výhody cloudu, avšak bez souvisejících omezení a možné zranitelnosti.

Při posuzování těchto technologií by se měly firmy zaměřit na následující tři kritické složky, aby zajistily úspěšné zavedení edge computingu v „cloudovém stylu“.

1. Eliminace výpadků výroby

Nepřerušovaná výroba a zvyšování celkové efektivity budou vždy prioritami pro získání hodnoty prostřednictvím průmyslového internetu věcí (Industrial Internet of Things – IIoT). Aby podniky efektivněji distribuovaly pracovní zatížení u kriticky významných funkcí a zpracování v reálném čase, měly by se zaměřit na platformy analytiky v reálném čase, které zpracovávají a analyzují data přímo tam, kde jsou generována – na okraji. Provádění tohoto automatizovaného rozhodování co nejblíže samotnému procesu má smysl u aplikací, jako je vyspělé monitorování a diagnostika, optimalizace výkonu stroje v reálném čase a prediktivní údržba. Počítačové zpracování přímo na okraji může pomoci průmyslovým podnikům snižovat neplánované výpadky a zajistit nepřerušenou produktivitu, což se příznivě projeví ve vyšší nákladové efektivitě.

2. Schopnost analyzovat, podnikat kroky a chránit data v reálném čase

Čím více podniky využívají data z automatizovaných systémů a IIoT, tím větší kritický význam tato data mají. Ve skutečnosti mohou být generovaná data tím nejcennějším aktivem organizace pocházejícím z jejích aktivit v oblasti IIoT. Využití edge computingu umožňuje podnikům dostávat v kriticky významných datech hodnotu v reálném čase, a to bez latence spojené s ukládáním informací ve fyzickém datovém středisku nebo v cloudu. Vzhledem k této hodnotě musejí být taková data chráněna. To vyžaduje zajistit spolehlivou infrastrukturu, prediktivní servis, aplikace pro řízení výkonu a zabezpečenou konektivitu. Podniky budou muset chránit svůj hardware a zároveň řešit i potřebu jednotné infrastruktury pro okrajová zařízení, aby posunuly své stávající možnosti co nejlepšího využití kriticky významných dat.

3. Zjednodušení operací

S nástupem IIoT se v průmyslových podnicích rozvolňuje hranice oddělující podnikové datové středisko a obchodní systémy (IT) od systémů výrobní automatizace (PT) a jejich příslušné sítě. Takoví pracovníci, „odborníci na hybridní PT“, pak mají kombinaci dovedností, které umožňují propojit světy IT a PT a tím částečně ulevit týmům IT při jejich práci na organizování transformace IIoT.

Stále větší rozšíření IIoT vytváří i větší poptávku po intenzivním zpracování dat na okraji. Spojením aplikací a softwaru IIoT s možnostmi komplexního prediktivního modelování mohou podniky otevřít potenciál nové generace zpracování dat na okraji. Edge computing omezuje výpadky výroby a související náklady, zvyšuje hodnotu kriticky významných dat a umožňuje pracovníkům PT vést transformaci IIoT, což snižuje pracovní zátěž týmů IT. Využití síly edge computingu pomáhá podnikům uspět při rozjezdu na jejich cestě k IIoT. 

Jason Andersen je viceprezident pro podnikovou sféru společnosti Stratus Technologies. Společnost Stratus je členem sdružení CSIA a obsahovým partnerem vydavatelství CFE Media. Upravila Emily Guentherová, zástupkyně obsahového ředitele, CFE Media, eguenther@cfemedia.com.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Automatizace a modernizace pivovarů 2019
2019-01-24 - 2019-01-24
Místo: Hotel Luční bouda, Pec pod Sněžkou
DIAGO 2019
2019-01-29 - 2019-01-30
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Roboty 2019
2019-01-30 - 2019-02-01
Místo: Brno, hotel Avanti
Úspory v průmyslu
2019-03-05 - 2019-03-05
Místo: Hotel STEP ****, Praha
AMPER 2019
2019-03-19 - 2019-03-22
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI