Print

Automaticky naváděná vozidla v sobě integrují napájení, bez baterií

-- 23.04.14

Společnost SuperiorControls zdvojnásobila objem výroby montážní linky bez nutnosti větších prostorových nároků nebo zvyšování počtu pracovníků díky integraci bezbateriových, automaticky naváděných vozidel (Automated Guided Vehicles – AGV) s řídicím systémem a se systémem pro operativní řízení výroby (Manufacturing Execution System – MES).

Výrobce velkých terénních vozidel měl pro stávající montážní linku tři cíle:

1. Výrazně zvýšit objem výroby bez zvyšování prostorových nároků ve výrobní lince nebo zvyšování počtu pracovníků.

2. Vytvořit typ montážní linky, která by byla vysoce škálovatelná pro budoucí změnu a růst.

3. Implementovat vhodné použití automatizace tam, kde to má finanční smysl, a zachovat manuální procesy tam, kde je jejich použití opodstatněné.

Nová montážní linka využívá bezbateriová, automaticky naváděná vozidla (AGV) namísto tradičního přesunu materiálu po montážní lince na bázi řetězů. K navrhování nové linky se přistupovalo s ohledem na návratnost investice (ROI) http://controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Bar%C4%8Da/Casopis_duben_2014/tema_z_ob_1.jpga dbalo se na použití automatizace tam, kde to bylo z hlediska nákladů odůvodněné, současně však byly zachovány manuální procesy tam, kde by se náklady na automatizaci nevyplatily. Linka zdvojnásobila svůj objem výroby bez zvýšení počtu pracovníků nebo navýšení prostorových nároků. Zákazník zvolil inteligentní systém přesunu materiálu na bázi indukčního napájení, který   vyžaduje instalaci datových a komunikačních kabelů v mělkých kanálech s plochým provedením podlahy. Díky zvolení tohoto typu přesunu materiálu  integrovaného se softwarem, řídicím systémem a systémem pro operativní řízení výroby (MES) je možno změny dráhy trasy implementovat s minimálním narušením výroby.

Pro tohoto zákazníka bylo ve Spojených státech nainstalováno několik linek s bezbateriovými, automaticky naváděnými vozidly a další lokality po světě se vyhodnocují.

Od stanice ke stanici

K přínosům pro zákazníka patří:

1. Rychlá flexibilita a škálovatelnost: Asi 90 % investice je nad zemí a změny linky mají minimální rušivý vliv na výrobu. Není nutno najímat stovky montérů pro sundávání a montáž tisíců kilogramů oceli, trasu linky je možno změnit nebo rozšířit pomocí softwaru a aktualizací řídicích prvků společně s drobnými úpravami podlahy provozu.

2. Asynchronní indexování: Bezbateriová, automaticky naváděná vozidla se pohybují od stanice ke stanici, když je práce hotová, a nejsou k žádné jiné stanici připoutána. Tím se zvyšuje efektivita.

3. Bezřetězové dráhy: Nestejné doby trvání úkonů lze zvládat pomocí několika montážních drah bez vzájemného napojování či odpojování nebo složitých metod přesunu. Tím se šetří čas a zvyšuje se průchodnost v oblastech, jako je zkoušení, kdy vozidla nečekají v řadě, aby vstoupila do pracovní buňky nebo se odpojila.

4. Plný přístup pracovníků: Díky odstranění řetězů, přepravek a kolejnic mají pracovníci 360° přístup k vozidlu ve výrobě. To je důležité, když jsou zahrnuty manuální procesy, a zvyšuje to bezpečnost, efektivitu a ergonomii.

5. Bezpečnější prostředí pro pracovníky: Plochá podlaha bez drážek, řetězů a překážek odstraňuje související rizika zakopnutí. Bezbateriová, automaticky naváděná vozidla vnímají překážku a zastaví se, když jim něco překříží cestu.

6. Inteligentní výroba: Moduly MES zahrnují kontrolu chyb, vysledovatelnost, kontrolu počítačovým viděním, přípravu sad, stanovování pořadí a informační systémy výrobního závodu, vše podle požadavků zákazníka.

http://controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Bar%C4%8Da/Casopis_duben_2014/tema_z_ob_2.jpg7. Přizpůsobená, automaticky naváděná vozidla: Každé automaticky naváděné vozidlo je navrhováno na zakázku a může převážet nářadí a kabely. U zobrazené aplikace cestují testovací kabely s automaticky naváděným vozidlem, takže rychlospojka pro každý typ vozidla je pro účely testování okamžitě k dispozici. Automaticky naváděná vozidla byla navržena s cílem přizpůsobit se více typům vozidel a pro vozidla, jež budou provozována v budoucnu.

8. Bezbateriová, automaticky naváděná vozidla versus bateriová: Pro případ selhání baterie není nutné mít k dispozici žádná náhradní automaticky naváděná vozidla. Nepoužívají se dobíjecí stanice a neřeší se otázky bezpečnosti či likvidace baterií.

9. Ověřování přesunu materiálu: Na testovací dráze se mohou bezbateriová, automaticky naváděná vozidla před jejich odesláním otestovat, což zkrátí dobu instalace v lokalitě zákazníka. ce

Rod Emery je viceprezident společnosti SuperiorControls.

www.superiorcontrols.net 

Autor: Rod Emery, SuperiorControls


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI