Print

ABB koupila společnost B&R

-- 29.08.17

  • Tržby přes jednu miliardu USD – to je ve střednědobém horizontu jeden ze základních cílů ABB
  • Díky této akvizici se ABB stává jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace strojů a výrobních procesů
  • B&R se stává novou globální podnikovou značkou s názvem „Machine & Factory Automation“
  • Investicemi do nového výzkumného a vývojového centra podpoří ABB rozvoj podniku B&R
  • Za tuto akvizici bylo zaplaceno v hotovosti, provozní zisk na akcii bude připsán v prvním roce

ABB oznámila, že dokončila převzetí společnosti B&R (Bernecker + Rainer Industrie-Elektronik GmbH), která je největším nezávislým dodavatelem řešení pro automatizaci strojů a výrobních závodů. Řešení B&R jsou založena na produktech a softwaru a vyznačují se otevřenou architekturou. Transakce, která byla oznámena 4. dubna 2017, je financována v hotovosti a očekává se, že na provozním zisku na akcii se projeví v prvním roce. 

„Jsem velmi rád, že mohu nyní B&R oficiálně přivítat v ABB. Tato transakce vyplňuje naši historicky vzniklou mezeru v oblasti automatizace strojů a výrobních procesů a rozšiřuje naše vedoucí postavení v průmyslové automatizaci. Po akvizici společnosti B&R se stáváme jediným dodavatelem průmyslové automatizace, který zákazníkům ve zpracovatelských i výrobních odvětvích nabízí celou škálu technických a softwarových řešení pro měření, řízení, výkonová zařízení, robotiku, digitalizaci a elektrifikaci,“ uvedl generální ředitel ABB Group Ulrich Spiesshofer. „Tato kombinace nám otevírá nové globální růstové příležitosti díky rozšíření naší nabídky stávajícím klientům. Zároveň přináší společnosti ABB širší záběr, rozsáhlé oborové znalosti a hlubokou technickou expertizu v odvětvích a u zákazníků, se kterými jsme dosud nespolupracovali. Naši snahu o růst B&R dokládá naše investice do nového výzkumného a vývojového centra, které bude vystavěno vedle ústředí firmy v Horním Rakousku.“ 

ABB se řadí do světové špičky v oblasti automatizace 

Transakce je dalším významným milníkem v realizaci strategie ABB Next Level. Akvizicí společnosti B&R posiluje ABB svou pozici celosvětově druhého největšího hráče v odvětví automatizace. ABB je nyní jedinečným způsobem připravena využít nesmírné růstové příležitosti, které vytvořila čtvrtá průmyslová revoluce. Výrobky, software a služby v oblasti programovatelných logických automatů (PLC), průmyslové počítače, stroje se servopohonem a výrobní automaty B&R ideálně doplňují portfolio průmyslové automatizace ABB pro energetické podniky, průmysl, dopravu a infrastrukturu.

Prostřednictvím akvizice B&R společnost ABB činí další významný krok v rozšíření své nabídky digitálních řešení ABB Ability™, která patří k nejlepším v oboru, o výkonné aplikační a softwarové platformy B&R, její rozsáhlou instalovanou základnu, přístup k zákazníkům a automatizační řešení na míru.

„Podniková kultura společností B&R a ABB je v naprostém souladu, což se týká i společného zaměření na software a řešení. To zajistí plynulou integraci, během níž spojíme naše přednosti a maximalizujeme jedinečně soubornou nabídku ve prospěch zákazníků,“ uvedl Peter Terwiesch, prezident divize Průmyslová automatizace ABB Group. 

Rakouský Eggelsberg – nové globální centrum ABB pro automatizaci 

Po dokončení transakce se B&R stane součástí divize ABB Průmyslová automatizace jako nová obchodní jednotka s názvem Machine & Factory Automation, která zastřeší činnost ABB v oblasti programovatelných logických automatů. Jednotka bude mít sídlo v Eggelsbergu v Rakousku, které se stane novým globálním centrem ABB pro automatizaci strojů a výrobních procesů. Vést ji bude Hans Wimmer, bývalý výkonný ředitel B&R. Spoluzakladatelé společnosti B&R Erwin Benecker a Josef Rainer budou během procesu integrace působit jako poradci. ABB hodlá nadále investovat do rozvoje činnosti B&R, včetně výzkumu a vývoje, a bude dále budovat úspěšný obchodní model společnosti. Tato snaha se odráží ve střednědobých cílech tržeb B&R, které by měly překročit 1 miliardu USD.

„Tým B&R je hrdý, že je nyní součástí společnosti ABB a jeho špičkové divize Průmyslová automatizace,“ uvedl Hans Wimmer, výkonný ředitel nové podnikové jednotky Machine & Factory Automation ABB Group. „Díky slučitelnosti podnikové kultury obou společností, doplňujícím se přednostem a předním technologiím dokážou ABB a B&R společně nabídnout ještě mnohem hodnotnější nabídku pro zákazníky v době čtvrté průmyslové revoluce.“

Zkušený tým odborníků z B&R se stane nedílnou součástí divize ABB Průmyslová automatizace. Začlenění B&R do ABB vede speciální tým se sídlem v Rakousku, jehož součástí jsou lidé obou společností. ABB při integraci bude postupovat prověřeným způsobem, aby plynulé začlenění proběhlo v souladu s hlavními cíli transakce.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Amper 2018
2018-03-20 - 2018-03-23
Místo: Výstaviště Brno
Perspektivy e-mobility: Směry a trendy v elektromobilitě
2018-03-20 - 2018-03-20
Místo: Brno, veletrh Amper
Inteligentní budovy
2018-03-21 - 2018-03-21
Místo: Brno, veletrh Amper
Požadavky na elektrická zařízení strojů dle nové normy ČSN EN 60204-1 ed. 3
2018-03-21 - 2018-03-21
Místo: Výstaviště BVV, Hala A3, Konferenční sál Morava, Brno
Údržba a diagnostika
2018-03-21 - 2018-03-21
Místo: Brno, veletrh Amper

Katalog

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Ano, proto se je snažíme minimalizovat
Ne, jsou na odpovídající úrovni
Nejsou vysoké, ale rychle rostou

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI