Print

Anketa Produkt roku 2016 odhalila vítěze

-- 22.03.17

Anketa Produkt roku již neodmyslitelně patří do portfolia aktivit spjatých s časopisem Control Engineering Česko. Během letošního veletrhu Amper jsou představeny produktové novinky za uplynulý rok, které čtenáři vybrali jako nejlepší za uplynulý rok. Pokud na veletrh nemíříte, níže představujeme oceněné výrobky.

Soutěž probíhala od podzimu do konce února, prošla několika fázemi a zapojit se do ní mohly jakékoli české či slovenské společnosti, které v roce 2016 uvedly na trh produktové novinky, nebo stávající produkty výrazným způsobem inovovaly.

Během letošního veletrhu Amper jsou představeny produktové novinky za rok 2016, které čtenáři vybrali jako nejlepší za uplynulý rok. Pokud na veletrh nemíříte, níže představujeme oceněné výrobky.

Přehled vítězů v jednotlivých kategoriích:

Kategorie Automatizace budov (SPECIÁLNÍ)

SmartX Automat AS-B je nejnovější přírůstek k řešení SmartStruxure. SmartStruxure – systém pro řízení budov (BMS) nabízí řešení pro rozsáhlé projekty se zaměřením na otevřené protokoly (Lonworks, BACnet, Modbus…). Hlavním článkem řešení SmartStruxure je server SmartStruxure. AS-B, který je právě tímto serverem, poskytuje klíčové funkce, jako je řídicí logika, záznam trendů a správa varovných hlášení. Dále obsahuje zabudované I/O a podporuje komunikaci a připojení k datové sběrnici.

Kategorie Frekvenční měniče  

FR‑F800 byl vyvinut pro speciální použití s čerpadly, ventilátory, kompresory a HKL aplikacemi. Disponuje řadou inovativních funkcí, které umožňují nejlepší možný kompromis mezi efektivitou a přesným řízením.Srdce FR‑F800 tvoří vylepšený PID regulátor. To znamená, že ventilátory, čerpadla a kompresory mohou být řízeny bez externího regulátoru. Kromě toho je díky vestavěnému PLC k dispozici také skutečná samostatnost.

Kategorie Motory a pohony 

Transportní systém SuperTrak od společnosti B&R umožňuje pokročilé koncepty výroby pro flexibilní a efektivní výrobu v jakékoliv velikosti série. Supertrak je programován ve vývojovém prostředí Automation Studio. SuperTrak byl speciálně vyvinut pro nepřetržitý provoz v těžkých průmyslových podmínkách. Celkový systém je spolehlivý, bezpečný a snadno obslužitelný. Jednotlivé jezdce lze snadno vyměnit, aniž byste museli demontovat mechanickou dráhu.

Kategorie Operátorské panely 

Operátorský panel 15" s cMT-SVR. Patnáctipalcový operátorský panel cMT-3151 je kombinací odolného celkovového průmyslového panelu s dotykovou obrazovkou a serveru cMT-SVR-100. Panel zobrazuje vizualizaci ze serveru a současně má všechny vlastnosti a schopnosti konketivity serveru cMT-SVR-100 včetně možnosti připojení dalších vizualizací na iPadu, Android zařízeních a Windows PC a možnosti logování do MySQL databáze. Konfigurace se provádí pomocí software Easy Builder Pro. Software je k dispozici zcela ZDARMA!

Kategorie PLC, PAC, IPC 

Samba, PLC all-in-one velikosti dlaně s HMI a integrovanými I/O, vyplňuje prostor na trhu, který se v poslední době stále zvětšuje - výrobci zařízení s napjatým rozpočtem, kteří potřebují kompaktní regulátory pro jednoduché ovládání stroje, ale rádi by měli i jistou konkurenční výhodu, již nabízí elegantní barevný dotykový panel HMI. Na trhu jsou k dispozici celkem 3 velikosti displeje (3,5“, 4,3“ a 7“) a každý z nich ve 4 možných konfiguracích (R20, T20, RA22, TA22). Společnost Unitronics tedy nabízí celkem tedy 12 modelů. 

Kategorie Průmysl 4.0 / IoT 

Řešení Smart Condition Monitoring (SCM) od společnosti Mitsubishi Electric předvedené na veletrhu SPS IPC Drives 2016 v Norimberku je pokračováním vývoje technologie sledování stavu pro prediktivní údržbu. Řešení je založeno na schopnostech přídavných inteligentních senzorů jejich integrací s inteligentním ovladačem senzorů a zajišťuje celkový přístup v rámci sledování podmínek. Umožňuje integrovaný přístup ke sledování stavu jednotlivých agregátů a umožňuje sledovat zdraví celého zařízení. Jednotlivé senzory poskytují jednak vestavěnou výstražnou signalizaci ve formě semaforu u stroje, a současně se prosté textové informace z více senzorů přenášejí přes síť Ethernet do inteligentního ovladače snímačů kvůli hloubkovému sledování a podrobnější analýze.

Kategorie Průmyslová komunikace 

V modulech EtherCAT-P je použita kombinace komunikace a napájení v jednom standardním 4 -drátovém ethernetovém kabelu. Díky tomuto průlomovému řešení je možné napájet EtherCAT-P moduly systémovým napětím Us (napájení elektroniky modulů a snímačů) a napětím Up (napájení pro akční členy) až do proudu 3A. Současně jsou zachovány všechny výhody sběrnice EtherCAT: flexibilita při návrhu topologie, optimální využití šířky pásma, přenosová rychlost 100Mbit/s, synchronizace pomocí distribuovaného času, rozsáhlé možnosti diagnostiky atd. Speciálně vyvinuté konektory pro 24V/3A umožňují propojení standardních EtherCAT a EtherCAT-P modulů. 

Kategorie Průmyslová komunikace - bezdrátová  

Nová řada polohových spínačů OsiSense XCKW umožňuje snadnou a rychlou implementaci nových ovládacích prvků do stávajících zařízení bez zvýšených nároků na kabeláž a lidskou práci. Jedná se totiž o bezdrátové a bezbateriové polohové spínače OsiSense XCKW. Řada spínačů je navržena pro použití ve všech odvětvích průmyslu a nabízí polohové spínače s čepem, kovovou nebo plastovou kladkou, nastavitelnou kladkou, kladkou Ø 50 mm a s plastovou tyčkou. Robustní pouzdro spínače má stupeň krytí IP67.

Kategorie Roboty  

V rámci nové řady TX2 lze vybírat ze tří dostupných modelů s různým pracovním dosahem a nosností - TX2-40, TX2-60 nebo TX2-90. Pro zajištění maximální bezpečnosti je každý pohyb robotu monitorovaný senzory. Navíc jsou zaznamenávány v reálném čase souřadnicová poloha všech os, rychlost i zrychlení. Pro řadu TX2 zvolilo Stäubli konfigurovatelné bezpečné I/O moduly a real-time Ethernet sběrnici, které garantují maximální bezpečnost a kompatibilitu. Pomocí nového ovládacího panelu SP2 s barevnou dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 7“ je pak kompletní ovládání mnohem snadnější.

Kategorie Roboty: Příslušenství 

S novým chapadlem Co-act JL1 udává SCHUNK směr pro první inteligentní HRC „Human/Robot Collaboration“ (kooperace člověka s robotem, dále jen HRC) koncový efektor umožňující bezprostřední vzájemnou spolupráci s člověkem. Použitím různých senzorů je možné upravovat uchopovací proces v reálném čase. Těmito „smysly“ jsou situační, okolní a aplikační podmínky zaznamenávány, vyhodnocovány a komunikovány. Chapadla Co-act budou v budoucnu schopna předávat všechny relevantní procesní a okolní údaje řídicím a výrobním systémům. Přitom je kladen důraz na optimalizaci procesů, inteligentní tok materiálu a neustálou dokumentaci. Intuitivní interakce mezi chapadlem a obsluhou ideálně doplňuje tento systém.

Kategorie Snímače bezkontaktní  

3D laserové skenery pracují na principu promítání laserových křížů na skenovaný objekt, na kterém se dopadající paprsky deformují dle křivosti povrchu. Tyto deformace se snímají dvěma velmi rychlými a precizními obrazovými snímači a pomocí triangulační metody se pak automaticky vypočítává 3D model skenovaného objektu. Typová řada PreciSCAN H330 má celkem tři laserové kříže, řada PreciSCAN H771 disponuje sedmi laserovými kříži. Množství laserových křížů je závislé na rychlosti, detailnosti a preciznosti skenování. Ruční 3D laserové skenery PreciSCAN se vyznačují vysokou mobilitou a rychlostí sběru dat. Systém pracuje s mobilním počítačem, na kterém se zadávají parametry skenování jako je rozlišení a informace o materiálu skenovaného objektu. 

Kategorie Snímače kontaktní  

Oblíbený ohybový nerezový snímač sil M300 je vhodný pro aplikace spojené s vážením nebo měřením působící kolmé síly. V tomto roce se snímač M300 rozšířil o variantu s třídou přesnosti 6000 dílků (C6) podle O.I.M.L R60. Tato verze je dostupná pro kapacity od 50 kg do 250 kg. Varianta s třídou přesnosti 3000 dílků (C3) podle O.I.M.L R60 je dostupná pro kapacity od 5 kg do 500 kg. Snímač je celonerezový s krytím IP68 (kryt uzavřen strojovým svařováním). Je možné dodat variantu s ATEX certifikací do zón 2, 1 a 0 (plynová atmosféra) nebo do zón 22, 21 a 20 (prachová atmosféra). 

Kategorie Software  

SCADA systém PROMOTIC v roce 2016 oslavil 25 let na trhu. Není mnoho produktů, které se na otevřeném trhu udrží pod stejnou značkou po dobu pětadvaceti let. Ještě vzácnější je to pak v segmentu průmyslové automatizace. SCADA systém PROMOTIC však mezi tyto vzácné výjimky patří a hrdě dnes navazuje na svou historii z dob kdy ještě fungoval na platformě MS-DOS a kdy slovo „Windows“ v kontextu výpočetní techniky dávalo smysl pouze malé hrstce technologických zasvěcenců. 

Kategorie Strojové vidění / RFID 

Čtečky čárových kódů BVS HS-P jsou určeny pro čtení 1D a 2D kódů v náročných aplikacích průmyslového prostředí. Vymezují nový standard pro průmyslové ruční čtečky a poskytují výjimečné schopnosti optimalizované pro průmyslové aplikace s vysokou intenzitou snímání. Čtečky řady BVS HS-P jsou vyráběny ve dvou variantách HDW a DPW. HDW čtečkami mohou být čteny všechny varianty kódů s vysokým rozlišením (2,5 mil. pro 1D kód), včetně velkých ploch (až do Letter formátu / DIN A4), a to až ze vzdálenosti 70 cm. DPW čtečka je optimalizována pro 80 % všech značek/kódů, které jsou součástí produktu. Obě varianty čteček nabízejí průmyslový standard krytí IP65 a odolají opakovanému pádu z výšky 2 m. 

Více informací o anketě a soutěžních produktech na www.controlengcesko.com/produkt-roku.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Bezpečnost v průmyslu
2020-11-04 - 2020-11-04
Místo: Brno
EX prostředí 2020
2020-11-05 - 2020-11-05
Místo: Brno
Fórum údržby 2020
2020-12-01 - 2020-12-01
Místo: Praha
Amper 2021
2021-03-15 - 2021-03-19
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI