Print

ABB láká na MSV roboty pro novou éru

-- 05.09.18

ABB si pro letošní MSV připravila několik zásadních novinek na poli robotizace a digitalizace továrny budoucnosti. Nová éra flexibilních a kolaborativních robotů začíná!

Více flexibility, lepší návratnost investic nebo snadné přizpůsobení vlastních produktů rostoucím potřebám zákazníků, a to jak dnes, tak v budoucnosti – to jsou jen některé z mnoha výhod nových robotických řešení od společnosti ABB.

„Potřeby zákazníků se mění a změny budou pokračovat i nadále. Masové přizpůsobení potřebám zákazníků není jen trend, ale v mnoha průmyslových segmentech je to již normální stav a vyžaduje daleko vyšší úroveň flexibility,“ říká Tanja Vainio, ředitelka ABB Česká republika a Slovensko.
 

Letošní MSV – přelomový ročník pro ABB

V letošním roce, kdy se veletrh odehraje již pošedesáté, je expozice ABB výrazně interaktivní a vizuálně atraktivní pro všechny návštěvníky. Navíc je umístěna v nejprestižnějším pavilonu P, v sousedství největších firem na trhu. Stánek ABB bude propojen s expozicí společnosti B&R, největším nezávislým dodavatelem řešení pro automatizaci strojů a výrobních závodů, který se v loňském roce stal součástí společnosti ABB. Celková plocha stánku tak dosáhne 258 m2, což je jedna z největších ploch v rámci celého veletrhu.

Většinu místa v expozici ABB zaujmou nová přelomová průmyslová řešení včetně robotických. ABB zde představí i tři partnery z oblasti systémové integrace s praktickými ukázkami robotických řešení. Mimo jiné zákazníci uvidí část linky pro automobilový průmysl, ukázku technologie Bin-Picking nebo montáž drobných součástek.

Oproti minulým ročníkům mohou zájemci navštívit speciální karavan v barvách ABB postavený venku v blízkosti pavilonu P. Uvnitř karavanu budou instalovány tři roboty ABB (YuMi, Scara a IRB 120), které předvedou ukázky manipulace a montáže malých dílů.

Robot YuMi – hbitý, univerzální a bezpečný!

Na veletrhu MSV bude poprvé v ČR představen nový kolaborativní robot YuMi s jednou rukou. Ten představuje zatím nejhbitější a nejkompaktnější robotické řešení ABB, které lze začlenit do jakéhokoli výrobního prostředí.  

„Jednoruký robot YuMi je kompaktní, lehký (váží jen 9,5 kg) a lze ho namontovat kamkoli a jakkoli, tedy i na strop, stůl či stěnu. Lze ho tak využít pro rychlou a flexibilní instalaci do stávajících výrobních linek. Robot je vyroben z lehké slitiny hořčíku a je schopný se otáčet kolem sedmi os. To mu umožňuje napodobovat lidské pohyby s větší hbitostí, než jakou mají běžné šestiosé roboty,“ dodává Tanja Vainio.

Robot je extrémně univerzální a může pracovat v mnoha oborech – například podává díly dvourukému robotu YuMi®. Zároveň jej lze přidat jako další ruku při složitějších montážích vyžadujících více než dvě ruce. Robot YuMi® využívá technologii ABB SafeMove 2, která zaručí stejnou bezpečnost pohybu, jakou mají ostatní roboty ABB. 

Spolupráce člověka a robota na stále vyšší úrovni

Vedle YuMiho si zájemci budou moci prohlédnout novou řadu robotických kontrolérů IRC6 OmniCore™. Oba produkty jsou vytvořeny tak, aby zvyšovaly flexibilitu výroby prostřednictvím spolupráce člověka s robotem a plně tak využily potenciálu digitalizované továrny.  

Součástí této nové generace kontrolérů jsou i digitální řešení ABB Ability™, související pokročilá služba Connected Services i již zmíněný bezpečnostní softwarový systém SafeMove 2 – ten dokáže každý připojený robot změnit z běžného průmyslového na kolaborativní. 

Další významnou novinkou bude lakovací robot IRB 5510 s lakovacím zvonem RB 10000i. Jedná se o první vzdáleně připojený robotický lakovací zvon vybavený senzory, který umožňuje kontrolu kvality nástřiku a diagnostiku stavu zařízení v reálném čase. Toto řešení zrychluje nástřik a zároveň snižuje počet defektů prakticky na nulu. Výrobci aut se tak mohou soustředit na optimalizaci kvality nástřiku v reálném čase místo náročné kontroly až po ukončení nástřiku.

Na stánku bude i virtuální továrna na čokoládu

Na stánku společnosti ABB nebude chybět ani koutek virtuální reality s možností prohlídky továrny na čokoládu. Ve virtuální továrně si návštěvník vyzkouší chytrá řešení pro potravinářský průmysl. Formou krátkých situací přímo v provozu bude moci chvíli pracovat v továrně na čokoládu. Zjistí, jak přísná jsou bezpečnostní opatření ve výrobě a jak chrání zdraví zaměstnanců pomocí technologií ABB. 

Se zvyšující se bezpečností souvisí i technologie SafeMove poprvé představená v roce 2008. Ta slouží k certifikovanému monitorování bezpečnosti pohybu robotů, dohledu nad nástroji a robotem v klidovém stavu a také k omezení rychlosti. Technologie SafeMove 2 umožňuje těsnější spolupráci robotů a lidí omezením pohybu robota přesně dle požadavků dané aplikace. SafeMove 2 má mnoho pokročilých bezpečnostních funkcí, jako je nastavení rychlostních limitů, bezpečné monitorování klidového stavu, nastavení rozsahů os a soustavný dohled nad pozicí a orientací. 

Výhoda velkých robotů ABB? Výkon a úspora

Zajímavým exponátem bude také praktická ukázka aplikace softwarového balíčku ABB RobotStudio s nástavbou Remote Laser Welding PowerPac – tedy robota IRB 6700 s aplikací dálkového laserového svařování se skenovací optikou. 

V případě robota IRB 6700 se jedna již o sedmou generaci velkých robotů, která se může chlubit mnoha vylepšeními, především větší robustností, snazší údržbou a také nižší spotřebou (o 15 %). To z nich činí nejvýkonnější roboty s nejnižšími provozními náklady ve třídě 150–300 kg. Výsledkem je nejspolehlivější a nákladově nejúspornější velký robot, jaký společnost ABB kdy vyrobila. 

„Díky kompletní řadě variant robotů s nosností od 150 do 300 kg a s dosahem od 2,6 do 3,2 metru se rodina IRB 6700 snadno přizpůsobí nejrůznějším úkolům v automobilovém průmyslu, ale i mnoha jiných průmyslových odvětvích,“ informuje Tanja Vainio.

Dalším atraktivním exponátem je nová řada standardizovaných 3D Inspekčních robotických systémů pro přesné a efektivní 3D měření – buňka s technologií FlexInspect®. Robotický inspekční systém srovnává naměřená geometrická data s digitálními CAD modely a provádí tak automatizovanou inspekci vyrobených dílů. „To vede k výraznému snížení času cyklu měření a současně ke zvýšení kvality i snížení rizika chyb při kontrolách,“ uzavírá Tanja Vainio. 
 

Stánek ABB najdete v hale P pod číslem 095. Těšíme se na vás!

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je lídr a průkopník v oborech elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Zákazníci ABB pocházejí z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury z celého světa. V návaznosti na více než 130 let tradice inovací dnes společnost ABB tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a má dva jasné hodnotové cíle: přivést elektrickou energii z jakékoli elektrárny do jakékoli zásuvky a automatizovat různá odvětví od přírodních zdrojů až po finální výrobky. Jako titulární partner formule E, mezinárodní kategorie závodů FIA pro vozidla s výhradně elektrickým pohonem, ABB posouvá hranice e-mobility a přispívá k udržitelné budoucnosti. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 147 000 zaměstnanců.

www.abb.com


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

SCADA PROMOTIC a vzdialené dáta cez cloudovú platformu Talk2M (eWON)
2018-11-22 - 2018-11-22
Místo: Holiday Inn, Žilina
Automatizace a modernizace pivovarů 2019
2019-01-24 - 2019-01-24
Místo: Hotel Luční bouda, Pec pod Sněžkou
DIAGO 2019
2019-01-29 - 2019-01-30
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Roboty 2019
2019-01-30 - 2019-02-01
Místo: Brno, hotel Avanti
AMPER 2019
2019-03-19 - 2019-03-22
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI