Print

Biofarmaceutická firma optimalizuje výrobní procesy pomocí moderního systému DCS

-- 18.05.18

Společnost Gilead Sciences využila nový, flexibilní distribuovaný řídicí systém (Distributed Control System – DCS) ve své pilotní laboratoři pro podporu výzkumu a vývoje, klinických studií a přípravu na růst objemu zakázek.

Nový distribuovaný řídicí systém, nasazený v pilotní laboratoři biofarmaceutické firmy, přináší podporu pro výzkum a vývoj a přípravu na růst objemu zakázek.

Společnost Gilead Sciences se sídlem ve Foster City (stát Kalifornie) již 30 let vyvíjí léčiva pro řešení významných, dosud nepokrytých potřeb medicíny. Tato společnost požádala firmu Banks Integration Group o navržení, programování a instalaci informačního systému pro řízení procesů v rámci budované pilotní laboratoře, aby tak získala lepší způsob shromažďování dat, poskytování přehledů a zajištění dostatečné flexibility pro růst v rámci společnosti Gilead.

Výběr systému DC S pro novou pilotní laboratoř

Společnost Banks Integration chtěla systém, který by se v této nové pilotní laboratoři o rozloze 2 222 m2 snadno integroval s novým vybavením a řídicími systémy poskytovanými dodavateli.

Nakonec společnost Banks Integration zvolila virtualizovaný systém DCS, jenž splňoval požadavky projektu a snižoval nároky na hardware serveru. Používání jednoho společného systému napříč všemi pracovišti poskytne společnosti Gilead flexibilitu pro údržbu systému a provádění potřebných změn, s čímž se v minulosti potýkala při používání jiných specializovaných systémů.

Společnost Banks Integration využila knihovnu procesních objektů pro přírodovědná odvětví systému DCS. Součástí této předpřipravené knihovny modulů byl předem naprogramovaný kód, moduly a přístrojové panely přizpůsobené pro aplikace přírodovědných odvětví a kompletní sada dokumentace pro navrhování a testování, jež respektovala zásady nejlepší praxe modelu životního cyklu automatizované výroby. Použití knihovny procesních objektů umožnilo společnosti Banks Integration dokončit programování během několika dnů namísto týdnů.

Méně programování a hardwaru

Pro společnost Gilead bylo velkým přínosem použití knihovny procesních objektů pro validační testování, protože měla k dispozici potřebnou dokumentaci pro navrhování a testování a věděla, že dodavatel automatizace moduly testoval a ověřil.

Virtualizovaná platforma sestávala z devíti virtuálních serverů, ale na pracovišti vyžadovala pouze dva fyzické hostitelské počítače k provozování rozhraní HMI a softwaru datového skladu. Virtualizované řešení přispělo ke snížení nákladů minimalizací potřebného hardwaru a výkonu.

K informačním funkcím nového systému patří schopnost redundantního datového skladu poskytovat operátorům a vědcům informační přehledy o výrobě. Systém vytahuje data do trendových přehledů, o které se vědci opírají při každodenním rozhodování a nemusejí již data shromažďovat manuálně.

Společnost Banks Integration jako součást systému v pilotní laboratoři implementovala pět stanic tenkých klientů s rozhraním HMI. V každé stanici mohou vědci snadno přistupovat k datům z datového skladu, zobrazovat si trendy a vytahovat robustní přehledy v reálném čase. Rozhraní HMI obsahuje software pro oznamování alarmů. Software je integrován s alarmy a komponentou událostí systému DCS a automaticky odesílá e-mailem příslušným pracovníkům alarmová oznámení, aby byli při rozhodování lépe informovaní.

Protože byl systém DCS postaven na otevřeném softwaru a komunikačních protokolech, lze jej integrovat se zařízeními na plošině od výrobce OEM na bázi PLC, která se využívají napříč pilotní laboratoří.

Lepší přehled, flexibilita a škálovatelnost

Nový systém je rovněž flexibilní, což společnosti Gilead umožnilo přizpůsobit každý výrobní proces jednotlivým léčivům v laboratoři. Na pracovišti se nevyrábí trvale jedno léčivo, ale široká řada produktů určených pro výzkum a experimentování. Proto byl vytvořen systém DCS na bázi opětovně použitelné a udržovatelné knihovny modulů programového kódu, která zajistí optimalizaci přechodu systému na nový produkt.

Díky škálovatelnosti systému může společnost navíc rozšiřovat a integrovat další systémy; to bude užitečné hlavně v budoucnu, kdy objem zakázek poroste.

Stephen Rose působí jako account manager společnosti Rockwell Automation. Upravila Emily Guentherová, zástupkyně obsahového ředitele, Control Engineering, CFE Media, eguenther@cfemedia.com.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Dny teplárenství a energetiky
2019-04-24 - 2019-04-25
Místo: Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS, Hradec Králové
Výroba nové generace - Lokální průmysl na globální úrovni
2019-04-24 - 2019-04-24
Místo: MSIC Ostrava
Digitální výroba 2019
2019-05-14 - 2019-05-16
Místo: Brno
Digitální logistika 2019
2019-05-14 - 2019-05-14
Místo: Hotel Avanti, Brno
Mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody-Kanalizace 2019
2019-05-21 - 2019-05-23
Místo: Praha, Letňany - nová hala 3 a 4

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI