Print

15. ročník konference ARaP 2019

-- 14.10.19

Konference ARaP je již tradičním podzimním specializovaným setkáním odborné technické veřejnosti angažující se v oblastech, z jejichž názvů akronym vznikl – Automatizace, Robotika a Procesy. Dlouholetým pořadatelem je Fakulta strojní Českého vysokého učení technického v Praze, konkrétně Ústav přístrojové a řídicí techniky. V letošním roce se jako spolupořadatel do příprav a organizace konference zapojil Ústav automatizace a řídicí techniky Fakulty aplikované informatiky UTB ve Zlíně, jehož pracovníci dlouhodobě s pořadateli z ČVUT spolupracují. Zmíněný ústav má ve svém odborném portfóliu dlouhodobě právě oblasti hlavního zaměření konference a podporuje tento typ setkání odborníků konkrétních oblastí a předávání informací a zkušeností i mimo impaktovaná, ryze vědecká fóra.

Konference bude probíhat v Konferenčním sále Fakulty strojní v Dejvicích ve dnech 19. a 20. listopadu 2019.

V koncepci a struktuře odborného programu navazuje konference na nejúspěšnější ročníky minulých let. Hlavní téma „Automatizace procesů v průmyslu a energetice z pohledu Industry 4.0/IIoT“ bylo zvoleno s cílem poskytnout účastníkům aktuální informace o tématech spojených s pokročilou automatizací jako inspiraci pro hledání cest k vyšší efektivnosti a konkurenceschopnosti i v podmínkách malých a středních podniků. Je samozřejmé, že se obsah konference dotýká i aktuálního tématu dnešních dnů a nejbližší budoucnosti označovaného jako  Průmysl 4.0 a snaží se hledat nová, chytrá a nově aplikovaná technická řešení, která dílčím způsobem toto hlavní téma naplňují.

Z rozsáhlé oblasti jsou očekávány příspěvky zejména k těmto tématickým okruhům:

  • moderní snímače a akční členy
  • řídicí systémy s pokročilými funkcemi: DCS, PLC, SCADA
  • komunikační sběrnice a sítě ve výrobním podniku
  • sběr, přenos, zpracování a využití „velkých dat“ získaných z technologických zařízení
  • smart energetika.

Vedle odborných specializovaných přednášek proběhnou mimo jiné zajímavá vystoupení všeobecně informativního technického charakteru. Účastníci vždy vítali přehledové informace o nejnovějších trendech, které z nedostatku času nestačí sledovat.

Konference je určena především automatizačním technikům, ať už v úloze konstruktéra, vývojového pracovníka, technika inženýrské firmy či integrátora, nebo ve vedoucích pozicích, jakými jsou zejména techničtí ředitelé, vedoucí projektů automatizace, vedoucí pracovníci údržby a servisu. Neodmyslitelné je i zastoupení akademických pracovníků a v programové nabídce se počítá s informacemi, které nepochybně vyvolají zájem učitelů středních odborných škol. Na přípravě této části  se podílí  Českomoravská společnost pro automatizaci,  z. s.  Studenti mají na konferenci volný vstup.

Pro konference ARaP je typická neformálnost, přátelská atmosféra, místo, kde se setkávají známí, často i ti, kteří se kvůli zaneprázdnění míjejí.

Potřebné informace naleznete na stránkách konference www.arap.cz. Doporučujeme novým návštěvníkům těchto stránek, kteří nemají funkční registraci z předchozích ročníků, aby ihned po vstupu potvrdili souhlas se zasíláním aktuální informace o konferenci ARaP 2019 na jejich e-mailové adresy (opatření GDPR).

www.arap.cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Pokročilé SCADA nástroje pro nové desetiletí
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
PRŮMYSLOVÝ ETHERNET A MOŽNOSTI JEHO VYUŽITÍ
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI