Print

ABB chystá spoločnú značku

-- 12.10.16

Zlúčenie viac ako tisícky značiek v rámci hlavnej značky ABB, nový cloud a noví partneri. To je len časť zmien zameraných na efektivitu služieb a spokojnosť zákazníka.

V Bratislave 10. októbra 2016. Nadnárodná spoločnosť ABB úspešne pokračuje v zmenách. Začiatkom októbra začala s treťou fázou napĺňania stratégie Next Level. Cieľom je rast ziskovosti, zodpovedné správanie sa a rozšírenie spolupráce zameranej na obchod.  Do roku 2020 tak ABB chce dosiahnuť viaceré odvážne finančné ciele, medzi iným aj rast výnosov o tri až šesť percent.

Spoločnosť tiež v októbri oznámila ďalší program na odkúpenie akcií do výšky 3 miliárd USD v rokoch 2017 až 2019. Predchádzajúci ukončila 30. septembra tohto roka. V posledných troch rokoch ABB akcionárom vo forme dividend a spätného odkúpenia akcií tak vrátila 8,7 miliardy USD.

Priority pri umiestňovaní kapitálu pritom zostávajú nezmenené. Okrem financovania rastu, a uspokojovania akcionárov k nim patrí aj investovanie do akvizícií a výskumu a vývoja.

 „V posledných dvoch rokoch sa spoločnosť ABB stala rýchlejšou, štíhlejšou a efektívnejšou. Neustále zlepšujeme svoje marže a ďalej posilňujeme tvorbu kapitálu,“ hovorí generálny riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer.

Piešťanské Pucaro pravdepodobne zmení značku

ABB od budúceho roka sústredí svoje podnikanie na štyri produktové divízie – pri každej z nich má ambíciu byť lídrom na trhu. Bude k nim patriť divízia produktov pre elektrifikáciu, divízia zameraná na roboty a pohony, divízia priemyselnej automatizácie a divízia špecializovaná na elektrické siete.

Divízie budú v rámci spoločnosti naďalej viesť svoje obchody samostatne, benefitovať však budú zo vzájomnej obchodnej spolupráce riadenej regiónmi a krajinami, rovnako ako z digitálnej ponuky v rámci celej skupiny.

Divízia špecializovaná na elektrické siete Power Grids od jesene začala napĺňať program Power Up a zameriava sa na kľúčové a rýchlo rastúce segmenty trhu, ako sú digitálne služby a softvér.

Transformácia rozvodných sietí vo vlastníctve spoločnosti ABB vytvára najvyššiu hodnotu pre našich akcionárov a zákazníkov,“ povedal Spiesshofer.

Do dvoch rokov tiež ABB plánuje prijať jednotnú firemnú značku, pod ktorú začlení všetky svoje značky na celom svete pod jednou strechou. V praxi to znamená konsolidáciu viac ako 1 000 značiek v rámci hlavnej značky ABB.

Jedna spoločná značka umožní ABB lepšie prezentovať svoju stratégiu, zdôrazňuje zameranie sa na zákazníka a digitálny prístup. Logo ABB tak napríklad pravdepodobne prevezme na Slovensku piešťanská firma – člen ABB - Pucaro Elektro-Isolierstoffe.

Rast firmy podporia strategické partnerstvá. I v cloude

Zásadnou zmenou v ABB je budovanie nových kľúčových strategických partnerstiev a to hneď v troch oblastiach.

Pri napojení morských veterných fariem k pevninskej časti elektrickej siete sa spojila so spoločnosťou Aibel. Tá prevezme zodpovednosť za inžinierske, dodávateľské a stavebné práce mimo pobrežia. ABB sa zameria na dodávanie kľúčovej technológie HVDC, ktorá je vyhľadávaná pre prenos veľkého množstva energie na veľké vzdialenosti a tiež pre integráciu vzdialených obnoviteľných zdrojov energie. ABB je priekopníkom tejto technológie a zároveň aj lídrom na trhu v tejto oblasti (inštalovaný výkon predstavuje zhruba polovicu celosvetovo inštalovanej základne).

Partnerstvo ABB s firmou Fluor prinesie projekty trafostaníc do celého sveta. Spoločné úsilie firiem bude smerovať do veľkých inžinierskych, dodávateľských a stavebných projektov v tejto oblasti. ABB je v súčasnosti svetovou jednotkou pri budovaní a dodávke vzduchom a plynom izolovaných a hybridných trafostaníc s napäťovou hladinou 1200 kV.

Digitálne priemyselné riešenia ABB sa budú efektívne rozvíjať vďaka partnerstvu so spoločnosťou Microsoft. Podnikoví zákazníci ABB získajú prístup ku cloudovej štruktúre Microsoft Azure. Spolupráca sa bude týkať oblastí ako je robotika, námorníctvo a prístavy a e-mobilita.

V nadväznosti na našu základňu s viac ako 70 miliónmi pripojených zariadení a viac ako 70 tisícmi digitálnych riadiacich systémov je ďalším krokom rozvoj jednej z najväčších svetových priemyselných cloudových platforiem,“ povedal Spiesshofer.

Novo spustená ponuka ABB Ability tak kombinuje portfólio digitálnych riešení a služieb spoločnosti naprieč všetkými segmentami zákazníkov a podporuje konkurencieschopnosť všetkých štyroch podnikateľských divízií ABB.

www.abb.sk

 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI