Print

Dánská společnost Universal robots představila platformu Universal Robots+

-- 22.06.16

Universal Robots, dánský průkopník spolupráce mezi lidmi a roboty, přináší revoluci v odvětví automatizace spuštěním platformy Universal Robots+ na mnichovském veletrhu AUTOMATICA. Firma představila: 

  • Universal Robots+: Showroom řešení Plug & Play aplikací nabízejících novou úroveň jednoduchosti pro společnosti, které chtějí zrychlit instalaci své nové aplikace robotu UR. Volbou příslušenství, koncových efektorů a softwarových řešení z Universal Robots+ získají distributoři i koncoví uživatelé velkou jistotu a předvídatelnost, že aplikace poběží již od začátku dobře a ušetří tak týdny a měsíce integračního procesu od konceptu k provozu cobotů UR.
  • +YOU: Unikátní, bezplatný vývojářský program, nabízející výkonnou platformu marketingu a podpory vzkvétajícího ekosystému pro vývojáře aplikací robotů UR. 

S Universal Robots+ vytváří společnost svůj vlastní ekosystém umožňující vývoj a prezentaci aplikací určených kolaborativním robotickým ramenům UR3, UR5 a UR10. Takzvané URCaps, součásti příslušenství, které rozšiřují možnosti robotů UR, mohou představovat přizpůsobené hardwarové komponenty, softwarové plug-iny nebo kombinace obojího. Cílem Universal Robots+ je zkrácení doby implementace, zvýšení uživatelského komfortu a snížení nákladů pro všechny zúčastněné strany. 

S Universal Robots+ můžeme vytvářet nepřekonatelné win-win-win situace, ze kterých budou těžit vývojářská komunita, naši distribuční partneři i naši koncoví zákazníci,“ vysvětluje Esben H. Østergaard, technický ředitel a spoluzakladatel Universal Robots. Účastníci vývojářského programu +YOU získají od Universal Robots bezplatnou podporu při vývoji URCaps. Integrací doplňkových komponent, představených v showroomu Universal Robots+, sníží naši distribuční partneři a koncoví uživatelé náklady na vývoj a testování aplikací, pokud dodají URCaps jako jednoduché Plug & Play řešení. Stručně řečeno, Universal Robots+ představuje snadný přístup k efektivním, osvědčeným a bezpečným řešením automatizace, které povyšujeme na novou úroveň spoluprací s klíčovou součástí: dnešními i budoucími vývojáři.“ 

Jak budou profitovat vývojáři a distributoři

„Když vývojáři obdrží náš souhlas s navrhováním v rámci Universal Robots+, budeme je podporovat prostřednictvím našich lokálních poboček poskytnutím robotů pro testování a optimalizaci URCaps. V případě zájmu mohou být roboty pořízeny za sníženou cenu, za předpokladu, že budou použity výhradně k vývoji a testování nových komponent týkajících se UR,“ říká Stefan Tøndering Stubgaard, manažer korporátní technické podpory Universal Robots. 

Po dokončení prototypu URCaps jej vývojář odešle do Universal Robots k posouzení. Tøndering Stubgaard vysvětluje: „Dříve, než může být nový produkt prezentován v našem showroomu, ověřujeme jeho kvalitu. V komplexních testech funkčnosti zkoušíme, zdali může být URCap snadno implementován a provozován a zdali produkt odpovídá požadavkům Universal Robots na kvalitu.“ 

Vývojáři mohou navíc pro svoje URCaps získat certifikaci Universal Robots. Aby mohli získat tento dodatečný certifikát kvality, musí vývojáři doložit, že jejich řešení již funguje v reálné aplikaci a je úspěšně využíváno zákazníkem. 

Možnost prezentace v showroomu Universal Robots+ je pro vývojáře k dispozici zdarma. Poskytnutím těchto služeb nabízí Universal Robots všem vývojářům profesionální marketingovou platformu, umožňující jim přístup k neustále se rozšiřující globální síti zákazníků. Prodeje všech produktů a možností týkajících se světa robotů UR budou i nadále poskytovány prostřednictvím zavedené sítě distribučních partnerů Universal Robots. Tímto způsobem mohou distributoři profitovat také z centrální platformy, kde mohou nabízet i přistupovat k aplikacím vyvinutým speciálně pro použití s roboty UR. Universal Robots+ je sada nástrojů, která přizpůsobuje optimální řešení pro individuální potřeby jejich zákazníků. 

Vstup do komunity Universal Robots+

Aby byla jejich aplikace prezentována v showroomu Universal Robots+, musí vývojáři projít pouze několika kroky. Registrace v komunitním fóru +YOU, kde mohou vývojáři předkládat svoje nápady na aplikace, je pro vývojáře zdarma. Pro získání členství v komunitě +YOU je třeba splnit následující podmínky: 

  • Předložení prvotního návrhu, který podrobně popisuje, jaký typ schopností je vyvíjen. Vybírat lze z následujících kategorií URCaps:
  1. Koncové efektory: Všechny typy koncových nástrojů na rameno (end-of-arm-tooling – EOAT), jako jsou uchopovače, senzory točivého momentu, šroubováky a mnoho dalších.
  2. Součásti příslušenství: Hardwarové produkty, které nepatří do kategorie koncových efektorů – například vodiče kabelů, ochranné kryty, komunikační moduly, systémy strojového vidění, HMI panely atd.
  3. Software: Může jít buďto o softwarové plug-iny, vyvinuté s URCaps Software Development Kitem (SDK), programy pro PC, například pro simulaci nebo programování robotických systémů, nebo plug-iny pro knihovnu UR pro software třetích stran jako je programovací sada PLC.
  • Kromě toho musí vývojář nabízet zavedenou službu podpory s odezvou nejvýše 24 hodin v pracovní dny.
  • Vývojáři musí uvést webovou stránku s platnými kontaktními údaji.  

Po ověření URCaps společností Universal Robots získají vývojáři přístup k +YOU online fóru, kde mohou diskutovat otázky a nápady. Všichni členové komunity získají navíc i přístup k interní podpoře firmy pro vývojáře, která jim pomůže (pokud to bude nutné) s vývojem aplikace připravené k uvedení na trh. Navíc je možné zdarma si stáhnout URCaps Software Development Kit. 

První vyvinuté URCaps

První schválené možnosti vytvořené komunitou vývojářů budou doprovázet uvedení Universal Robots+ na veletrhu AUTOMATICA. Jeden nový URCap je kamerami naváděné řešení pro uchopování a přemisťování od firmy Robotiq, kanadského výrobce flexibilních uchopovačů a senzorů pro roboty. Samuel Bouchard, výkonný ředitel firmy Robotiq, vysvětluje: „Robotické rameno UR může být vybaveno naším novým kamerovým a vizuálním systémem a dodáno k sestavení během pěti minut. Není třeba žádný externí počítač pro nastavení, naprogramování nebo ovládání kamery. Vše může být prováděno v rámci uživatelského rozhraní robotu. Při vývoji tohoto řešení se nám podařilo splnit potřebu Universal Robots i našich zákazníků, požadujících rychlejší implementaci kamerových a vizuálních systémů, které může nasadit kdokoli.“ 

Nová verze softwaru zkracuje dobu implementace

Společně s uvedením Universal Robots+ byla publikována i aktualizace operačního softwaru robotického ramene. Nová verze (Software Version 3.3) zahrnuje aktualizace jako je funkcionalita Profinet IO zařízení. Nová kompatibilita s protokoly Profinet otevírá řadu dalších oblastí nasazení a aktivit robotů. „Klíčovou vlastností aktualizace podporující platformu Universal Robots+ je umožnění poskytovatelům, aby nabízeli řešení, která bude možné hladce integrovat se softwarem UR,“ říká Østergaard. 

Až doposud musel být software, umožňující komunikaci mezi aplikacemi vývojářů a robotickými rameny UR, implementován s využitím relativně složitých skriptů, což je pro většinu koncových uživatelů časově náročný a složitý úkol. Jelikož se Software Version 3.3 nyní v některých částech skládá z open-source softwaru, mohou vývojáři implementovat svůj software jako doplněk, což výrazně zkracuje čas potřebný k implementaci u koncového zákazníka, čímž se sníží i cena a potenciální rizika. 

Dostupnost

Universal Robots+ a fórum +YOU jsou odedneška dostupné online v anglickém jazyce. První URCaps jsou již vystaveny v Showroomu Universal Robots+.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Pokročilé SCADA nástroje pro nové desetiletí
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
PRŮMYSLOVÝ ETHERNET A MOŽNOSTI JEHO VYUŽITÍ
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI