Print

Beckhoff v Brně

-- 01.07.14

V březnu tohoto roku byla v Brně otevřena nová pobočka německé společnosti Beckhoff. Jeden z nejúspěšnějších výrobců produktů pro automatizaci se rozhodl ve střední Evropě investovat a založil vlastní dceřinou společnost s názvem Beckhoff Česká republika s. r. o. Důvody jsou jasné, je to především stoupající zájem a obliba produktů u zákazníků a s ní spojený celosvětový růst společnosti. Dlouhodobým cílem je poskytovat tuzemským zákazníkům co nejlepší obchodní servis, ale i technickou a aplikační podporu při návrhu nových aplikací.

http://www.controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Barca_Karch/Casopis_CERVEN-CERVENEC_2014/beckhoff.JPG

Novému týmu se povedlo od založení vybudovat kvalitní zázemí v podobě nových kanceláří v Brně, a to v administrativním centru Avriopoint na ulici Sochorova. Nové sídlo umožňuje dlouhodobý rozvoj firmy po všech stránkách. K dispozici jsou prostory obchodního oddělení a technické podpory; nechybí však ani skvěle vybavená školicí místnost.

Nová pobočka plně pokrývá veškeré potřeby trhu v České republice a na Slovensku. Zákazník se na zástupce společnosti Beckhoff může s důvěrou obrátit nejen v obchodních otázkách, ale také s technikou. Tým odborníků je schopen poradit s vývojem nových aplikací, s retrofity starších strojů nebo i se servisem starších výrobků Beckhoff. Výhodou je přímý kontakt a osobní vazby na kolegy z technické podpory a také z vývojových oddělení v mateřské společnosti v Německu.

Dodávka zboží probíhá mnohem rychleji než v minulosti. Pokud je zboží v Německu skladem, může jej zákazník očekávat již druhý den po objednání, a to díky nové smlouvě s dopravcem, který zaručuje dodávku do 24 hodin.

Nové produkty

Beckhoff se dlouhodobě věnuje vývoji inovativních produktů pro automatizaci. V poslední době představil několik novinek, například mechatronický systém XTS. Jedná se o pohon na principu lineárního motoru. Jeho základem je uzavřená dráha, na kterou je možné umístit až 40 jezdců. Každý jezdec lze samostatně polohovat, přičemž můžete manipulovat s břemenem o hmotnosti až 1 kg a rychlostí až 4 m/s. Systém XTS byl vyvinut na základě požadavků zákazníků, kteří vyrábí balicí stroje. Konkrétně se může jednat o balení cukrovinek, kávy nebo třeba plnění lahví. Balicí stroj vybavený systémem XTS si dokáže velmi rychle poradit se změnou velikosti obalového materiálu nebo se změnou způsobu balení.

Tento unikátní systém najde uplatnění i v lehké a rychlé montáži nebo u testovacích stanovišť v sériové výrobě. Jedno průmyslové PC tak může řídit proces balení a zároveň například vyhodnocovat pomocí kamery kvalitu výrobku a následně vyřadit nekvalitní výrobek pomocí manipulátoru.

Pohony jsou obecně velkou kapitolou v portfoliu výrobků společnosti Beckhoff, která dokonce vlastní motorárnu v Německu. Díky tomu bylo možné vyvinout tzv. technologii OCT (One Cable Technology), což znamená, že k servomotoru vede pouze jeden kabel. Motor s technologií OCT je vybaven enkodérem, jehož signál je přenášen po vodičích teplotního čidla v motorovém kabelu, úplně tedy chybí zpětnovazební kabel. Tato technologie byla vyvinuta i pro malá serva s napájecím napětím 48 V DC a výkonem do 200 W, která jako výkonovou jednotku nevyužívají standardní servodriver, ale jen inteligentní svorku EL7201-0010. Výhodou tohoto řešení je úspora kabeláže na stroji a v případě malých serv do výkonu 200 W i úspora místa v rozváděči díky absenci klasické servojednotky.

Další novinkou je ucelená řada multitouch displejů ve velikostech 12“ až 24“. Za zmínku stojí také panelové PC CP6606, které má se svou velikostí obrazovky 7“ velmi dobrý poměr cena/výkon. CP6606 je vhodné pro malé až střední aplikace a jeho výkon je dostatečný i pro aplikace se servopohony. Beckhoff uvedl na trh nové řady embedded IPC systémů určených pro montáž na standardní DIN lištu. Tyto IPC jsou vhodné pro použití od malých aplikací až po náročné aplikace s desítkami servoos.

Pokrok se samozřejmě nezastavil ani ve vývoji I/O karet. Zajímavou novinkou je měřicí karta EL3681, která umožňuje měřit napětí i proud v několika rozsazích, a to až do napětí 300 V DC/AC nebo proud až 10 A DC/AC s vysokou přesností.

Je nutné také zmínit nové programovací prostředí a run-time TwinCAT 3. Kromě toho, že v něm lze programovat v tradičních PLC jazycích, umožňuje velmi efektivní programování s podporou objektových technologií. S integrací MS Visual Studio je možné programovat i v C++. TwinCAT 3 je také připravený na použití s nástroji Matlab/Simulink a LabView. Zde je důležité zdůraznit, že vše pracuje „multitaskově“, je tedy možné provozovat různé programátorské a simulační technologie současně v jedné aplikaci. TwinCAT 3 také podporuje vícejádrové procesory, což vede k možnosti plně využít moderní architekturu procesorů v automatizaci. TwinCAT 3 tak skvěle kombinuje to nejlepší z PLC a IT světa.

EtherCAT – průmyslový standard

Důležitým krokem, kterým se Beckhoff zapsal do dějin automatizace, bylo vytvoření průmyslové sběrnice EtherCAT. Tímto započal úspěšné tažení k zákazníkům i prostřednictvím jiných výrobců, kteří EtherCAT implementují do svých zařízení. V současné době je EtherCAT uznávaným průmyslovým standardem oblíbeným v celém světě průmyslové automatizace. Jedná se o nejrychlejší sběrnici s volnou topologií, kterou je možné provozovat jak na klasické metalice, tak i na optických vláknech. Velmi dobře implementuje řízení servopohonů a SAFETY komponentů. Je to skutečně plně real-time protokol s  podporou tzv. distribuovaných hodin, které mají rozlišení 10 ns a lze s nimi realizovat čtení a spínání digitálních vstupů s přesností na 1μs. Na rozdíl od konkurenčních řešení je tato rychlost zaručena opravdu na celé síti, bez ohledu na topologii sítě.

Výhodou je dlouhodobě jednotný standard protokolu, jednoduchost implementace a velmi dobrá diagnostika v programovacím a parametrizačním prostředí TwinCAT 2 a TwinCAT 3.

Nové cíle, nové úkoly

Nové zastoupení společnosti Beckhoff v Brně má za úkol stát se v České republice a na Slovensku důstojným konkurentem těch největších světových výrobců. Beckhoff je nejsilnější na poli řídicích systémů, pohonů a v různých dalších aplikacích extrémně rychlé sběrnice EtherCAT. Jednoduše řečeno, Beckhoff cílí na odvětví s velkým know-how a přidanou hodnotou. Každým rokem Beckhoff celosvětově zvyšuje počet prodaných produktů a také podíl na trhu. Situace na trhu je pro Beckhoff více než dobrá a v tempu růstu nehodlá polevit ani ve světě, ani v České republice a na Slovensku.

www.beckhoff.com/cz

Autor: Ing. Aleš Malý, Beckhoff Česká republika s. r. o.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI