Print

Automatizace ve strojírenství a hutnictví byla hlavním tématem konference v Ostravě

-- 21.06.11

Vrcholový a střední management hutních a strojírenských podniků a rovněž i zástupci dodavatelů progresivních technologií se sešli 2. června 2011 na druhém ročníku konference Automatizace v těžkém průmyslu, kterou pořádal redakční kolektiv časopisu Control Engineering Česko. Akce opět proběhla v Hornickém muzeu OKD v Ostravě, přičemž záštitu převzal viceprezident Hospodářské komory ČR Ing. Pavel Bartoš. Letošní ročník byl obohacen o prezentace zástupců obchodních komor působících v České republice a účastníci konference tak měli možnost poslechnout si na jednom místě informace o možnostech vývozu do států SNS a Brazílie. Tyto perspektivní oblasti nabízejí českým firmám čím dál tím víc příležitostí k vývozu moderních technologických celků a na zmíněné konferenci tak bylo možno získat množství cenných poznatků a kontaktů.

Mezi přednášejícími opět nechyběl Pavel Bartoš, který mimo jiné varoval před konkurencí z asijských zemí. „Byl jsem nedávno v Jižní Koreji a tam jsem zjistil, že pro ně není prioritou mít se dobře, ale mít dobrou práci. Jsou ochotni pracovat daleko tvrději než my,“ uvedl viceprezident Hospodářské komory ČR. Globální dodavatele automatizace zastupovaly společnosti ABB a Schneider Electric, přičemž druhá zmíněná společnost měla v prostorách sálu i svou produktovou expozici. O možnostech úspor nasazením měničů frekvence přednášela stálice konferencí vydavatelství Trade Media International produktová manažerka ABB Naděžda Pavelková. „Sledovat účinnost elektrických motorů a použít měniče frekvence pro regulaci jejich otáček se jistě vyplatí. Může dojít ke snížení spotřeby elektrické energie až 60 % při návratnosti investice 6 až 18 měsíců, jisté je také snížení nákladů na údržbu.

Přitom je měniči frekvence regulováno pouze jen asi 10 % motorů,“ uvedla. Vzápětí ji doplnil její kolega Jiří Kessl, jenž přítomným popsal řadu robotických aplikací, které společnost realizovala v hutních podnicích na českém území. Premiérově se na akcích vydavatelství prezentoval představitel tuzemského zastoupení Schneider Electric; se svou přednáškou zde totiž vystoupil Michal Křena, jenž objasnil koncepci PlantStruxure – efektivní procesní řízení a zaměřil jej na podmínky v těžkém průmyslu. „Představení koncepce PlantStruxure znamená především efektivní procesní řízení v podmínkách těžkého průmyslu. Na konferenci toto téma vhodně doplnilo ostatní přednášky a celkové zaměření konference. PlantStruxure přinese uživatelům nejen komplexní a jasný obraz o technologickém procesu napříč celým podnikem, ale i ochranu vložených investic,“ řekl po skončení konference Michal Křena.

Spolu s Michalem Křenou hovořil o automatizaci v provozních podmínkách vedoucí oddělení automatizace Třineckých železáren Jaroslav Heczko, jenž podrobně popsal kvalitativní parametry výrobků snímané automaticky během výrobního procesu. O automatizaci v horizontu 5 až 10 let v rámci investiční výstavby skupiny Vítkovice Machinery Group přednášel Vlastimil Kaplarczyk, ředitel společnosti Vítkovice Mechanika. Tuto část moderoval Roman Pavlas z VŠB – Technické univerzity Ostrava. V závěrečném přednáškovém bloku vystoupil manažer Národního strojírenského klastru Lubomír Gogela. Akci zakončili informacemi o zmíněných vývozních možnostech Jaroslav Weiss, člen představenstva Česko-brazilské obchodní komory, a Zdeněk Bilan, generální sekretář Česko- Středoasijské smíšené obchodní komory.

                

ce

Autor: Petr Pohorský, Control Engineering


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

FORMY a PLASTY 2020
2020-10-07 - 2020-10-08
Místo: Brno
Výrobný manažment
2020-10-13 - 2020-10-14
Místo: Holiday Inn Žilina
ÚDRŽBA 2020 - „Efektivnost aplikace Průmyslu 4.0 do managementu údržby“
2020-10-14 - 2020-10-15
Místo: Konferenční centrum AV, zámek Liblice

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI