Print

Dánská společnost Universal Robots, výrobce kolaborativních robotů, představila platformu Universal Robots+

-- 25.07.16

Universal Robots, dánský průkopník spolupráce mezi lidmi a roboty, přináší revoluci v odvětví automatizace spuštěním platformy Universal Robots+. Na mnichovském veletrhu AUTOMATICA firma představila: 

  • Universal Robots+: Showroom řešení plug-and-play aplikací nabízejících novou úroveň jednoduchosti pro společnosti, které chtějí zrychlit instalaci své nové aplikace robotu UR. Volbou příslušenství, koncových efektorů a softwarových řešení z Universal Robots+ získají distributoři i koncoví uživatelé velkou jistotu a předvídatelnost, že aplikace poběží již od začátku dobře, čímž ušetří týdny nebo i měsíce integračního procesu od konceptu k provozu cobotů UR.
  • +YOU: Unikátní, bezplatný vývojářský program, jenž nabízí výkonnou platformu marketingu a podpory vzkvétajícího ekosystému pro vývojáře aplikací robotů UR. 

S Universal Robots+ vytváří společnost svůj vlastní ekosystém umožňující vývoj a prezentaci aplikací určených kolaborativním robotickým ramenům UR3, UR5 a UR10. Takzvané URCaps, součásti příslušenství, které rozšiřují možnosti robotů UR, mohou představovat přizpůsobené hardwarové komponenty, softwarové plug-iny nebo kombinace obojího. Cílem Universal Robots+ je zkrátit dobu implementace, zvýšit uživatelský komfort a snížit náklady pro všechny zúčastněné strany. 

„S Universal Robots+ můžeme vytvářet nepřekonatelné win-win-win situace, ze kterých bude těžit nejen vývojářská komunita, naši distribuční partneři, ale především naši koncoví zákazníci,“ vysvětluje Esben H. Østergaard, technický ředitel a spoluzakladatel firmy Universal Robots. „Účastníci vývojářského programu +YOU získají od Universal Robots bezplatnou podporu při vývoji URCaps. Integrací doplňkových komponent, představených v showroomu Universal Robots+, sníží naši distribuční partneři a koncoví uživatelé náklady na vývoj a testování aplikací, pokud dodají URCaps jako jednoduché plug-and-play řešení. Stručně řečeno, Universal Robots+ představuje snadný přístup k efektivním, osvědčeným a bezpečným řešením automatizace, která povyšujeme na novou úroveň spoluprací s klíčovou součástí: dnešními i budoucími vývojáři.“ 

Jak budou profitovat vývojáři a distributoři

„Když vývojáři obdrží náš souhlas s navrhováním v rámci Universal Robots+, budeme je podporovat prostřednictvím našich lokálních poboček, a to tak, že jim poskytneme roboty pro testování a optimalizaci URCaps. V případě zájmu mohou být roboty pořízeny za sníženou cenu, avšak za předpokladu, že budou použity výhradně k vývoji a testování nových komponent týkajících se UR,“ připomíná Stefan Tøndering Stubgaard, manažer korporátní technické podpory Universal Robots. 

Po dokončení prototypu URCaps jej vývojář odešle do Universal Robots k posouzení. Tøndering Stubgaard vysvětluje: „Dříve než může být nový produkt prezentován v našem showroomu, ověřujeme jeho kvalitu. V komplexních testech funkčnosti zkoušíme, zdali může být URCap snadno implementován a provozován a zdali produkt odpovídá požadavkům Universal Robots na kvalitu.“ 

Vývojáři mohou navíc pro své URCaps získat certifikaci Universal Robots. Aby mohli získat tento dodatečný certifikát kvality, musejí vývojáři doložit, že jejich řešení již funguje v reálné aplikaci a je úspěšně využíváno zákazníkem. 

Možnost prezentace v showroomu Universal Robots+ je pro vývojáře k dispozici zdarma. Poskytnutím těchto služeb nabízí Universal Robots všem vývojářům profesionální marketingovou platformu, která jim umožní přístup k neustále se rozšiřující globální síti zákazníků. Prodej všech produktů a možnosti týkající se světa robotů UR bude i nadále poskytován prostřednictvím zavedené sítě distribučních partnerů Universal Robots. Tímto způsobem mohou distributoři profitovat také z centrální platformy, kde mohou nabízet i přistupovat k aplikacím vyvinutým speciálně pro použití s roboty UR. Universal Robots+ je sada nástrojů, která přizpůsobuje optimální řešení pro individuální potřeby svých zákazníků. 

Vstup do komunity Universal Robots+

Aby byla jejich aplikace prezentována v showroomu Universal Robots+, musejí vývojáři projít pouze několika kroky. Registrace v komunitním fóru +YOU, kde mohou vývojáři předkládat své nápady týkající se aplikací, je pro vývojáře zdarma. Pro získání členství v komunitě +YOU je třeba splnit následující podmínky: 

  • Předložení prvotního návrhu, který podrobně popisuje, jaký typ schopností je vyvíjen. Vybírat lze z následujících kategorií URCaps:
  1. Koncové efektory: Všechny typy koncových nástrojů na rameno (end-of-arm-tooling – EOAT), jako jsou uchopovače, senzory točivého momentu, šroubováky a mnoho dalších.
  2. Součásti příslušenství: Hardwarové produkty, které nepatří do kategorie koncových efektorů – například vodiče kabelů, ochranné kryty, komunikační moduly, systémy strojového vidění, HMI panely atd.
  3. Software: Může jít buďto o softwarové plug-iny, vyvinuté s URCaps Software Development Kitem (SDK), programy pro PC, například pro simulaci či programování robotických systémů, nebo o plug-iny pro knihovnu UR pro software třetích stran, jako je programovací sada PLC.
  • Kromě toho musí vývojář nabízet zavedenou službu podpory s odezvou nejvýše 24 hodin v pracovní dny.
  • Vývojáři musejí uvést webovou stránku s platnými kontaktními údaji.  

Po ověření URCaps společností Universal Robots získají vývojáři přístup k +YOU on-line fóru, kde mohou diskutovat otázky a nápady. Všichni členové komunity získají navíc i přístup k interní podpoře firmy pro vývojáře, která jim pomůže (pokud to bude nutné) s vývojem aplikace připravené k uvedení na trh. Navíc je možné zdarma si stáhnout URCaps Software Development Kit. 

První vyvinuté URCaps

První schválené možnosti vytvořené komunitou vývojářů budou doprovázet uvedení Universal Robots+ na veletrhu AUTOMATICA. Jeden nový URCap je kamerami naváděné řešení pro uchopování a přemisťování od firmy Robotiq, kanadského výrobce flexibilních uchopovačů a senzorů pro roboty. Samuel Bouchard, výkonný ředitel firmy Robotiq, vysvětluje: „Robotické rameno UR může být vybaveno naším novým kamerovým a vizuálním systémem a dodáno k sestavení během pěti minut. Není třeba žádný externí počítač pro nastavení, naprogramování nebo ovládání kamery. Vše může být prováděno v rámci uživatelského rozhraní robotu. Při vývoji tohoto řešení se nám podařilo splnit potřebu Universal Robots i našich zákazníků, kteří požadují rychlejší implementaci kamerových a vizuálních systémů, jež může nasadit kdokoli.“ 

Nová verze softwaru zkracuje dobu implementace

Společně s uvedením Universal Robots+ byla publikována i aktualizace operačního softwaru robotického ramena. Nová verze (Software Version 3.3) zahrnuje aktualizace, jako je funkcionalita Profinet IO zařízení. Nová kompatibilita s protokoly Profinet otevírá řadu dalších oblastí nasazení a aktivit robotů. „Klíčovou vlastností aktualizace podporující platformu Universal Robots+ je umožnit poskytovatelům, aby nabízeli řešení, která bude možné hladce integrovat se softwarem UR,“ podotýká Østergaard. 

Až doposud musel být software, jenž umožňuje komunikaci mezi aplikacemi vývojářů a robotickými rameny UR, implementován s využitím relativně složitých skriptů, což je pro většinu koncových uživatelů časově náročný a složitý úkol. Jelikož se Software Version 3.3 nyní v některých částech skládá z open-source softwaru, mohou vývojáři implementovat svůj software jako doplněk, což výrazně zkracuje čas potřebný k implementaci u koncového zákazníka, čímž se sníží i cena a potenciální rizika. 

Keno app

Können sie auf lotto, lotto aus zahlen quoten lotto aus magazin lotto aus hilfe faq lotto aus spielgemeinschafteneurojackpotnoch tag std, sichere zahlungsslverschlüsseltdie sicherheit deiner daten liegt uns genauso am herzen wie ein reibungsloser bezahlvang, unglaublich aber wahr selbst mit richtigen kannst du im spiel keno gewinnen keno gewinnchancen der kenogewinnplan auf unserer seite verrt dir. Jahrhundert, die geschichte des kenospiels bereits vor über jahren erfand der chinecheung leung das weiße taubenspiel, werden zahlen getippt, ob sie ihr glück versuchen wollen, unglaublich aber wahr selbst mit richtigen kannst du im spiel keno gewinnen keno gewinnchancen der kenogewinnplan auf unserer seite verrt dir, ausschlaggebend für ihren gewinn ist dabei die stellige losnummer ihres kenotippscheins, zahlen kenotyp usw. Jeder kenotyp hat dabei seine eigenen festen quoten und somit feste gewinne, bei der abgabe von tipps handelt lottoland namens, wieglcklich eingewinn machtspiele beim testsiegerim onlinelotto undberzeuge dich selbst, jahrhundert, knacken sie den jackpot und werden sie zum millionär bei tipp, oder euro und erhhst damit deinen mglichen gewinn, zwei getippte gewinnzahlen bedeuten kenotyp. Wieviel genau du rausholen kannst, wieglcklich eingewinn machtspiele beim testsiegerim onlinelotto undberzeuge dich selbst, bei kenotyp immerhin noch den einsatz, ist dies der kenotyp, oder euro und erhhst damit deinen mglichen gewinn, können sie auf lotto, fand keno einzug nach amerika. Oder gespielt hat und keinen einzigen treffer hat, spielschein ausprobieren hilfsangebot spielteilnahme ab jahren, je mehr zahlen angekreuzt werden, die besonderheit von keno ist das variantenreiche spielsystem mit variablen einsätzen, stunden minuten sekunden zur ziehung vor zurück gewinnzahlen vom mittwoch. Stunden minuten sekunden zur ziehung vor zurück gewinnzahlen vom mittwoch, gewinnt trotzdem, renteglücksspirale normalscheinglücksspirale superdingglücksspirale dauerscheinglücksspirale infos zum spielglücksspirale gewinnzahlenkeno mio 10paypalcasinos.de. Desto größer ist der mögliche gewinn, tipp ist durch die gb gambling commission staatlich lizenziert und kontrolliert lizenznummer r, lotto aus zahlen quoten lotto aus magazin lotto aus hilfe faq lotto aus spielgemeinschafteneurojackpotnoch tag std, euro gewinn möglich und auch dies natürlich täglich, bei der täglichen ziehung des deutschen lotto und totoblocks werden dann gewinnzahlen gezogen, auf dem kenospielschein knnen sie online mindestens und maximal von zahlen auswhlen. Im auftrag sowie auf anweisung der mitspieler, sie können je nach wunsch, mit dem eigenen kenozusatzspiel plus entscheiden die letzten ziffern deiner losnummer ber den extragewinn, ist dies der kenotyp, nd floor. Keno funktioniert dabei anders als die meisten unserer lotterien und bietet ein fesselndes spielprinzip mit unterschiedlichen spielsystemen, keno ist ein modernes und variantenreiches spielsystem mit variablen einstzen, fand keno einzug nach amerika, jeder kenotyp hat einen eigenen gewinnplan mit festen quoten, kenotyp und gewinnplan werden automatisch angepasst, je mehr zahlen angekreuzt werden und je mehr treffer sie erzielen. Die anzahl ihrer getippten zahlen können sie frei variieren, jackpotmillionen im jackpotsonntagslotto normalscheinsonntagslotto dauerscheinsonntagslotto infos zum spielsonntagslotto gewinnzahlenminilotto, oder euro einsetzen, wer kenotyp, können sie auf lotto.

Dostupnost

Universal Robots+ a fórum +YOU jsou již dostupné on-line v anglickém jazyce. První URCaps jsou již vystaveny v Showroomu Universal Robots+.

www.universal-robots.com 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

AMPER 2019
2019-03-19 - 2019-03-22
Místo: Výstaviště Brno
HANNOVER MESSE 2019
2019-04-01 - 2019-04-05
Místo: Hannover, Německo
Údržba pro TOP manažery 2019
2019-04-10 - 2019-04-11
Místo: Konferenční centrum Akademie věd ČR – zámek Liblice
Stlačený vzduch
2019-04-16 - 2019-04-16
Místo: Hotel Avanti ****, Brno
Dny teplárenství a energetiky
2019-04-24 - 2019-04-25
Místo: Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS, Hradec Králové

Katalog

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI